Windows, Windows XP Service Pack 2 çalıştıran bir bilgisayarda hazırda bekleme modundan geri çağırdıktan sonra sesleri çal

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 892559 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows CD-hazırda bekleme durumundan devam ettirdiğinizde, Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştıran bir bilgisayarda, ses çalınmaz.

Bilgisayarı yeniden başlatırsanız, beklediğiniz gibi Windows sesleri çalar.

Neden

Bir yarış durumu Portcls.sys sürücüde bulunduğundan bu sorun oluşur. Bu sürücü bir Windows Audio sınıfı sürücü değil. Bir yarış senaryosu, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Windows, hazırda bekleme durumundan geri çağrıldıktan sonra Portcls.sys sürücüsü bir ırp_mj_devıce_control isteği alır.
 • Portcls.sys sürücü henüz için PowerDeviceD0 döndürdü değil (D0) güç durumuna.

  Not Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) uyumlu BIR aygıtta dört güç durumlar vardır. D0 durumu çalışma güç durumunu gösterir. Güç durumlarını D3-D1, Uyuyan güç durumlarını gösterir.
Bu senaryoda, Portcls.sys sürücüyü denetim g/Ç istek paketi (IRP) STATUS_PENDING işaretleyebilir. Ancak, IRP hiçbir zaman tamamlar. Bu IRP tamamlanması bekleyeceği üst düzey bileşenlerini ses yığınındaki ek ses tüm istekleri engeller. Bu nedenle, Windows CD-hazırda bekleme durumundan devam ettirdiğinizde ses dosyaları çalınmaz.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  22-Mar-2005 03:43 5.1.2600.2637   145,920 Portcls.sys
  25-Feb-2005 03:53 6.1.22.4     371,936 Updspapi.dll 

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Music and sound help with Windows 7
No audio in Windows Vista
No audio device error message in Windows Vista
Sound problems in Windows XP

Özellikler

Makale numarası: 892559 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver KB892559 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:892559

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com