Düzeltme: Windows Media Player yedeklenmiş lisans geri yüklemez

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 886610 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bazı içerik sağlayıcılar için Microsoft Windows Media Rights Manager ile içeriklerini korumak için AllowBackupRestore sağ ayarlayın. Microsoft Windows Media Player 10'ı kullanarak lisanslarınızı yedekleyin, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bilgisayarınızda bir hiçbir yedeklenmiş lisans bulunamadığından 0xC00D11B4--Windows Media Player lisanslarınızı geri yükleyemiyor
Bu sorun, lisanslarınızı geri yüklemek deneyin ve sonra "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft Windows Media Player'ın sürümlerinden birini kullanarak yeniden bir içerik oynatmaya çalıştığınızda oluşur.

Neden

Windows Media Player eski istemcilerin, en son dijital hak yönetimi (DRM) lisansları doğrulayamıyor.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki sürümü beklemeniz önerilir.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Microsoft Windows XP için Windows Media Player 9 Series

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsXP-KB886610-x86 package now.

Microsoft Windows Server 2003 ve Microsoft Windows 2000 için Windows Media Player 9 Series

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsMedia9-KB886610-x86 package now.

Windows XP için Windows Media Player

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsMedia8-KB886610-x86 package now.

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name  Player Version
  -----------------------------------------------------------------------------------
  22-Sep-2004 17:53 9.0.0.3257    695,296 Drmv2clt.dll Windows Media Player 9 (all versions)  
  21-Sep-2004 17:33 8.0.0.4494    602,384 Drmv2clt.dll Windows Media Player XP

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

DRM yedekleme ve geri yükleme, yedeklenecek sağa ayarlayın ve daha sonra aynı bilgisayara veya farklı bir bilgisayara geri AllowBackupRestore olan DRM lisans verir. DRM lisanslarını geri yüklediğinizde, oyuncu, lisans geri yüklemek için bir Microsoft hizmetini otomatik olarak kurar. Bu lisans geri yükleme bilgisayara yeniden bağlayın ve dolandırıcılık sınırlamak yapmak zorunda.

Özellikler

Makale numarası: 886610 - Last Review: 5 Aralık 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbfix kbqfe kbhotfixserver KB886610 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:886610

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com