Windows XP Service Pack 2'de Internet Explorer'ı kullanarak bir dosyayı karşıdan yüklemeye çalıştığınızda Dosya Yükleme işletişim kutusunu başlatan pencere beklenmedik şekilde kapatılıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 896017 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft ınternet Explorer'ı kullanarak bir dosya yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki belirti de karşılaşabilirsiniz:

Kaydet, veya Dosya yükleme iletişim kutusunda iptal ' i tıklattığınızda, Dosya yükleme iletişim kutusu beklenmedik biçimde başlatır, pencere kapanır.

Neden

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştırıyorsanız, bu sorun oluşabilir. Windows XP SP2'de çalışırken bu sorun, ınternet Explorer'ın davranış değişikliği nedeniyle oluşur.

Bir açılır pencere Merkezi'nden işlerken MIME özelliği işleme değiştirilir. Bu senaryoda, MIME işleme özelliği, yüklenen içerik "content-disposition; ek" HTTP üstbilgisi'ni kullanarak Web sunucusundan gönderilen açılır pencereyi kapatır.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Düzeltmeyi uygulamak için Windows XP SP2 yüklü olmalıdır. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Düzeltme diğer düzeltmelerin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version     Size    File name
  ----------------------------------------------------------
  25-Mar-2005 05:46 6.0.2900.2640  1,484,800 Shdocvw.dll

Düzeltme yükleme bilgileri

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Not Bu güncelleştirme, MS05-025 (883939) sonra başlayan toplu güncelleştirmelere de bulunmaktadır. Toplu güncelleştirme değiştirilen davranışını etkinleştirmek için aşağıdaki adımları gerektirir. Yalnızca bu belirli bir düzeltme (896017) yüklerseniz, aşağıdaki kayıt defteri değişikliklerini gereklidir.

Bu düzeltmeyi yüklemek ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bu düzeltmeyi yaptığı değişiklikleri etkinleştirmek için bir kayıt defteri ayarı yapılandırmanız gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Çalışıyorsa, ınternet Explorer'dan çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl
  Not FeatureControl alt anahtarı yoksa, bunu ekleyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Ana sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gelin ve anahtar ' ı tıklatın.
  2. Yeni anahtar # 1 kutusuna FeatureControl yazın ve ENTER tuşuna basın.
 4. FeatureControl sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gelin ve anahtar ' ı tıklatın.
 5. Yeni anahtar # 1 kutusuna FEATURE_Enable_WindowOpen_when_ContentDisposition_Attachment_KB896017 yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. FEATURE_Enable_WindowOpen_when_ContentDisposition_Attachment_KB896017 sağ tıklatın, Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra DWORD değeri ' ni tıklatın.
 7. Yeni değer # 1 kutusuna iexplore.exe yazın ve ENTER tuşuna basın.
 8. Iexplore.exe ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 9. Değer verisi kutusuna 00000001 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 10. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, sunucuya gönderilen POST komutu "hedef" değeri kullanmak için istemciyi HTML kodunu değiştirin. Örneğin, aşağıdaki kod örneği göz önünde bulundurun:
 <form method="POST" action="download.asp">
Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bu kod örneği aşağıdaki kodu değiştirin: <a1>
 <form method="POST" action="download.asp" target="_top">

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 896017 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbug kbfix kbqfe kbhotfixserver KB896017 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:896017

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com