מחשבים שמותקנת בהם מערכת Windows XP Service Pack 2 ומצוידים במספר מעבדים שתומכים בתכונות של ניהול צריכת חשמל למעבדים, עלולים להיפגע בביצועיהם

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 896256 - View products that this article applies to.
הרחב הכל | כווץ הכל

On This Page

מאפייני הבעיה

במחשבים המצוידים במספר מעבדים שתומכים בתכונות של ניהול צריכת חשמל של מעבדים, למשל: מצבים של ביצועי מעבדים כמו ממשק תצורה וניהול צריכת חשמל מתקדם? (ACPI), נדרש Microsoft Windows XP Service Pack 2? (SP2)??. קיימים עדכונים נוספים למיטוב הביצועים וההתנהגות של מחשבים המפעילים Windows XP SP2. ללא העדכונים, עלולה להתרחש פגיעה בביצועים או התנהגות בלתי צפויה במחשבים המצוידים במעבדים ניידים אלה, בעלי ליבה כפולה ויכולת ניהול צריכת חשמל.

שים לב הבעיה חלה גם על גירסאות מבוססות-x64 של Microsoft Windows Server 2003. עם זאת, המאמר והתיקון החם הפרטי המשויך לו אינם מיועדים לפתור בעיות תזמון במשחקים וביישומים אחרים שפועלים במחשבים בעלי מעבד ליבה-כפולה של AMD. לקבלת מידע נוסף על בעיות ביצועים במחשבים בעלי מעבד ליבה-כפולה, לחץ על מספר המאמר שלהלן כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
909944 ביצועי משחקים עלולים להיות דלים במחשב מבוסס-Windows XP בעל מעבד ליבה-כפולה

פתרון הבעיה

מידע על עדכונים

הקובץ הבא זמין להורדה ממרכז ההורדות של Microsoft:

כווץ את התמונההרחב את התמונה
הורדה
הורד כעת את החבילה WindowsXP-KB896256-v4-x86-ENU.exe.

תאריך פרסום: 19 בדצמבר 2006

לקבלת מידע נוסף על הורדת קבצי תמיכה של Microsoft, לחץ על מספר המאמר שלהלן כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
119591 כיצד לקבל קבצי תמיכה של Microsoft מהשירותים המקוונים (Online Services)
Microsoft סרקה קובץ זה לאיתור וירוסים. חברת Microsoft השתמשה בתוכנת איתור הווירוסים העדכנית ביותר, שהייתה זמינה בתאריך פרסום הקובץ. הקובץ מאוחסן בשרתים מאובטחים המסייעים למנוע ביצוע שינויים בלתי מורשים בקובץ.

תנאים מוקדמים

אין תנאים מוקדמים.

דרישת הפעלה מחדש

עליך להפעיל מחדש את המחשב לאחר החלת עדכון זה.

מידע על החלפת עדכונים

עדכון זה אינו מחליף תיקונים חמים אחרים כלשהם.

פרטי קובץ

הגירסה האנגלית של עדכון זה היא בעלת תכונות הקובץ (או תכונות קובץ מאוחרות יותר) המפורטות בטבלה הבאה. התאריכים והשעות המתייחסים לקבצים אלה מוצגים לפי זמן אוניברסלי מתואם (UTC). בעת הצגת נתוני הקובץ, המערכת תמיר את השעה לזמן המקומי. כדי לברר את הפרש השעות בין זמן UTC לזמן המקומי, השתמש בכרטיסייה אזור זמן הכלולה בפריט 'תאריך ושעה' בלוח הבקרה.
כווץ את הטבלההרחב את הטבלה
File nameFile versionFile sizeDateTimePlatformSP requirement
Halmacpi.dll5.1.2600.3023134,40030-Oct-200611:27x86SP2
Ntkrnlmp.exe5.1.2600.30232,137,60030-Oct-200612:11x86SP2
Ntkrnlpa.exe5.1.2600.30232,059,26429-Oct-200619:27x86SP2
Ntkrpamp.exe5.1.2600.30232,017,28030-Oct-200611:27x86SP2
Ntoskrnl.exe5.1.2600.30232,182,01630-Oct-200612:13x86SP2

סטטוס

Microsoft אישרה כי מדובר בבעיה במוצרי Microsoft ששמותיהם מופיעים בסעיף 'חל על'.

