Irda uyumlu cep telefonunuzu, Windows XP Service Pack 2 tabanlı bir bilgisayara bağlanamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 893476 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kızılötesi Veri Birliği (ırda) uyumlu bir cep telefonu, Microsoft Windows XP tabanlı bilgisayara bağlanırsanız, aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Yeni donanım bulundu
Bu donanımı yüklemek için bu bilgisayardaki <a1>Administrators</a1> grubunun üyesi olmanız gerekir: klasik cep telefonu
Bu adımları izlerseniz, Yeni Donanım Bulundu sihirbazını başlatır ve Klasik telefonu sürücüsünü yüklemeniz istenir:
 1. Windows XP tabanlı bilgisayarda bir yönetici hesabı kullanarak oturum açın.
 2. Bir ırda uyumlu cep telefonu Windows XP tabanlı bir bilgisayara bağlamanız gerekir.
Bu belirtiler, aşağıdaki koşullar doğruysa oluşur:
 • Yüklediğiniz Windows XP Service Pack 2 (SP2).
 • Kullanıcı hesabı ile oturum yönetici izinlerine sahip değil.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan biri doğruysa oluşur:
 • Klasik telefonu sürücüsü yüklenemedi.
 • Irda uyumlu cep telefonu, Klasik telefonu sürücü ile uyumlu değil.
Tüm ırda uyumlu cep, Windows XP SP2 tarafından sağlanan bir sürücü yok telefon Klasik telefonu sürücü kullanın. Klasik telefonu sürücüsü, Windows XP SP2'de etkileşimli olarak yüklenmesi gerekir. Klasik cep telefonu yüklemek için sürücü, kullanıcı hesabınız yönetici izinlerine sahip.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Size   File name
  -----------------------------------------
  05-Feb-2005 01:00 160,176 Mdmirmdm.inf
Önemli Irda uyumlu Bazı cep telefonları, Klasik telefonu sürücü ile uyumlu olmayabilir. Bu düzeltmeyi yükledikten sonra Klasik telefonu sürücü uyumlu cep telefonları, sessizce Klasik telefonu sürücüsü yükleyin. Bu düzeltmeyi yükledikten sonra Sorun giderilmemişse, en güncel sürücüyü cep telefonu telefon üreticisinin Web sitesinden yükleyin.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 893476 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbdriver kbwinxppresp3fix kbfix kbbug kbpubtypekc KB893476 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:893476

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com