Problémov mail relay Exchange Server 2003 a Exchange 2000 Server

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 895853 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak ste zákazník Small Business, nájsť ďalšie riešenie problémov a vzdelávacích zdrojov na Podpora pre malé podniky stránky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Počítač so systémom Microsoft Exchange Server 2003 alebo Microsoft Exchange 2000 Server je možné nakonfigurova ako poštový relay. Preto, mail, ktorý je odoslaný do inej domény, alebo z inej domény môže byť postúpená určenia počítač výmeny. Niektoré problémy však môže vyskytnúť, ak počítač Exchange alebo konto v počítači Exchange je nakonfigurovaný ako otvoriť mail relay. Okrem toho niektoré problémy sa môžu vyskytnúť ak poštový relay je nesprávne nakonfigurovaná.

Výmena počítača, ktorý je nakonfigurovaný ako otvoriť mail relay slúži na odosielanie nevyžiadaných komerčných e-mailov, známy aj ako spam. Ak iné poštové servery identifikovať počítač Exchange ako server nevyžiadaných komerčných e-mailov, počítač výmeny sa môžu doplniť blokovať zoznamy. Preto môžu vzniknúť problémy pri odosielaní pošty s inými doménami. Ak chcete tento problém odstrániť, musíte znovu nakonfigurovať počítač výmeny tak to nie je otvoriť mail relay. Potom musíte odstrániť počítač Exchange z blokovať zoznamy.

Ak počítač Exchange nie je otvoriť mail relay, konto v počítači výmena sa môže použiť na odosielanie nevyžiadaných komerčných e-mailov. Preto musí niekomu zakážete pomocou odhalený konta.

Tento článok popisuje príznaky mail relay otázky a zahŕňa kroky opraviť konfiguráciu počítača výmeny.

ZAVEDENIE

Tento článok popisuje takto:
 • Riešenie problémov s poštový relay problémy výmenou Server 2003 a programe Exchange 2000 Server
 • Ako zabrániť počítaču výmeny využívajú ako otvoriť mail relay
 • Ako nastaviť domény SMTP prichádzajúcu poštu a relé poštu výmene
Výmena poskytuje úplný prenos protokolu SMTP (Simple Mail) poštových služieb. Výmena SMTP servera umožňuje prijímať poštu a mail relay na iné výmeny počítače v sieti alebo na iné servery SMTP na internete. Poštový relay umožňuje výmenu poštových klientov pri odosielaní pošty užívateľom v iných organizácií. Ak nie je povolené mail relay, výmeny počítača môžete len dostávať a posielať mail pre užívateľov, ktorí sú v rovnakej doméne mail ako výmena počítač.

Keď to relé mail, výmeny počítač posiela mail, ktorá je adresovaná mail doménach, než vlastnej domény. Toto správanie umožňuje výmenu posielať poštu ďalej na žiadne interné alebo externé sieťové SMTP server.

Musíte byť opatrní, keď užívateľov internetu môže pristupovať k počítaču výmeny. To je, pretože počítač výmeny môže používať ako poštový relay bezohlední používatelia. Títo používatelia môže zaslať mail na server Exchange SMTP distribuovať nevyžiadané komerčné mail, známy aj ako spam, na viacerých počítačoch. To by mohlo mať nepriaznivý vplyv na dostupnej šírky pásma pre pripojenie na Internet. Okrem toho viesť k počítaču výmeny do "čiernej diery" zoznamy open mail relays. Ak počítač výmeny sa dopĺňa tento zoznam, inými poštovými servermi môže akceptovať poštu z vašej domény.

Príznaky mail relay otázok

Jednej alebo viacerých z nasledujúcich príznakov môžu vyskytnúť pri mail relay otázky.

Kliknite sem, ak chcete rozbaliť alebo zbaliť zoznamMožné príčiny oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.0.0, 5.7.1 alebo 5.7.3


Kliknite sem, ak chcete rozbaliť alebo zbaliť zoznam


Možné príčiny udalosti 1701, 1709 1710, 4001 a 7004

Kliknite sem, ak chcete rozbaliť alebo zbaliť zoznamAk je počítač Exchange nakonfigurovaný ako otvoriť mail relay, ktorá odosiela nevyžiadaných komerčných e-mailov

