Windows XP'de Unutulan Parola Sihirbazı'nı veya parola sıfırlama Sihirbazı'nı kullandığınızda, Çıkarılabilir aygıtlar görünmeyebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 894685 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Unutulan Parola Sihirbazı'nı veya parola sıfırlama Sihirbazı'nı kullandığınızda, Microsoft Windows XP'de Çıkarılabilir aygıtların görünmüyor olabilir. Örneğin, Unutulan Parola Sihirbazı bir parola sıfırlama disketi kullandığınızda, Çıkarılabilir aygıtların parolanızı yedekleyebilirsiniz aygıtları listesinde görünmüyor olabilir. Ayrıca, parolanızı sıfırlamak için parola sıfırlama Sihirbazı'nı kullandığınızda, Çıkarılabilir aygıtların parolanızı geri aygıtları listesinde görünmüyor olabilir.

Neden

Bu sorun aşağıdaki koşulların tümü geçerli olduğunda oluşur:
 • Bilgisayarınıza bağlı birden çok çıkarılabilir disk sürücüsü.
 • Bilgisayarda açık olduğunda, seçmek istediğiniz çıkarılabilir disk sürücüsü bağlandı.
 • Windows XP Hoş Geldiniz ekranında bilgisayara oturum açmak için kullanmayın. Örneğin, bilgisayarda oturum açmak için CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basın.
 • Unutulan Parola Sihirbazı'nı başlatmak için CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basın veya bilgisayara oturum açın ve sonra parola sıfırlama Sihirbazı'nı başlatmak deneyin.
Bu sorun, Windows Shell Ortak DLL bileşeni (Shell32.dll) ilk kez istenen bilgileri doğru olarak görüntülenmesini disk sürücü bilgisi vermiyor nedeniyle oluşur. Bu bilgiler, Windows masaüstünde görüntülemek disk sürücüsü için gereklidir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Microsoft Windows XP Service Pack 2'in (SP2) yüklü olmalıdır.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir
Not Aşağıdaki Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi de uygulamanızı öneririz:
894686C sürücüsü için yanlış yedekler parolanızı kadar Unutulan Parola Sihirbazı'nı veya Windows XP'de parolanızı sıfırlamak için parola sıfırlama Sihirbazı'nı kullanmaya çalıştığınızda bir "Bu diski parola sıfırlama disketi değil" hata iletisi alıyorsunuz

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size    File name
  ---------------------------------------------------------
  01-Sep-2005 01:44 6.0.2900.2751 8,452,608 Shell32.dll

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak çözebilirsiniz:

Yöntem 1: bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayara bağlı çıkarılabilir disk sürücüleri ile yeniden başlatın. Daha sonra yedekleme veya parolanızı geri yükleme deneyin.

Yöntem 2: Unutulan Parola Sihirbazı'nı veya parola sıfırlama Sihirbazı'nı yeniden başlatın.

' Nden çıkın ve sonra da Unutulan Parola Sihirbazı'nı veya parola sıfırlama Sihirbazı'nı yeniden başlatın. Veya çıkarılabilir disk sürücüleri, daha sonra sihirbazda görünebilir.

Not Sihirbaz, bağlı her çıkarılabilir disk sürücüsündeki bir kez yeniden başlatmanız gerekebilir.

Yöntem 3: Denetim Masası'ndan Unutulan Parola Sihirbazı'nı başlatın...

Unutulan Parola Sihirbazı'nı başlatmak için CTRL + ALT + DELETE tuşuna basmayın. Sihirbazı başlatmak için bunun yerine, kullanıcı hesapları Denetim Masası öğesini kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, Denetim userpasswords yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Parolasını değiştirmek istediğiniz hesabı tıklatın ve Unutulan parolayı önle</a1>'ı tıklatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
306214Windows XP'de etki alanındaki bir bilgisayar için parola sıfırlama disketi nasıl oluşturulur ve kullanılır
305478Windows XP'de etki alanı üyesi olmayan bir bilgisayar için parola sıfırlama disketi nasıl oluşturulur ve kullanılır

Özellikler

Makale numarası: 894685 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix KB894685 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:894685

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com