Düzeltme: Windows Server 2003'te ı8 veri türü özelliklerini almak için ADSI OLE DB Sağlayıcısı'nı kullandığınızda "veri değeri, işaret uyuşmazlığı veya taşması dışında nedenlerle yüzünden dönüştürmemeyi" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 887474 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Active Directory Hizmetleri arabirimi (ADSI) OLE DB sağlayıcısı ı8 veri türü özelliklerini almak için bir Microsoft SQL Server saklı yordamı kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Satır verilerinin ' ADSDSOObject ' OLE DB sağlayıcısından alınamadı. Işaret uyuşmazlığı veya taşması dışında nedenlerle yüzünden veri değeri dönüştürülemiyor.

Neden

ADSI OLE DB sağlayıcısı, ı8 alanları DBTYPE_VARIANT(IDispatch) veri türü kullanarak gösteren ve ı8 veri türü bir dizeye dönüştürme. SQL Server bir VARIANT veri türü WSTR veri türüne dönüştürmek sağlayıcıyı gerektirir.

Not Bir <a0>ı8</a0> veri türü, sekiz bayt cinsinden gösterilir. I8 veri türü, 19 basamak duyarlıklı ile bir sayıdır. Değer-9,223,372,036,854,775,808 9,223,372,036,854,775,807 için aralığı.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

Windows Server 2003'ün 32-bit sürümleri

  Date     Time  Version    Size   File name
  -------------------------------------------------------
  03-Nov-2004 18:02 5.2.3790.229 194,048 Activeds.dll   

Itanium tabanlı Sistemler için Windows Server 2003 Enterprise Edition

  Date     Time  Version    Size   File name   Platform
  ------------------------------------------------------------------
  03-Nov-2004 18:04 5.2.3790.229 558,592 Activeds.dll  IA-64
  03-Nov-2004 18:02 5.2.3790.229 194,048 Wactiveds.dll x86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
892098Düzeltme: Windows 2000 Server'da ı8 veri türü özelliklerini almak için ADSI OLE DB Sağlayıcısı'nı kullandığınızda, "veri değeri, işaret uyuşmazlığı veya taşması dışında nedenlerle yüzünden dönüştürmemeyi" hata iletisi alabilirsiniz

Özellikler

Makale numarası: 887474 - Last Review: 24 Temmuz 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.9
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe KB887474 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:887474

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com