DÜZELTME: Windows Media Player 10'da Windows Media Video içeriğinde DirectX Video Hızlandırması (DXVA) özelliğini etkinleştirmek için güncelleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 888656 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

™zet

Bu güncelleştirme, sürücüleri Microsoft Windows Media Player 10'da Microsoft Windows Media Video (WMV) içeriğinde Microsoft DirectX Video Hızlandırması (DXVA) özelliğinden yararlanacak şekilde tasarlanmış video kartları için bu özelliği etkinleştirir.

€”zm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki sürümü beklemeniz önerilir.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleri hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Bazı özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için 891122 numaralı Microsoft Bilgi Bankası (KB) makalesinde açıklanan güncelleştirmenin yüklenmiş olması gerekir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
891122Windows Media Dijital Haklar Yönetimi kullanan oynatıcılar için güncelleştirme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Düzeltme karşıdan yükleme bilgileri

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Yükle
WindowsMedia10-KB888656-x86-Global-ENU.exe paketini şimdi karşıdan yükle.

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir).
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında Saat Dilimi sekmesini kullanın.
  Tarih    Saat  Sürüm    Boyut   Dosya adı
  -------------------------------------------------------
  30-Nis-2005 21:00 10.0.0.3923 5.533.696 Wmp.dll     
  30-Nis-2005 21:23 10.0.0.3923 2.374.392 Wmvcore.dll   
  30-Nis-2005 21:23 10.0.0.3923  900.856 Wmvdmod.dll

Durum

Microsoft bunun, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Not Bu düzeltme, aşağıdaki önkoşulları yerine getirdiğinizde DXVA desteğini etkinleştirir:
 • Grafik bağdaştırıcısının bu DXVA güncelleştirmesini desteklemesi gerekir. Daha fazla bilgi için, DXVA destekleyen en son sürücüyü edinmek üzere sürücü satıcısına başvurun.
 • 891122 düzeltmesini yüklemelisiniz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  891122 Windows Media Dijital Haklar Yönetimi kullanan oynatıcılar için güncelleştirme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
 • İçeriğin, saniyede 30 kare veya daha düşük bir kare hızında WMV-HD (Windows Media Video Yüksek Tanımlı) kilibi (720p ve 1080p) olması gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 888656 - Last Review: 12 Aralık 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandigi durum:
 • Microsoft Windows Media Player 10
Anahtar Kelimeler: 
kbfix KB888656

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com