Windows Güvenlik Duvarı özelliği, ICMP paketleri, Windows XP Professional Service Pack 2 tabanlı bilgisayarınızda izin verecek şekilde yapılandırmış olsa bile, ICMP paketleri bırakılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 889527 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayarınızı Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2) çalıştıran bir tünel modu ınternet Protokolü güvenliği (ıpsec) bağlantı bitiş noktası yapılandırırsanız, bu paket bırakılır. Bu belirti, Windows Güvenlik Duvarı özelliğini açarsanız oluşur. Ayrıca, Windows Güvenlik Duvarı özelliği, ICMP paketlerine izin verecek biçimde yapılandırmış olsa paketleri bırakılır.

Neden

Bu sorun, Tcpip.sys dosyasında bir sorun nedeniyle oluşur.

Çözüm

Güncelleştirme Bilgileri

Aşağıdaki dosyalar Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the Update for Windows XP package now.

Yayım Tarihi: 4 Ağustos 2005

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu güncelleştirmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size   File name
  --------------------------------------------------------------
  31-Jan-2005 21:28 5.1.2600.2604   134,912 Ipnat.sys
  04-Jan-2005 22:48 5.1.2600.2591   359,296 Tcpip.sys
  

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bir ıpsec bağlantısı için iki modu vardır. Aktarım modu ve tünel modu kullanılırlar. Aktarım modu istemcisinin istemci bağlantıları için kullanılır. Istemci, bir kullanıcının iş istasyonu veya üye sunucu olabilir. Tünel modu, ağ geçidi için ağ geçidine bağlantılarda kullanılır.

Not Windows XP, bir tünel modunda ıpsec bağlantısı son nokta yapılandırabilirsiniz. Ancak bu önerilmez. Tünel modunda ıpsec bağlantısı kullanıyorsanız, Windows XP SP2 Windows Güvenlik Duvarı özelliği, ıpsec tüneli dışında gelen paketleri filtrelemez. Ancak, diğer yönlerini gelen paketleri, Windows Güvenlik Duvarı özelliği tarafından filtre uygulanır.

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 889527 - Last Review: 23 Ağustos 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbqfe kbhotfixserver kbwinxppresp3fix kbwinxpsp3fix kbfix kbbug KB889527 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:889527

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com