Windows'un 64 bit sürümünü çalıştıran bir bilgisayar için uyumlu yazıcı sürücüsü bulma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 895612 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makalede nasıl uyumlu yazıcı sürücüsü, Microsoft Windows'un 64 bit sürümünü çalıştıran bilgisayarınızda bulun. Bu makaledeki bilgiler, yazıcı üreticisine veya Microsoft Windows Update Web sitesinden WHQL imzalanmış yazıcı sürücüsünü edinemezse yararlı olabilir. Bu makalede ayrıca Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarınızda desteklenmeyen bir yazıcı için yazıcı sürücüsü ihtiyacınız varsa, kullanabileceğiniz bir yöntem sağlar.

Not Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayardan yazdırmak için 64-bit yazıcı sürücüsü olması gerekir. Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayara 32 bit yazıcı sürücüsü kullanamazsınız.

Daha fazla bilgi

Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarınızın uyumlu yazıcı sürücüsü bulma

Önce en son 64 bit yazıcı sürücülerinin bağlantılarını bulmak için Windows Vista Uyumluluk Merkezi'ni ziyaret etmeniz önerilir. En yaygın binlerce veritabanını içerir ve ürün adı, numarası veya marka tarafından kolayca arayabilirsiniz.

Ziyaret edin Windows Vista Uyumluluk Merkezi.

Yazıcı sürücülerini bulamazsanız, aşağıdaki yöntemleri aşağıdaki sırayla uygulayın.

Yöntem 1: Windows 64-bit işletim sisteminde bulunan desteklenen bir sürücü arayın

Windows 64-bit işletim sisteminde bulunan desteklenen bir sürücü arayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarda Başlat, işaret Ayarlarıve sonra tıklatın Yazıcılar ve Fakslar.
 2. Çift tıklatın Yazıcı Ekle.
 3. ' I tıklatın İlerive sonra ekrandaki yönergeleri izleyin.

Yöntem 2: Sürücü Microsoft Windows Update Web sitesinde arama için WHQL imzalanmış

Arama bir Windows Hardware Quality Labs (WHQL) için Microsoft Windows Update Web sitesinden sürücü imzalanmış. Bunu yapmak için tıklatın Başlat,'ı tıklatın Windows Updateve sonra Windows Update Web sitesindeki yönergeleri izleyin.

Yöntem 3: Yazıcı üreticisinin Web sitesinde sürücü arama için WHQL imzalı

WHQL imzalı sürücü yazıcı üreticisinin Web sitesinde arama hakkında daha fazla bilgi için yazıcınızın üreticisine başvurun.

Yöntem 4: Ara olmayan WHQL imzalı sürücü

Önemli Microsoft hiçbir uyumluluk olduğundan WHQL imzalanmamış yazıcı sürücüleri test sonuçlarını bu yazıcı sürücüleri kalitesi hakkında önermiyoruz.

WHQL imzalı olmayan sürücüler imzasız sürücüler olarak da bilinen bulunmaktadır. WHQL imzalı sürücüler imzalı sürücüler olarak da bilinen var. Yazıcınızın olmayan WHQL imzalı sürücü için aşağıdaki konumlardan birini arayın:
 • Yazıcı üreticisinin Web sitesini
 • Beta sürücüleri yazıcı üreticisinin Web sitesinde
 • Bilgisayar donanımı Web siteleri

Yazıcınız için yazıcı sürücüsünü bulamazsa uyumlu yazıcı sürücüsünü seçmek nasıl

Yazıcı öykünmesi türü ve yazıcının fiziksel özellikleri önemli yazıcı özelliği değerlerdir. Fiziksel yazıcının çift yönlü mod gibi şeyler ve kağıt tepsisi sayısı özellikleridir. Yazıcı öykünmesi en bu iki yazıcı özellik değerleri önemlidir.

Yazıcı öykünmesi

Yazıcı öykünmesi yazıcının sayfa veri iletmek için kullandığı Windows kodlama türünü açıklar. Yazıcı öykünme baskı dilleri adlandırılır. Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayar dili veya yazıcının anlayacağı öykünme sayfa veri iletim gerekir. Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayara doğru öykünme kullanmıyorsa, yazdırma işlerini decipherable değildir.

