Sayılar, bir tire ile ayrılmış bir Visual Basic formunda Windows XP tabanlı bir bilgisayarda girmeniz ters sırada görüntülenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 894087 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Microsoft Visual Basic 6.0 Service Pack 5 (SP5), Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayarda çalıştırıyorsunuz. RichTextBox denetiminin bir Visual Basic formunda Ibranice dil için sağdan sola metin girmek için kullanın. RichTextBox denetiminin bir tire ile ayrılmış iki sayıdan sonra girin. Ancak, bu iki sayı arasında sağdan sola girdikten sonra sayıların ters sırada görüntülenir. RichTextBox denetimde 052 3968456 telefon numarasını girin, örneğin, sayıları 3968456-052 ' görüntülenir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmeyi yükledikten sonra beklenen davranış Ibranice dil metni tanımak için RichTextBox denetiminin yapılandırmanız gerekir. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki Visual Basic kodu kullanın:
Const WM_USER As Long = &H400
 
Const EM_SETBIDIOPTIONS As Long = WM_USER + 200
Const EM_GETBIDIOPTIONS As Long = WM_USER + 201
 
Private Declare Function SendMessage Lib "user32" Alias "SendMessageA" (ByVal hwnd As Long, ByVal wMsg As Long, ByVal wParam As Long, ByRef lParam As Any) As Long
 
Private Type BIDIOPTIONS
  cbSize As Long
  wMask As Integer
  wEffects As Integer
End Type
 
Private Sub RichTextBox1_Click()
  Dim RetVal As Long
  Dim wMsg As Long
  Dim bidi As BIDIOPTIONS
    
  wMsg = EM_SETBIDIOPTIONS
  ' H40 : Mask and effect settings to obtain this behavior.
  bidi.wEffects = &H40
  bidi.wMask = &H40
  
  RetVal = SendMessage(RichTextBox1.hwnd, wMsg, 0, bidi)
  
End Sub

ÖNKOŞULLAR

Bir ıtanium tabanlı sürümünü Windows XP bu düzeltmenin yüklenebilmesi için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 1 (SP1) olmalıdır. X 86 tabanlı sürümü Windows XP bu düzeltmenin yüklenebilmesi için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 1 (SP1) veya Windows XP Service Pack 2 (SP2) olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP'nin x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimiHizmet Dalı
RichEd20.dll5.30.23.1224424,96028 Şub 200515: 20X86SP1SP1QFE
RichEd20.dll5.30.23.1225432,12828 Şub 200515: 16X86SP2SP2QFE
Windows XP, ıtanium tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimiHizmet Dalı
RichEd20.dll5.30.23.12241,443,32828 Şub 200501: 50IA-64SP1SP1QFE
Wriched20.dll5.30.23.1224424,96028 Şub 200501: 50X86SP1WOW

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 894087 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional 64-Bit Edition (Itanium) 2003
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinserv2003sp2fix kbwinxpsp2fix kbwinxpsp1fix kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc KB894087 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:894087

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com