Windows XP SP2 tabanlı bilgisayara bağlandığınızda PowerFile değiştirici aygıt çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 891570 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir PowerFile C200-series aygıtının bağlandığınızda, Microsoft Windows XP Service Pack 2 için (SP2) - tabanlı bilgisayarda, aygıt çalışmaz. Aygıt Yöneticisi'ni açtığınızda, aygıt bilgisayarınıza düzgün yüklenmiş gibi görünür.

Neden

Bu sorun, ınstitute of Electrical and Electronics Engineering (IEEE) 1394 Veriyolu sıfırlaması kaynaklanır. Bir aygıt bağlı veya kaldırıldı, her zaman tüm veri yolu yeniden. Ardından, aygıtları veri yolundaki re-enumerated var. Bu davranış ortaya çıktığında belirli bir IEEE 1394 aygıtları doğru algılanmayabilir.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  -----------------------------------------------------------
  12-Jan-2005 03:09 5.1.2600.2594   43,264 Sbp2port.sys

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Pratik Çözüm

Bu sorunu geçici olarak çözmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna devmgmt.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Ortam Değiştiricileri genişletin.
 3. PowerFile aygıtınızı sağ tıklatın ve sonra Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.
 4. Tıklatın yazılımı otomatik olarak yükle (önerilen) ve sonra ileri ' yi tıklatın. Aşağıdakine benzer bir ileti alıyorsunuz:
  Donanım Güncelleştirme Sihirbazı devam edemiyor
  Sihirbaz, donanımınız için şu an yüklü olan yazılım daha iyi bir eşleşme bulamadı.
  Ne yapmak istediğinizi seçin.
  Geçerli yazılımı tutmak için Son'u tıklatın.
  Yeniden başka bir konumda aramak için Geri'yi tıklatın.
 5. Son ' u tıklatın.
Not Bu geçici çözüm, yalnızca geçerli oturum için sorunu giderir. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra aynı sorun yeniden ortaya çıkar.

Bu sorunu kalıcı olarak gidermek için <a0></a0>, "Çözüm" bölümünde anlatılan düzeltmeyi yükleyin.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
IEEE 1394 aygıtlarını ve ana bilgisayar denetleyicileri, Windows XP'de sorun giderme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
314873Genel IEEE 1394 aygıtlarını ve ana bilgisayar denetleyicileri için sorun giderme
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 891570 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP2
 • Microsoft Windows XP Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp3fix kbwinxppresp3fix kbqfe kbhotfixserver KB891570 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:891570

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com