Windows'un 64-bit sürümleri için uygun sayfa boyutunu belirleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 889654 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Windows Server 2003 ve Microsoft Windows XP 64-bit sürümleri, bu ürünler 32-bit sürümlerinden daha fazla RAM destekleyebilir. Büyük miktarda bellek eklenir bir bilgisayarda, bir disk belleği dosyası gerekli olabilir. KullandığınızdaSayfa/snsayaç ölçmek için disk belleği dosyası kullanımı, döndürülen değeri doğru olmayabilir. Disk belleği dosyasını kullanmak, doğru bir ölçü almak için diğer performans sayaçlarını da kullanmanız gerekir. Sistem Monitörü'nü ölçümleri, bilgisayar gerektiren disk belleği dosyasının boyutunu hesaplamak için kullanabilirsiniz.

Windows etki alanı denetleyicileri ve DFS Çoğaltma, sertifika ve ADAM/LDS sunucusu, yapılandırılmış bir disk belleği dosyası desteklenmez. LSASS Veritabanı önbelleğinin "yeniden/sn sayfalara geçiş" perfmon sayacı bağlıdır algoritması, disk belleği dosyası emin olmak için gerekli olduğundan, Veritabanı önbelleğinin bellek diğer hizmetler ve uygulamalar tarafından istendiğinde bellek serbest bırakmak yeteneğine sahiptir.

Giriş

Bir Microsoft Windows Server 2003 veya Microsoft Windows XP 64-bit sürümü ayarladığınızda, işletim sistemi bilgisayarınızda yüklü olan RAM miktarının bir ve bir yarım saat bir sayfa dosyası oluşturur. Ancak, bir bilgisayardaki RAM miktarı arttıkça, sayfa dosyası gereksinimini azaltır. Aşağıdaki kuralları ve yöntemleri, sisteminiz için uygun sayfa boyutunu belirlemenize yardımcı olur.

Bellek ve CPU Sınırları Windows'un 32-bit ve 64-bit sürümleri

Belirlediğiniz bir 32-bit sürümünü veya Windows Server 2003 veya bir sayfa dosyası Windows XP 64-bit sürümü oluşturulur bilgisayarda yüklü olan RAM miktarının bir ve bir yarım saat sistem sabit diskte yeterli boş alan yok sağlanır. Ancak, bilgisayara daha fazla RAM olarak, sayfa dosyası gereksinimini azaltır. Bilgisayarınızda yeterli RAM varsa, bunlardan belirli bir uygulama tarafından gerekli olmadıkça, sayfa dosyası, gerektirmeyebilir.

Aşağıdaki tabloda, miktarını ve yüklü olan işletim sistemine bağlı bir bilgisayarda yüklü olan CPU sayısını gösterir. RAM ve CPU sınırlarını 64-bit işletim sistemlerinde 32 bit işletim sistemlerinde daha büyük.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Genel bellek sınırları32-bit64-bit
Toplam sanal adres alanı4 gigabayt (GB)16 terabayt
Sanal adres alanı 32-bit işlem başına2 GB, 3 GB ile sistem önyükleme, 3 GB anahtarı2 GB, 4 GB ile /LARGEADDRESSAWARE derlenen uygulama, geçiş yapma
Sanal adres alanı 64-bit işlem başınauygulanamaz8 terabayt
Disk belleği havuzu470 megabayt (MB)128 GB
Disk belleği olmayan havuz256 MB128 GB
Sistem önbelleği1 GB1 terabyte
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Fiziksel bellek ve CPU sınırları32-bit64-bit
WINDOWS XP PROFESSIONAL4 GB / 1-2 CPU128 GB / 1-2 CPU
Windows Server 2003 Standard Edition4 GB / 1-4 CPU32 GB / 1-4 CPU
Windows Server 2003 Enterprise Edition32 GB / 1-8 CPU1 terabyte / 1-8 CPU
Windows Server 2003 Datacenter Edition64 GB'a / 1-32 CPU1 terabyte / 1-64 CPU
Windows Server 2003 SP1 Enterprise Edition64 GB'a / 1-8 CPU1 terabyte / 1-8 CPU
Windows Server 2003 SP1 Datacenter Edition64 GB'a / 1-32 CPU1 terabyte / 1-64 CPU
Sayfa dosyası boyutu için belirli bir önerisi yok. Donanım ve kullandığınız yazılım ve bilgisayar yerleştirdiğiniz yükü gereksinimlerinizi temel alır. Sayfa dosyası kullanımı ve gereksinimlerini izlemek için Sistem İzleyicisi'ni çalıştırın ve bir günlük normal kullanım koşulları sırasında toplayabilir. Aşağıdaki sayaçlar üzerinde odaklanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Sayaç eşikÖnerilen değer
Memory\\Available bayt4 MB'den
Bellek\\Sayfa girdi/snEn fazla 10 sayfa
Disk belleği File\\% kullanımıYüzde 70'den fazla
File\\% kullanımı en yüksek disk belleğiYüzde 70'den fazla
Process\\Page dosyası en yüksek bayt sayısıuygulanamaz
NOT:Page file use should be tracked periodically. When you increase the use or the load on the system, you generally increase the demand for virtual address space and page file space.