מידע נוסף

במחשבים עם מספר יחידות CPU, התומכות במצבי ביצועים של מעבדים מסוג ACPI, נדרש Windows XP SP2. דרישה זו חלה על מחשבים שתומכים בפריטים הבאים:
 • מספר שקעים פיזיים
 • מספר רכיבי ליבה
 • מספר הליכי משנה לוגיים (למשל, טכנולוגיית hyper-threading של Intel)
כיוון ש-Windows XP לא תוכנן במקור לתמוך במצבי ביצועים בתצורות של מספר מעבדים, יש לבצע בו שינויים כדי לאפשר תמיכה הולמת במערכות מרובות מעבדים. Windows XP Service Pack 2 כולל את השינויים הדרושים במנהל צריכת החשמל של רכיב הליבה. שינויים אלה מבטיחים את הפעולה הנכונה של Windows XP במערכות מרובות מעבדים עם מצבי ביצועים של מעבדים.

התיקון החם מטפל גם בבעיות הבאות במחשבים עם מספר מעבדים, התומכים במצבי ביצועים של מעבדים:
 • ירידה אפשרית בביצועים בעומסי עבודה של הליכי משנה בודדים, כאשר מצבי הביצועים של המעבדים משתמשים במיתוג מבוסס ביקוש.
 • הסינכרון של מונה חותמת הזמן (TSC) של המעבדים, נרשם עבור כל המעבדים כאשר משתמשים בקוצב הזמן ACPI לניהול צריכת החשמל במערכות מרובות מעבדים.
 • מנהל צריכת החשמל של הליבה: נושאי קידום והסגה של מצב C במעבד ACPI.

פרטי העדכון

ירידה אפשרית בביצועים בזמן מיתוג מבוסס ביקוש

מיתוג מבוסס ביקוש (Demand-Based Switching - DBS) הוא השימוש במצבי ביצועים של מעבדים מסוג ACPI (מדרוג דינמי של מתח חשמלי ותדרים) בתגובה לעומסי עבודה במערכת. ניהול צריכת החשמל של מעבדים ב-Windows XP מיישם DBS באמצעות מדיניות של ויסות מעבדים גמיש. מדיניות זו מכוונת, באופן דינאמי ואוטומטי, את מצב הביצועים הנוכחי של המעבד בתגובה לשימוש ב-CPU של המערכת. אין צורך בהתערבות המשתמש.

כאשר עומסי עבודה של הליכי משנה בודדים פועלים במערכות מרובות מעבדים, בעלות ליבה כפולה, עומסי העבודה עשויים לנדוד בין ליבות CPU זמינות. התנהגות זו היא תוצר טבעי של האופן בו Windows מתזמן את העבודה בין משאבי CPU זמינים. אולם במערכות עם מצבי ביצועים של מעבדים, הפועלות בהתאם למדיניות ויסות מעבדים גמיש, מעבר זה של הליכי משנה עלול לגרום למנהל צריכת החשמל של הליבה ב-Windows לחשב באופן שגוי את מצב ביצועי היעד המיטבי עבור המעבד. התנהגות זו מתרחשת כיוון שהעומס בליבת מעבד יחידה, בין אם היא לוגית או פיזית, עלול להיראות קטן מהעומס בפועל בחבילת המעבדים כולה. ניתן לראות זאת בבחינות ביצועים המשתמשות בעומסי עבודה עם הליכי משנה בודדים: פגיעה בביצועים או שונות גבוהה בין תוצאות עוקבות של בחינות ביצועים זהות.