Az sayıda yazıcı dilleri veya ortak öykünme vardır. En yaygın yazıcı dilleri veya öykünme listesi aşağıdadır:
 • PostScript Çeşitleri: PostScript Düzey 1, PostScript Düzey 2, PostScript Düzey 3 .
 • PCL - PCL = sayfa denetim dili. PCL 5 - çeşitleri dahil PCL5c, burada c = renk, PCL5e, burada e = geliştirildi ve PCL 6 PCL XL olarak da bilinir ve Bazı düşük lazer yazıcı aygıtları yalnızca kullanılır PCL 4.
 • KPDL – Kyocera lazer yazıcı, PostScript 2 benzer tarafından kullanılan.
 • RPDL – Ricoh yazıcılar tarafından kullanılır.
 • HP/GL ve HP/GL2 – bazı çiziciler tarafından kullanılır.
 • Bazı eski Canon lazer aygıtlarında kullanılan CaPSL – eski dili.
 • Canon Genişletilmiş Mod – eski Canon Bubble-Jet Yazıcı kullanılır.
 • Epson EscP/2 – bazı seri Yazıcılar ve eski Epson mürekkep püskürtmeli yazıcılardan kullanılıyor.
 • Epson Esc/birçok Epson lazer yazıcı kullanılan sayfa –.
 • Epson Epson lazer yazıcıları bazı kullanılan komut dosyası –.
 • Nokta vuruşlu yazıcılar-, Epson24, Epson9, IBMProprint, Oki9 veya Oki24'yi sık sık kullanın.
Not Doğu Asya pazarında yazıcılarda ortak olan birçok ek diller vardır. Bazı Doğu Asya bölgeleri daha karmaşık yazı tipleri gerektirir çünkü.

Modern mürekkep püskürtmeli yazıcılar, yazıcı dilleri ortak bir dizi kullanamazsınız. Kesin mürekkep denetim genellikle bir uyumluluk sorunu olduğundan budur.

Hangi öykünme belirlemek için yazıcınızın desteklediği kullanın aşağıdaki yöntemlerden birini:
 • Yazıcınız bir bilgi sayfası yazdıramıyorsanız, bu bilgi sayfasını yazdırın. Örneğin, bazı yazıcılar ile bir menü sahip bir Yazdırma yapılandırması Yazıcı bilgileri edinmek için kullanabileceğiniz komut.
 • Yazıcı özellikleri, yazıcı el yazıcı üreticisinin Web sitesinde veya görüntüleyin.
Not Bazı yazıcılar birden fazla yazıcı öykünmesi türü destekler.

Bazı yazıcı üreticileri farklı yazıcı öykünme yorumlamak farklılıklar olabilir. Bu nedenle, aynı yazıcı üreticisinden yazıcı öykünmesi, destekleyen bir yazıcı sürücüsü kullanıyorsanız, bazı uyumluluk sorunları engellemek mümkün olabilir. Örneğin, PostScript Düzey 3 olarak, varsayılan yazıcı öykünmesi yazıcınız destekliyorsa, Windows 64-bit sürümü ile sağlanan yazıcı sürücülerinin listesini arayın. Aynı yazıcı öykünmesi kullanır yazıcı üreticisinden başka bir yazıcıyı bulmak için bunu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Not Aşağıdaki yöntemi kullandığınızda, yazdırma işini yerel olarak yazdırılır ve yazdırma işini sonra ağ yolunu yönlendirilir. Bu yordamı kullanırsanız, yazdırma sunucusundaki yazıcı sürücüsünü güncelleştirdikten sonra yazıcı güncelleştirmeleri yazdırma sunucusundan almıyor.
 1. Yazıcınız için doğru yazıcı sürücüleri Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarda bulunan, denetleyin. Windows Update Web sitesini veya yazıcı üreticisinin Web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Doğru sürücüyü bulamazsa, sonraki adıma geçin.
 2. Yönetimsel izinleri olan bir hesap kullanarak Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarda oturum açın.
 3. Fiziksel yazıcıda, aygıt menüleri bir yapılandırma sayfası yazdırmak için kullanın. Yazdırılan yapılandırma sayfası genellikle desteklenen yazıcı öykünme listeler. Örneğin, yapılandırma sayfası PostScript, PCLXL veya PCL desteklenen yazıcı öykünme listeleyebilir.
 4. Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarda Başlat, işaret Ayarlarıve sonra tıklatın Yazıcılar ve Fakslar.
 5. Çift tıklatın Yazıcı Ekle.
 6. ' I tıklatın İleri.
 7. ' I tıklatın Yerel yazıcı, temizlemek için tıklatın Otomatik Algıla ve yükle onay kutusunu işaretleyin ve sonra tıklatın İleri.
 8. ' I tıklatın Yeni bağlantı noktası oluşturve sonra tıklatın Yerel bağlantı noktası sonraki Bağlantı noktası türü.
 9. İçinde Bağlantı noktası adı iletişim kutusunda, yazıcının yolunu aşağıdaki sözdizimini kullanarak yazın:
  \\Yazdırma sunucusu adı\Yazıcı adı
 10. ' I tıklatın İleri.
 11. İçinde Yazıcı yazılımını yükle Sayfa, doğru üretici altında'ı tıklatın. Üretici sütun, yazıcınız olarak aynı yazıcı öykünmesi destekleyen yazıcı adını tıklatın, İlerive sonra tıklatın Son. Post Script (PS) öykünme destekleyen bir HP LaserJet yazıcı varsa, örneğin, benzer bir model numarası olan ve PS öykünme destekleyen başka bir HP LaserJet yazıcı modeli bulmaya çalışın.
 12. Yazıcılar ve Fakslar, eklenen ve sonra tıklatın yazıcıyı sağ tıklatın. Özellikler.
 13. ' I tıklatın Genel sekmesini ve sonra Sınama sayfası yazdırma.
 14. Sınama sayfası düzgün yazdırılırsa, eşleşen bir yazıcı sürücüsünü buldunuz. Sınama sayfası okunamıyor, başka bir yazıcı sürücüsü bulmak veya başka bir öykünme türünü deneyin.