The Pages/sec counter

When you use System Monitor, the values that are returned by thePages/seccounter for theMemoryperformance object may be more than you expect. These values may not be related to either paging file activity or cache activity. Instead, these values may be caused by an application that is sequentially reading a memory-mapped file.

ThePages/seccounter counts the number of pages that are read from the disk or that are written to the disk to resolve memory references to pages. These pages were not in memory at the time of the reference. ThePages/secvalue is the sum of thePages Input/secvePages Output/seccounter values. ThePages/seccounter includes paging traffic on behalf of the system cache to access file data for applications.

Pages/secis the primary counter to watch if you are concerned about excessive memory pressure (thrashing) and the excessive paging that may result.

However, thePages/seccounter also accounts for other activity, such as the sequential reading of memory-mapped files that are either cached or not. Typically, thePages/seccounter is counting other activity when you see the following:
 • A high value for theMemory: Pages/seccounter.
 • An average value, relative to the system being monitored, or a high value for theMemory: Available Bytescounter.
 • An average or small value for thePaging File: % Usagecounter.
 • For a non-cached memory-mapped file, you also see average or low cache activity. (Low cache activity is also known as cache fault activity.)
Therefore, a high value for theMemory: Pages/seccounter does not necessarily indicate memory pressure or a System Monitor reporting error. To gain an accurate reading of your system, you must also monitor other counters.

How to calculate page file size

Use one or more of the following methods to help you calculate page file size.

Method 1: Use performance logs to understand the paging activity on your computer

 1. ' I tıklatınSTART ::, işaretYönetim Araçları[NULL]'iPerformance.
 2. GenişletmePerformance Logs and Alerts,'ı tıklatınCounter Logs, right-click the blank space in the right-pane, and then clickNew Log Settings.
 3. İçindeAd:box, type a name for the log, and then clickTamam..
 4. ÜzerindeGenelsekmesinde,'ı tıklatınAdd Counters.
 5. ' I tıklatınUse local computer counters.
 6. İçindePerformance objecttıklatınPaging File.
 7. ' I tıklatınSelect counters from list,'ı tıklatın% Usage[NULL]'iadd:.
 8. İçindePerformance objecttıklatınMemory.
 9. İçindeSelect counters from list,'ı tıklatınAvailable Bytes[NULL]'iadd:.
 10. İçindeSelect counters from list,'ı tıklatınPages Input/sec,'ı tıklatınadd:[NULL]'iClose.
 11. ' I tıklatınTamam..
Use the log that you collect during typical computer use to understand the paging activity on your computer. Then, adjust the page file size accordingly.

Method 2: Use thePage File Bytes Peakcounter to calculate page file size

 1. ' I tıklatınSTART ::, işaretYönetim Araçları[NULL]'iPerformance.
 2. ' I tıklatınSystem Monitor.
 3. In the right pane, click+(the Add button).
 4. ' I tıklatınUse local computer counters.
 5. İçindePerformance objecttıklatınProcess.
 6. ' I tıklatınSelect counters from list,'ı tıklatınPage File Bytes Peak,'ı tıklatınadd:[NULL]'iClose.
 7. Bilgisayarın normal kullanımı sırasında çalıştırma sayacı sağlar.
 8. En büyük değerini not alınEn yüksek bayt disk belleğisayaç ve sonra değeri 0.70 ile çarpın. Denklemi boyutunu, sayfa dosyası için ayarlı toplamıdır.

Yöntem 3: minimum ve maksimum sayfa boyutunu hesapla

Sisteminiz için gerekli olan yaklaşık en az bellek dosyası boyutunu belirlemek için sistemde her bir işlem tarafından kullanılan en yüksek özel bayt toplamını hesaplar. Sistemde bellek miktarını daha sonra çıkar.

Sisteminiz için gerekli olan yaklaşık en büyük disk belleği dosyası boşluğu belirlemek için sistemde her bir işlem tarafından kullanılan en yüksek özel bayt toplamını hesaplar. Sonra bir kenar boşluğuna ek alan ekleyin. Sistemde bellek miktarını çıkar. Ek kenar boşluğunu, GÜVENİRLİK, sayfa dosyası gereksinimleri hesaplamak için kullanılan anlık veri göre ayarlanabilir.

