Bilgisayarınızı, Windows XP Media Center Edition 2005'te bir etki alanına katılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 887212 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayarınız, Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005'te bir etki alanına katılamaz.

Neden

Windows XP Media Center Edition 2005, burada bilgisayarınızın bir etki alanına bir senaryo desteklemiyor. Windows XP Media Center Edition 2005, bir birincil ev eğlence sistemi temeli olarak tasarlanmıştır. Media Center, Media Center Extender Aygıtları'nı kullanarak, Media Center ile ev diğer konumlarda içerik paylaşmanıza olanak verir. Media Center Extender aygıtları eşzamanlı bağlantı gerektirir ve bu, yalnızca Hızlı Kullanıcı Değiştirme bileşeni kullanılabilen bağlantılardır. Bu nedenle, Windows XP Media Center Edition 2005'te etki alanı birleştirme işlevi devre dışı bırakılır.

Daha fazla bilgi

Media Center önceki sürümlerinde, burada bilgisayarınızın bir etki alanına bir senaryo desteklenir. Windows XP Media Center Edition 2005 için bir etki alanına katılmış bir Media Center'ın önceki bir sürümünden yükseltiyorsanız, Windows XP Media Center Edition 2005, kimlik bilgilerini ve etki alanı durumunu korur. Bilgisayarı bir Media Center Extender ile kullanılacak Hızlı kullanıcı değiştirmeyi etkinleştirmek için bu etki alanından kaldırın, bilgisayarı etki alanına yeniden katın gideremez ve çözemez.

Not Ağ üzerinde paylaştırılmış bir etki alanı kaynaklarına erişmek için Windows XP Media Center Edition 2005'i kullanabilmek için yine de olabilir. Paylaşılan kaynağa, bilgisayarınızın etki alanının bir üyesi olduğunu gerektirmezse, bunu yapabilirsiniz.

Media Center teknik desteği

Microsoft Windows XP Media Center Edition, donanım aygıtınızla veya sisteminizle birlikte sağlandığından, bu yazılım için donanım üreticisi teknik destek ve Yardım sağlar. Bilgisayarınızın üreticisi, kurulumu belirli aygıt sürücüleri ve bu üreticinin sağladığı donanımın performansını en üst düzeye çıkarmak için isteğe bağlı ayarlar kullanarak özelleştirmiş olabilir. Windows XP Media Center Edition ile ilgili olarak teknik yardım almanız gerektiğinde, üretici kendi donanımı üzerine yüklediği yazılımı desteklemek üzere en nitelikli olduğundan doğrudan üreticinize başvurun.

Windows XP Media Center Edition ürün bilgileri Web sitesi aşağıdaki Microsoft Web sitesini de ziyaret edebilirsiniz: http://www.microsoft.com/windowsxp/mediacenter/

Özellikler

Makale numarası: 887212 - Last Review: 19 Kasım 2004 Cuma - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot KB887212 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:887212

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com