Düzeltme: BIR Windows Forms uygulaması beklenmedik biçimde sonlandırılabilir veya tabanlı uygulama ErrorProvider denetimini veya ToolTip denetimi .NET Framework 1. 1'de kullandığında, çalışma sırasında NullReference özel durumları alabilirsiniz...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 893005 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft .NET Framework 1.1, Microsoft Windows Forms tabanlı bir uygulama ErrorProvider denetimini veya ToolTip denetimi içeren form içeriyorsa, uygulama beklenmedik biçimde sonlandırılabilir veya çalıştırma süresinde NullReference özel durumları alabilirsiniz. Bu sorun genellikle, uygulama yoğun yük altında olduğunda gerçekleşir.

Neden

Bu sorun, form kapanış sırasında ErrorProvider denetimini veya ToolTip denetimi içeren formu hatalı olarak aktiften oluşur. Form yeniden oluşturulur ve yeniden görünür özel durum oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileriDesteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Bu düzeltmeyi MSDN Kod Galerisi'nden yüklemek için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://code.msdn.microsoft.com/KB893005

Not MSDN kod galeride, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun neden, Kod Galerisi kaynak sayfasının bu dil için kullanılabilir olmamasıdır.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support

ÖNKOŞULLAR

Microsoft .NET Framework 1.1 Service Pack 1

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size    File name
  ----------------------------------------------------------------------
  26-Jan-2005 17:35 1.1.4322.2064 2,056,192 System.windows.forms.dll

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 893005 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.13
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft .NET Framework 1.1
 • Microsoft .NET Framework 1.1 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbwinserv2003sp2fix kbqfe kbfix kbbug kbpubtypekc KB893005 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:893005

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com