Uyumlu yazıcı sürücüsü bulmak için ipuçları

Uyumlu yazıcı sürücüsü bulmak için kullanabilirsiniz daha fazla bilgi almak için yazıcınızın adını kullanmanız mümkün olabilir. Örneğin, lazer ışını Canon yazıcılar için Canon LBP-2460 PS yazıcı sürücüsü olan ve PS öykünme kullanarak 2460 serisi dakikada 24 sayfaları yazdırır. Yazıcı adı PS2 içeriyorsa, bu genellikle PostScript Düzey 2 ifade eder. Aygıt adı PS3 PostScript Düzey 3 genellikle anlamına gelir. Bazı yazıcılar için bir yazıcı sürücüsü v vardır.yazıcıyı kullanan PostScript öykünücüsü sürüm Başlık. Örneğin, Canon LBP-8III Plus PS-1 v51.4 51.4 PS1 dil sürümünü kullanır. ABD ve Avrupa'da lazer yazıcılar, lazer yazıcıların neredeyse % 80 PostScript veya PCL kendi ana dili olarak kullanın. Bu %80 PCL5 kullanılan en yaygın PCL türüdür ve PostScript Düzey 2 en yaygın PS türüdür.

Bazı kişisel lazer yazıcılardan daha az standart. Genellikle, PostScript Düzey 3, PostScript Düzey 2 bir üst kümesidir. Bu nedenle, PostScript Düzey 3 ve PostScript Düzey 2 kullanan sürücüsü anladığı bir yazıcınız varsa, yazdırılan test decipherable olabilir. Benzer şekilde, PCL6/XL PCL5e üzerinde temel alır ve PCL5e PCL5 üzerinde temel alır.

Desteklenmeyen bir yazıcının fiziksel özellikleri nasıl

Benzer bir yazıcı Yazıcı Ekleme Sihirbazı Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda seçerseniz, yazıcının fiziksel özellikleri dikkate almanız gerekir. Örneğin, çift taraflı yazdırma, belgeleri gerektiriyorsa, seçtiğiniz uyumlu bir sürücü de çift yönlü yazdırmayı desteklemelidir.

Kullanılabilir kağıt girdi ve put tepsiler ve giriş kağıt varsayılan yönünü dikkate alınması gereken diğer sorunlar var. Örneğin, yazıcı sürücüleri çift yönlü yazdırmayı seçmek için farklı yöntemler sunar. Bu çift yönlü yazıcınız olarak aynı üreticinin yazıcı sürücüsünü seçin, şansınız artırmak emin olarak çeşitli aygıtlar arasında aynı şekilde uygulanır. Ayrıca, benzer bir model seri numarası olan bir yazıcı modeli seçin, yazıcı sürücüsünü uyumlu olasılığını artırır.