Ak iné poštové servery zoznam počítača Exchange ako správ servera, ktorá odosiela nevyžiadaných komerčných e-mailov, môže vyskytnúť niektorý z nasledujúcich príznakov:
 • Na zvyšujúci sa počet domén, nemôžete posielať poštu.
 • Nevyžiadaných komerčných e-mailov sa zobrazí vo vašom mail frontoch, a zistíte, že váš počítač výmeny odosiela nevyžiadaných komerčných e-mailov.
 • Vzdialenej doméne vás informuje, že obdrží nevyžiadaných komerčných e-mailov z počítača výmeny.
 • Budete dostávať oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.0.0 alebo 5.7.1.
 • Udalosti 7004 a 4001 sa zapíšu v denníku aplikácie.
Tento problém sa môže vyskytnúť, ak počítač Exchange je nakonfigurovaný ako otvoriť mail relay. Alternatívne, tento problém sa môže vyskytnúť ak konto v počítači výmeny bola ohrozená, a používa ako poštový relay.


Ak chcete tento problém odstrániť, kliknite tu chcete rozbaliť alebo zbaliť kroky


Ak poštový relay nastáva počítači výmeny, ktorý nie je konfigurovaný ako otvoriť mail relay konto

Určiť, či účet na vaše výmeny počítač posiela overené sádkované mail.

Vykonáte to kliknutím tu rozbaliť alebo zbaliť kroky

Prevent konto z overovanie počítači s programom Exchange poslať prenášať mail.

Vykonáte to kliknutím tu rozbaliť alebo zbaliť kroky


Ako nastaviť SMTP domén pre prichádzajúcu poštu a relay mail

Chcete prijímať poštu na jeden alebo viac z týchto tried Internet SMTP domén:
 • Domén, ktoré sú lokálne voči organizácii výmeny
 • Domény, ktoré nie sú lokálne v organizácii výmeny
 • Domén, ktoré sú zdieľané medzi organizácii výmeny a iný SMTP server

Domén, ktoré sú lokálne voči organizácii výmeny

Prijímať poštu z domén, ktoré sú lokálne voči organizácii výmeny, vytvoriť príjemcu politiky, ktorá obsahuje adresu, ktorá je podobný nasledovnému:
SMTP: @Domény.Koreň_Domény
Ďalšie informácie o vytváraní príjemcu politiky, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
249299Ako sa konfigurujú príjemcu výmene

Domény, ktoré nie sú lokálne v organizácii výmeny

Prijímať poštu z domén, ktoré nie sú lokálne v organizácii výmeny, vytvoriť SMTP konektor. Ďalšie informácie o konfigurovaní SMTP konektor, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
265293Ako konfigurovať výmenu konektora SMTP v 200 x

Domén, ktoré sú zdieľané medzi organizácii výmeny a iný SMTP server

Prijímať poštu z domén, ktoré sú zdieľané medzi organizácii výmeny a iný SMTP server, nastaviť SMTP konektor. Chcete urobiť, postupujte podľa časti "Domén ktoré nie sú lokálne v organizácii výmenu". Avšak, keď budete pridávať domény vášho príjemcu politík tak, že používatelia môžu prijímať poštu z adresy, zrušte Táto výmena organizácia zodpovedá za všetky doručenie pošty na túto adresu začiarkavacie políčko. Ďalšie informácie o zdieľaní domény SMTP spolu s iný poštový systém, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
321721Ako zdieľať adresa servera SMTP priestory Exchange 2000 Server alebo výmenou Server 2003

Riešenie problémov s oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.1 alebo 5.7.3

Chybové kódy 5.7.1 a 5.7.3 a aplikácia denníka udalostí 1709, 1710 alebo 1701 vyskytnúť za rôznych podmienok. Nasledovných opisujú tieto podmienky a vysvetľuje, ako vyriešiť príslušných oznámenia o nedoručení a aplikácia denníka udalostí.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka Oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.1 môže obsahovať nasledovné hlásenie:

"Pôvodca nemá povolenie predkladať správy."

Toto hlásenie môže byť zavádzajúce, pretože to naznačuje, že odosielateľ má povolenia problém. Skutočným dôvodom pre toto oznámenie o nedoručení však je, že vzdialenej doméne má zakázaný doménu, ktorá je odosielanie pošty z sádkovanie mail.Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
262354Zavádzajúce NDR pri odosielaní na vzdialenej doméne, ktorý neumožňuje relé

Scenár č.1: Overené počítače nie sú povolené na relay mail

Ak Povoliť všetky počítače, ktoré úspešne autentifikovať relé bez ohľadu na vyššie uvedenom zozname na SMTP virtual server nie je začiarknuté políčko, môžu prijímať oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.1. Vyberte Povoliť všetky počítače, ktoré úspešne autentifikovať relé bez ohľadu na vyššie uvedenom zoznamepolíčko, postupujte nasledovne.

