Oturum açma saatleri parolalarının süresi dolduktan sonra Windows XP tabanlı istemci bilgisayardan hala paylaşımları erişebilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 895570 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Etkinleştirildikten sonra ağ güvenliği: oturum açma süresi dolduğunda oturum kapatmayı zorla bir Microsoft Windows Server 2003 tabanlı etki alanı denetleyicisinde ilke, ilke beklendiği gibi çalışmıyor. Oturum açma saatleri parolalarının süresi dolduktan sonra hala paylaşımları Microsoft Windows XP tabanlı istemci bilgisayardan erişebildiğinizi görebilirsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Windows Server 2003 sunucularına ve etki alanı denetleyicilerinin en son hizmet paketini yükleyin.

Tüm Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarlar ve tüm Windows Server 2003 tabanlı etki alanı denetleyicileri, Windows Server 2003 için en son hizmet paketini yükleyin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

2. Adım: düzeltmeyi Windows XP tabanlı istemci bilgisayarlara yükleyin.

Aşağıdaki düzeltmeyi tüm Windows XP tabanlı istemci bilgisayarlara yükleyin.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
ÖNKOŞULLAR
Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 1 (SP1) veya bilgisayarda Windows XP Service Pack 2 (SP2) olmalıdır.
Yeniden başlatma gereksinimi
Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.
Düzeltme Değiştirme Bilgileri
Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.
DOSYA BİLGİLERİ
Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

Windows XP Service Pack 1
  Date     Time  Version      Size File name
  ------------------------------------------------------
  25-Jun-2005 02:30 5.1.2600.1708 666,624 Lsasrv.dll
Windows XP Service Pack 2 ile
  Date     Time  Version      Size File name
  ------------------------------------------------------
  25-Jun-2005 02:24 5.1.2600.2707 726,016 Lsasrv.dll

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu makalede anlatılan düzeltmeyi konsolun kullanıcının günlüğe kaydedecektir. Düzeltme, yalnızca, belirtilen sunucu ileti bloğu (SMB) bağlantı sınırı etkiler ağ güvenliği: oturum açma süresi dolduğunda oturum kapatmayı zorla ilke.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 895570 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinserv2003presp1fix kbbug kbfix kbpubtypekc kbhotfixserver kbqfe KB895570 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:895570

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com