Uyumlu yazıcı sürücüsü kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunları

Uyumlu bir yazıcı seçin, uyumluluk sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, tek renkli bir lazer yazıcıya yazdırmak istiyorsanız, yazıcı sürücüsünü kullanan aynı yazıcı öykünmesi bulmanız gerekir. Aynı yazıcı öykünmesi genellikle belge okunaklı yazdırır emin olur. Ancak, gerekli çift yönlü özelliği kullanılabilir olmayabilir.

Bir renkli lazer yazıcı için yazdırma ve aynı yazıcı öykünmesi kullanır uyumlu yazıcı sürücüsü yüklerseniz, genellikle decipherable belgeleri yazdırabilirsiniz. Ancak, metin rengi çok küçük farklılıkları korunmayabilir. Yani, yüksek görüntü kalitesi ile fotoğraf gibi belge yazdırılmayabilir.

Nokta vuruşlu yazıcı aygıtına yazdırın ve aynı yazıcı öykünmesi kullanır uyumlu yazıcı sürücüsü yüklerseniz, bir veya daha aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Bazı yazı tipleri, yazdırma işinizin beklediğinizden farklı görünebilir.
 • Yazıcı yazdırmaya başlamadan önce yazı tipleri bit eşlem olarak çizmek yazıcı sürücüsü olduğundan daha yavaş yazdırabilirsiniz.
Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı uyumlu yazıcı sürücüsü ile eşleştirmek zor olabilir. Diğer yazıcılar sınıfları için geçerli olan kuralları her zaman mürekkep püskürtmeli yazıcılar için geçerli değildir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar piyasadaki birçok farklı türde nedeniyle budur.

Not Belirli bir yazıcı her zaman eşleşecek şekilde tasarlanmış WHQL imzalanmış yazıcı sürücüsü yükleme daha iyi sonuçlar üretir.

Windows 64-bit sürümünü çalıştıran bilgisayarınıza uyumlu yazıcı sürücüsü bulma

Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarınızın uyumlu yazıcı sürücüsü bulmak için aşağıdaki sırayla aşağıdaki yöntemleri kullanın. ["Uyumlu yazıcı sürücüsü Windows 64-bit bir sürümünü çalıştıran bilgisayarınızın bulun" sonra içerik Ekle] bağlantılar en son 64 bit yazıcı sürücüleri bulmak için Windows Vista Uyumluluk Merkezi ilk ziyaret önerilir. En yaygın binlerce veritabanını içerir ve ürün adı, numarası veya marka kolayca arayabilirsiniz. Daha sonra bunları bulamadı iseniz, bu yöntemler aşağıdaki sırayla izleyin.


Microsoft Windows'un x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek

Donanım üreticiniz, Windows x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek ve Yardım sağlar. Donanımınızla birlikte Windows'un x 64 tabanlı bir sürümü olduğu için donanım üreticiniz destek sağlar. Donanım üreticiniz, Windows yüklemesini benzersiz bileşenlerle özelleştirmiş olabilir. Benzersiz bileşenler belirli aygıt sürücüleri içerebilir veya donanım performansını en üst düzeye çıkarmak için isteğe bağlı ayarlar içerebilir. X 64 tabanlı Windows sürümünüz ile teknik yardıma gereksinim duyarsanız, Microsoft makul ölçülerde yardım sağlayacaktır. Ancak, doğrudan üreticinize başvurun gerekebilir. Üreticiniz en iyi üreticinizin donanıma yüklediği yazılımı destekleyecek en nitelikli.

Microsoft Windows XP Professional x 64 Edition ile ilgili ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
Microsoft Windows Server 2003 x 64 tabanlı sürümleriyle ilgili ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/editions.mspx
Windows 7 Uyumluluk Merkezi görmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: http://www.microsoft.com/Windows/Compatibility/Windows-7/default.aspx 

Referanslar

Yazıcı sürücüleri ve önerileri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft "Sağ yazıcı sürücülerini seçme" beyaz kağıt Web sitesini görüntüleyin:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/41249604-bd14-41A2-b3e1-67f3a7685e831033.mspx

Özellikler

Makale numarası: 895612 - Last Review: 19 Şubat 2013 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbhowto kbmt KB895612 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 895612

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com