Düzeltme: BizTalk Server 2004'te değer eşleme functoids kullandığınızda, suboptimal performansla karşılaşabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 890842 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir BizTalk bağlantıları içinde çok sayıda Değer eşleme functoids kullandığınızda eşleme çalıştığında Microsoft BizTalk Server 2004'te, düşük performans karşılaşabilirsiniz.

Neden

Bu sorun, Değer eşleme functoid en iyi nedeniyle oluşur.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  ---------------------------------------------------------------------
  28-Apr-2005 20:24 3.0.6121.0 685,056 Btsxmltools.dll 
  28-Apr-2005 20:01 3.0.6121.0 249,856 Microsoft.biztalk.mapper.dll 

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme, bazı en iyi duruma getirmeleri için Değer eşleme functoids tanıtır. Bu en iyi duruma getirmeleri için <mapsource>Yeni OptimizeValueMapping öznitelik ekleyerek etkinleştirilebilir. öğe BizTalk <a1>map</a1> (.btm) dosyanız ve ardından öznitelik değeri Evet için ayarlar. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Not Defteri'nde, BizTalk <a1>map</a1> (.btm) dosyanızı açın.
 2. OptimizeValueMapping özniteliği için <mapsource>ekleyin... öğesi. Örneğin, <mapsource> öğesi, aşağıdakine benzer olmalıdır:
  <mapsource Name="BizTalk Map" BizTalkServerMapperTool_Version="2.0" OptimizeValueMapping="yes" Version="2" XRange="100" YRange="420">
  
  NotOptimizeValueMapping öznitelik değerini büyük/küçük harf duyarlı değildir.
 3. Dosya menüsünde Kaydet ' i tıklatın.
 4. Dosya menüsünden Çıkış ' ı tıklatın.
Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 890842 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Enterprise Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Developer Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Partner Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Standard Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbiztalk2004sp2fix kbbtsorchestration kbbug kbfix kbprb kbhotfixserver kbqfe KB890842 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:890842

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com