DÜZELTME: Bazı TV yakalama kartları kullanıldığında ses ve video eşitlemeyle ilgili bir sorun oluşabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 887131 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

DirectShow filtre grafiğinde belirli TV yakalama kartları kullanılarak içerik yakalama ve kayıttan yürütme sırasında ses ve video eşitlemeyle ilgili bir sorun oluşabilir.

Neden

Bir TV yakalama kartıyla yakalanan içeriği kayıttan yürütmek için kullanılan bazı DirectShow filtre grafiklerinin doğru bir başvuru saati olmayabilir. Doğru ses ve video eşitlemesi için doğru bir başvuru saati gerekir.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Karşıdan yüklenebilecek bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme işlemleri gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu dil için kullanılabilir bir düzeltme bulunmamasıdır.

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft destek dosyaları çevrimiçi hizmetlerden nasıl alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat öğesinde Saat Dilimi sekmesini kullanın.
  Tarih    Saat  Sürüm      Boyut   Dosya adı
  --------------------------------------------------------------
  01 Eki 2004 22:53 6.5.2600.2524  1,287,680 Quartz.dll    

Durum

Microsoft bunun, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme ses ve video eşitlemesine olanak sağlayan bir başvuru saati yapılandırması oluşturur. Ses ve video eşitlemesine izin verilmesi için temeldeki sürücünün bir "ksproxy" ses pimini açığa çıkarması gerekir. "Ksproxy" ses piminin doğru şekilde ortaya çıkarılması için sürücünüzün üreticisine başvurun.

Microsoft DirectX hakkında daha fazla bilgi edinmek ve DirectX belgelerini görüntülemek için, aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn.microsoft.com/tr-tr/directx/default(en-us).aspx

Özellikler

Makale numarası: 887131 - Last Review: 31 Aralık 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP2
 • Microsoft DirectX 9.0b
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbtshoot kbfix kbqfe kbhotfixserver KB887131

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com