Outlook Express kullanarak bir e-posta iletisini karşıdan yükleyemiyorsunuz ve Uygulama günlüğünde bir olay iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 892397 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

E-posta iletisini karşıdan yüklemek için Outlook Express'i kullanamazsınız ve Uygulama günlüğünde aşağıdakine benzer bir olay iletisi alıyorsunuz:
Event Type:	Error
Event Source:	IMAP4SVC 
Event Category:	None
Event ID:	1023
Description:
Error 0x8004050a occurred while rendering message <message id> for download for user <user E-mail>. 

Neden

E-posta iletisi güvenli/çok amaçlı ınternet posta uzantısı (S/MıME) için katıştırılmış bir dijital imza içeriyor. Dijital imza, Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 1 alınır. Postane Protokolü sürüm 3 (POP3) kullandığınızda uygulama günlüğüne kaydedilen olay gerçekleşir veya ınternet ileti erişim Protokolü (IMAP) sürüm 4rev1 (ımap4) iletiyi Outlook Express'te yüklemek için.

Not Bu sorun, yalnızca Exchange Server 2003 Service Pack 1'de bir üçüncü taraf bir virüs tarama yazılımı etkin olduğunda oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Exchange Server 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
836993En son Exchange Server 2003 hizmet paketleri nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Exchange Server 2003 Service Pack 1Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
836993En son Exchange Server 2003 hizmet paketleri nasıl elde edilir

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  25-Feb-2005 02:33 6.5.7232.86   3,257,856 Mdbmsg.dll    
  25-Feb-2005 03:07 6.5.7232.86   5,166,592 Store.exe    

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Exchange Server 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Outlook'ta e-posta iletisinin erişebilirler. Uygulama programı arabirimi (MAPI) veya Microsoft Outlook Web Eri?imi ileti ile (OWA).Bu düzeltme daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
817903Exchange Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 892397 - Last Review: 30 Ekim 2007 Salı - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 1
 • Microsoft Outlook Express 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbexchpopimapnntp kbfix kbbug kbpubtypekc KB892397 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:892397

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com