NOT:Bu tahmini hesaplamaları yapmak için kullanılan veri görüntüsünü doğru ise, doğru olur.

Sayfa dosyası giriş/çıkış oranları

Bilgisayarınızın belleği dosyasını ayarlarken sistemi ya da diğer diskler ile sayfa giriş/çıkış (I/O) etkinliğini overloading önlemek için aşağıdaki yönergeleri kullanın:
 • Sayfa g/Ç (gerçek disk g/Ç) hızı saniyede 10'dan fazla sayfa, g/Ç etkinliği oluştuğu sayfanın dosya sistemi disk üzerinde koymayın öneririz. 10 Saniye veya daha fazla sayfa sayfa g/Ç hızı ise ayrı bir sabit disk için disk belleği ayırmayı öneririz.
 • Sayfa g/Ç disk belleği için kullanılan belirli bir diske saniyede 60 birden çok disk g/Ç işlemleri oranıdır, daha iyi performans elde etmek için birden fazla sayfa ayrılmış sabit disk kullanın. Bunun için disk belleği olmayan şerit birden çok disk kullanın veya şeritli RAID 0 diskleri için disk belleği kullanır. Yaklaşık olarak bir g/Ç disk g/Ç etkinliği, saniyede 60 her sayfa için disk belleği için ayırmak.

  Örneğin, bir sistem g/Ç etkinliği saniyede 150 sayfa ortalamasını, üç ayrı ayrı sabit diskler veya sayfa dosyası için ayarlı bir üç disk RAID 0 şerit kullanın.

  NOT:Bu tahmin, çalışan 7200 revolutions / dakika (rpm) sabit diskler içindir. Daha hızlı çalışan bir sabit disk kullanıyorsanız, g/Ç hızı disk g/Ç artırır sayfasını işleyebilir.

  NOT:En yüksek performans için sistem önemlidir, en yüksek g/Ç hızını ortalama g/Ç hızı yerine, bu hesaplamaları için kullanın.
Önemli:Desteklenebilirlik bilgileri: Bu makale, özellikle Çekirdek modunda veya tam bellek dökümü çözümlemesi gereken bilgisayarlar içindir. Burada iş süreçlerini fiziksel bellek dökümleri çözümleme için sayfa dosyasının geleneksel modeli en az olması gereken yakalamak için sunucuya gerekli iş açısından kritik sunucular için fiziksel ram artı 1 MB veya 1,5 varsayılan fiziksel RAM. Bu işletim sistemi bölümünün boş disk alanı işletim sistemi, düzeltmeler, yüklenmiş uygulamalar, yüklü hizmetler, döküm dosyasını ve sayfa dosyasını alacak kadar büyük olmasını sağlar. 32 GB bellek bulunan bir sunucuda, C sürücüsünde en az 86 GB 90 GB olması gerekebilir. 32 GB bellek dökümü için 48 GB'a sayfa dosyasının (1,5 fiziksel bellek), işletim sistemi için 4 GB ve 2 ile 4 GB uygulamaları, yüklü hizmetler, geçici dosyaları ve benzerleri için budur. Bir sürücü veya çekirdek mod hizmet sızıntısı ücretsiz tüm fiziksel RAM kullanılmasına neden unutmayın. Therefore, a Windows Server 2003 x64 SP1-based server in 64-bit mode with 32GB of RAM could have a 32 GB kernel memory dump file, where you would expect only a 1 to 2 GB dump file in 32-bit mode. This behavior occurs because of the greatly increased memory pools.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
294418Comparison of 32-bit and 64-bit memory architecture for 64-bit editions of Windows XP and Windows Server 2003

Daha fazla bilgi

Technical support for x64-based versions of Microsoft Windows

If your hardware came with a Microsoft Windows x64 edition already installed, your hardware manufacturer provides technical support and assistance for the Windows x64 edition. In this case, your hardware manufacturer provides support because a Windows x64 edition was included with your hardware. Your hardware manufacturer might have customized the Windows x64 edition installation by using unique components. Unique components might include specific device drivers or might include optional settings to maximize the performance of the hardware. Microsoft will provide reasonable-effort assistance if you must have technical help with a Windows x64 edition. However, you might have to contact your manufacturer directly. Your manufacturer is best qualified to support the software that your manufacturer installed on the hardware. If you purchased a Windows x64 edition such as a Windows Server 2003 x64 edition separately, contact Microsoft for technical support.

For product information about Windows XP Professional x64 Edition, visit the following Microsoft Web site:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
For product information about x64-based versions of Windows Server 2003, visit the following Microsoft Web site:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/default.mspx

Özellikler

Makale numarası: 889654 - Last Review: 20 Aralık 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowtomaster kbdiskmemory kbvirtualmem kbtshoot kbinfo kbmt KB889654 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:889654

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com