Kliknite sem, ak chcete rozbaliť alebo zbaliť kroky


Scenár č. 2: Anonymný prístup k virtuálne servery SMTP je vypnuté

Ak Anonymný prístup začiarkavacie políčko nie je začiarknuté, môže prijímať oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.1. Vyberte Anonymný prístuppolíčko, postupujte nasledovne.

Kliknite sem, ak chcete rozbaliť alebo zbaliť kroky


Scenár č. 3: Funkciu DNS nakonfigurovaný nesprávne

Ak funkciu DNS nakonfigurovaný nesprávne, môže sa zobraziť oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.1 alebo 5.7.3. Okrem toho udalosť 1701, 1709 alebo 1710 môže byť prihlásený denníka aplikácie. Riešenie problémov s konfigurácia DNS, uistite sa, že (MX mail exchanger) zaznamenáva bod na správny virtuálny server SMTP. Ak funkciu DNS nakonfigurovaný nesprávne, prichádzajúce pokusy o pripojenie SMTP môže náhodne pripojiť zle virtual server SMTP.

Scenár č. 4: Neexistuje zodpovedajúce príjemcu politika pre adresy proxy

Ak používatelia v e-mailovej adresy, ktoré sa nezhodujú, akýchkoľvek existujúcich príjemcov politík v organizácii, odosielatelia, ktorí poslať mail na týchto používateľov môže prijímať oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.1 alebo 5.7.3. Okrem toho udalosť 1707, 1709 alebo 1710 môže byť prihlásený denníka aplikácie. Spravidla proxy adresy používateľov v organizácii by sa mal zhodovať aspoň jedného príjemcu politiky v organizácii.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka Pojem "adresy proxy" sa vzťahuje na SMTP domén, ktoré sú miestne organizácie.Ďalšie informácie o vytváraní nových politík príjemcu alebo ako aktualizovať existujúce politiky príjemcov, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
319065Ako pracovať s výmeny Recipient Update Service

Scenár č. 5: Cieľový server vyžaduje dodatočné overenie

Ak nie je povolené anonymné overenie cieľový server, môže sa zobraziť oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.3. Uistite sa, že odosielajúci klient alebo odosielajúceho servera môžete overiť k cieľovému serveru.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka Kód chyby 5.7.3 môže vyskytnúť aj pri cieľový server nenašiel určeného príjemcu.

Scenár 6: Pravidlo pre publikovanie ISA Server 2000 SMTP nie je aktualizovaný

Ak používate ISA Server 2000 a pravidlo pre publikovanie SMTP nie je aktualizovaný, môžu prijímať oznámenia o nedoručení, ktoré obsahujú kód chyby 5.7.1 alebo 5.7.3. Okrem udalosť 1701, 1709 alebo 1710 môže byť prihlásený denníka aplikácie. Tento problém sa vyskytne, ak použijete ISA Server 2000 a je splnená jedna z týchto podmienok:
 • Externé adresy IP servera ISA sa zmení.
 • Adresu IP pravidlo pre publikovanie SMTP je nie aktualizovať, aby odrážal novú externé adresy IP servera ISA.
 • Služba Isactrl nie nereštartuje, po adresu IP pravidlo pre publikovanie SMTP je aktualizovaný.

ODKAZY

Ďalšie informácie o výmenu mail relay, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
304897SMTP relé správanie vo Windows 2000, Windows XP a Exchange Server
313395 Ako preskúma relé obmedzenia pre anonymné pripojenia SMTP a odfiltrovať nevyžiadané e-mailové správy v programe Exchange 2000 Server
319356 Ako zabrániť nevyžiadanej komerčnej pošty v programe Exchange 2000 Server
324958 Ako blokovať otvorené SMTP sádkovania a čistenia Exchange Server SMTP fronty v systéme Windows Small Business Server
310356 Ako zabrániť poštový relay server IIS 5.0 SMTP v systéme Windows 2000
257538 Ako získať dodatočné informácie z internetovej pošty alebo nevyžiadanej komerčnej pošty

Vlastnosti

ID článku: 895853 - Posledná kontrola: 29. júna 2012 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbhowtomaster kbmt KB895853 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 895853

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com