Büyük miktarda bellek gerektiren bir üçüncü taraf programlar, Windows XP Service Pack 2'de çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 894472 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 sürümü için bkz: 912570.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklendikten sonra bazı üçüncü taraf programlar çalıştırmayın. Bu belirtiyle karşılaştığınızda, aşağıdakilerden birine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Not enough memory. (Bellek yetersiz.)
Bellek yetersiz
Yetersiz depolama

Neden

Büyük miktarda bitişik bellek rezerve etmek üçüncü taraf program varsa, bu sorun oluşur. Örneğin, birkaç yüz megabayt contiguous memory rezerve etmek üçüncü taraf program varsa, bu sorun oluşur. Windows XP SP2'de eklenen yeni Xpsp2res.dll dosyası, <a1>konuma</a1> 0x20000000 belleğe yükler. Bu, sanal bellek parçalanma olasılığı için üçüncü taraf program için kullanılabilir olur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Önemli Bu düzeltme, dinamik olarak sanal bellek parçalanması azaltmak için bir bellek konumundan bulan yeni Xpsp2res.dll dosyası içerir. Bu düzeltmeyi uygulamadan önce bu çözüm, kabul edilebilir olduğunu doğrulamak için Satıcı programlarınızı sorun öneririz.

Bu düzeltme, bir bellek konumundan dinamik olarak bulmak ve sanal bellek parçalanması azaltmak yeni Xpsp2res.dll dosyası sağlar.

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Düzeltmeyi yüklemeden önce Windows XP Service Pack 2 yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  13-Apr-2005 00:17 5.1.2600.2653  2,897,920 Xpsp2res.dll

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, büyük miktarda bitişik bellek rezerve tüm programlarla oluşmaz.

Xpsp2res.dll dosyası da bazı Windows XP Service Pack 1 ve Windows XP SP2 yayımlandıktan sonra yayımlanan düzeltmeler bulunur. Ancak, bu düzeltmeleri ile birlikte olan Xpsp2res.dll dosyası ile bu sorun oluşmaz.

Yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan terimler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklayın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 894472 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbwinxppresp3fix kbwinxpsp2fix kbfix kbbug kbpubtypekc KB894472 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:894472

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com