Düzeltme: Visual Studio .NET 2003'te bir Visual C# .NET çözüm oluşturmaya çalıştığınızda, “ derleme kopyalama Cannot ” hata iletisi alabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 887818 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Visual Studio .NET 2003'de bir Microsoft Visual C# .NET çözümü oluşturmaya çalıştığınızda, çözümü oluşturma işlemi başarısız. Aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Derleme kopyalayamıyor <Referenced Assembly > dosyasına <Current Project Output Folder > \bin\Debug\Release\ <Referenced Assembly >.dll. Dosya başka bir işlem tarafından kullanılmakta olduğu için bu işlem dosyaya erişemiyor.
Not Genellikle, Visual Studio .NET 2003'ü yeniden başlattıktan sonra bu sorun oluşmaz.

Neden

Başvurulan derleme içeren dosyayı başka bir işlem tarafından kilitli olduğundan, bu sorun oluşur. IDE, dosya için bir tanıtıcı açar ve sonra tanıtıcı beklenen biçimde kapanmıyor. IDE, dosyayı güncelleştiremiyor, hata iletisi alabilirsiniz. Dosya, IDE yeniden başlatılıncaya kadar kilitli kalır.

Not Oluşturduğunuz tüm derlemelere çıktı aynı dizinde olduğunu doğrulayın.

Bağımlı DLL'lerin, Visual Studio .NET 2003 sırasında kilitlenmesine neden olabilecek durumları hakkında daha fazla bilgi için oluşturmak için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
313512 Hata: çözüm oluşturduğunuzda "geçici dosyalar için çıkış dizinini copy değil" hata iletisi birden fazla proje içerir.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Visual Studio .NET 2003 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

ÖNKOŞULLAR

Visual Studio .NET 2003

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size  File name   
  -------------------------------------------------------
  16-Oct-2004 12:26 7.10.4290.0 798,720 Cslangsvc.dll

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
843370Düzeltme: "derleme copy açılamıyor" hata iletisini çözüm dosya Visual SourceSafe almaya son Al komutunu kullandıktan sonra oluşturma işlemi sırasında
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 887818 - Last Review: 15 Mayıs 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual C# .NET 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbvsnet2003sp1fix kbfix kbbug kbhotfixserver KB887818 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:887818

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com