Windows Server 2003 tabanlı yazdırma sunucusundaki kümelenmiş bir ortamda yazıcı sürücüsünü güncelleştirdikten sonra yazıcı sürücüsü istemci bilgisayarlarda güncelleştirilmeyebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 888744 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kümelenmiş bir ortamda, bir Microsoft Windows Server 2003 tabanlı yazdırma sunucusundaki yazıcı sürücüsünü güncelleştirdikten sonra istemci bilgisayarlar için yazıcı sürücüleri otomatik olarak güncelleştirilmeyebilir. Örneğin, bir istemci bilgisayar yazdırma sunucunuzu bir sonraki bağlanışında istemci bilgisayar çubuğundaki yerel yazıcı sürücüsü otomatik olarak beklendiği gibi güncelleştirilmeyebilir.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini seçin.

Yöntem 1: yazıcısını ve sonra yazıcıyı yeniden

 1. Başlat ' ı tıklatın, Yazıcılar ve Fakslar'ı tıklatın, silmek istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın ve sonra da <a2>Sil</a2>'i tıklatın.
 2. Sol bölmede, Yazıcı Ekle ' yi tıklatın.
 3. Yazıcı Ekleme Sihirbazı'ndaki yönergeleri izleyin.

Yöntem 2: etki alanı için yazıcı işletmenleri grubuna kullanıcı hesabını ekleyin.

 1. Istemci bilgisayar için kullanıcı hesabının etki alanı için Print Operators grubuna eklemek için Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.
  1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nı tıklatın.
  2. Kullanıcılar ' ı tıklatın, Özellikler ' i tıklatın, istediğiniz kullanıcıyı sağ tıklatın ve sonra üye sekmesini tıklatın.
  3. Ekle ' yi tıklatın, yazdırma işletmenlerinin yazın ve sonra da iki kez Tamam ' ı tıklatın.
  4. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'ndan çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Yazıcılar ve Fakslar'ı tıklatın, sonra da eklemek, Özellikler ' i tıklatın ve sonra Güvenlik sekmesini tıklatın, istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 3. Tamam ' ı tıklatın.

Yöntem 3: Windows Server 2003 küme içindeki yerel Power Users grubuna kullanıcı hesabını ekleyin.

 1. Istemci bilgisayar için kullanıcı hesabının yerel Power Users grubunun <a0>Windows Server 2003</a0> kümedeki eklemek için Bilgisayar Yönetimi'ni kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.
  1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Bilgisayar Yönetimi ' ni tıklatın.
  2. Yerel Kullanıcılar ve gruplar'ı genişletin, kullanıcılar ' ı tıklatın, istediğiniz kullanıcıyı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  3. Üye sekmesini, Ekle ' yi tıklatın, ileri düzeydeki kullanıcılarSeçilecek nesne adlarını girin metin kutusuna yazın ve sonra iki kez Tamam ' ı tıklatın.
  4. Bilgisayar Yönetimi'nden çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Yazıcılar ve Fakslar'ı tıklatın, sonra da eklemek, Özellikler ' i tıklatın ve sonra Güvenlik sekmesini tıklatın, istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 3. Tamam ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Bir ağ yazdırma sunucusuna yazıcı sürücüleri yükleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
203604Bir ağ yazdırma sunucusuna yazıcı sürücüleri yükleme
Bir güvenlik ilkesi'ni kullanma hakkında ek bilgi için ayarı, kullanıcıların yazdırma işlemi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın bağlanabildiği sunucuları denetler:
319939Işaretle ve Yazdır Sınırlamaları ilke ayarı Windows Server 2003 ve Windows XP'in açıklaması

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 888744 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb KB888744 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:888744

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com