"Genel sorun giderme, Windows Server 2003 için NLB" makale kullanılabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 890159 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, NLB sorun giderme genel bakış için Windows Server 2003 belgesinde açıklanan çözüm varsa, genel senaryolar listeler. Bu belgeyi karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=9E6F4999-AEEB-40CF-867B-AF68742FFFDC&displaylang=en

Daha fazla bilgi

Ağ Yükü Dengeleme (NLB), Microsoft Windows Server 2003'te bulunan küme bir teknolojidir. NLB, ağ trafiğini ana makinelerin arasında bir sayı dengelemek için dağıtılmış bir algoritma kullanır. Ağ yük dengelemesini, ölçeklenebilirliği ve kullanılabilirliği, akış ortamı, Terminal Hizmetleri, proxy hizmetini ve daha fazla sanal özel ağ gibi ınternet iletişim kuralı tabanlı hizmetler geliştirmenize yardımcı olur. Ağ yük dengelemesini de ana Kullanılabilirliği yüksek düzeyde ana hatalarını algılama ve otomatik olarak yine de işlemi olan ana bilgisayar trafiği yeniden dağıtma sağlar.

NLB kullandığınızda, sorunu çözümlemek için önce nedeni belirlemek için sorunları gidermek olduğunu fark edebilirsiniz. Windows Server 2003 için NLB sorun giderme genel bakış belgesi, yönergeleri ve aşağıdaki senaryolar hakkında bilgi sağlar.

Bir yapılandırma işlemi veya bir yönetim işlemi gerçekleştirdiğinizde, sorunlar oluşuyor

Bir yapılandırma işlemi veya bir yönetim işlemi başarısız olur. Örneğin, NLB bağlama, bir bağlantı noktası kuralı eklemek veya bir küme durdurma çalıştığınızda bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Hiçbir bağlantı sanal ınternet iletişim kuralları

Bir kümeye bir veya daha fazla bilgisayar ayarladıysanız, ancak Küme yanıt vermemesine neden. Küme tarafından giderilen istemcilerinden gelen istekleri sanal IP adreslerini veya küme IP adresi yanıtlanır. Veya sanal IP adreslerine ya da CD-küme IP adresine gönderilen ve bir veya daha fazla yönlendirici gönderilen istekleri küme tarafından yanıtlanır. Bu sorun, aynı yerel alan ağına (LAN) istemcilerinden gelen istekleri ile oluşur.

Sanal IP adreslerine dönemsel bağlantısı

Istemci bilgisayarların düzenli olarak bağlantı sanal IP adreslerini sorunlarla. Herhangi bir istemci bilgisayar, dönemsel bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. Sorun istemci bilgisayarlar tarafından kaynaklanabilir değil.

Bazı istemci bilgisayarların sanal IP adreslerine bağlanabilirsiniz, ancak diğer istemci bilgisayarlara yükleyemezsiniz.

Belirli bir istemci bilgisayarların kümeye bağlantı sorunları yaşarsınız. Sorun, istemci bilgisayarların kümeye göreli konumunu özgü olabilir.

Ayrılmış bir IP adresi kaynağı veya bağlantı kuramıyor

Ağ trafiğini bağlantı sorunları yaşanıyor. Bu sorun, ağ trafiğini, ayrılmış bir IP adresine adreslendiği veya olan ayrılmış IP adresi kaynağı ile oluşur.

Düzensiz Yük Dengeleme veya düşük performans oluşur.

Tüm istemci bilgisayarların kümeye bağlanabilirsiniz, ancak ağ yükünü eşit kümedeki düğümler arasında dengelenir değil. Ayrıca, yavaş yanıt veya iş hızı düşük gibi diğer performans sorunları vardır.

Istemci kimlik doğrulaması için ilişkili sorunlar oluşuyor

Istemci bilgisayarlar, Güvenli Yuva Katmanı (SSL) bağlantısı aracılığıyla veya bir <a0>Kerberos</a0> bağlantısıyla sanal hizmetine doğrulanamıyor.

Oturum kalıcılığını için ilişkili sorunlar oluşuyor

Uygulama veya oturumun kullandığı protokol korunmaz oturum kalıcılığını çeşit gerektirdiğinden oturum sorunlarla karşılaşır.

Yakınsama işlemi için ilişkili sorunlar oluşuyor

Küme düğümlerinde, ayrı küme halinde veya burada bir veya daha fazla düğüm converging durumda kalır. burada yakınsamaya sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Uygulama ya da kullandığınız iletişim kuralına özgü sorunlar oluşuyor

Belirli bir uygulama veya iletişim kuralı için özel olan bir sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin, salt okunur dosya paylaşımları kullandığınızda veya SSL erişmeye çalıştığınızda sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 890159 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbnlb kbtshoot kbinfo KB890159 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:890159

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com