התיקון החם הזה כולל שינויים בניהול צריכת החשמל של הליבה, לשם מעקב אחר השימוש ב-CPU בחבילת המעבדים כולה. שינויים אלה מאפשרים לראות את רמת הפעילות האמיתית של מערך CPU ולכן הם מסייעים לחשב נכונה מצב של ביצועי יעד מוגברים.

הערה פתרון זה מעדיף שיפור בביצועים על חיסכון בחשמל. למרות שהתוצאות של בחינות ביצועים עשויות להשתפר, אורך חיי הסוללה עלול להיפגע. כדי לאפשר גמישות מרבית, ניתן להפוך שינוי זה במדיניות הליבה ללא-זמין. הדבר נעשה באמצעות מפתח רישום.

כיצד להפוך את התנהגותה של מדיניות חדשה של מצב ביצועים, ללא-זמינה

חשוב הסעיף, השיטה או המשימה במאמר זה מכילים פעולות המציינות כיצד לשנות את הרישום. עם זאת, אם תשנה את הרישום באופן שגוי עלולות להתרחש בעיות חמורות. לכן הקפד לבצע פעולות אלה בזהירות. לקבלת תוספת הגנה, בצע גיבוי של הרישום לפני שתבצע בו שינויים. לאחר מכן, אם תתרחש בעיה, תוכל לשחזר את הרישום. לקבלת מידע נוסף על אופן הגיבוי והשחזור של הרישום, לחץ על מספר המאמר הבא כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
322756 כיצד לגבות ולשחזר את הרישום ב- Windows


אחרי התקנת התיקון החם המתואר במאמר זה, תוכל להשתמש בהגדרות הרישום כדי להפוך את התנהגותה של מדיניות חדשה של מצב ביצועים ללא-זמינה.

כדי שאנחנו נשבית עבורך את ההתנהגות של מדיניות חדשה של מצב ביצועים, עבור אל הסעיף "תקנו עבורי". אם אתה מעדיף לתקן בעיה זו בעצמך, עבור לסעיף "אני מעדיף לתקן בעצמי".

תקנו עבוריכדי לתקן בעיה זו באופן אוטומטי, לחץ על הלחצן או על הקישור תקן. בתיבת הדו-שיח הורדת קובץ, לחץ על הפעלה ובצע את הצעדים באשף התיקון.


תקן בעיה זו
Microsoft Fix it 50608

הערות
 • התקן את התיקון החם המתואר במאמר זה לפני שתריץ חבילה זו.
 • ייתכן שאשף זה מוצג באנגלית בלבד. עם זאת, התיקון האוטומטי פועל גם עבור גרסאות של Windows בשפות אחרות.
 • אם אינך נמצא מול המחשב שבו אירעה הבעיה, שמור את הפתרון בכונן הבזק או בתקליטור ולאחר מכן הפעל אותו במחשב שבו אירעה הבעיה.

כעת עבור אל הסעיף "האם הבעיה נפתרה?".אני מעדיף לתקן בעצמי

כדי להשתמש בהגדרות רישום להשבתת ההתנהגות של מדיניות חדשה של מצב ביצועים, בצע את הפעולות הבאות:
 1. לחץ על התחל, לחץ על הפעלה, הקלד regedit ולאחר מכן לחץ על אישור.
 2. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager, הצבע על חדש ולאחר מכן לחץ על מפתח.
 3. הקלד Throttle עבור שם המפתח החדש.
 4. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על Throttle, הצבע על חדש ולאחר מכן לחץ על DWORD Value.
 5. הקלד PerfEnablePackageIdle עבור שם הערך.
 6. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על PerfEnablePackageIdle ולאחר מכן לחץ על שנה.
 7. בתיבה נתוני ערך, הקלד 0. ודא שהקסדצימאלי מסומן בתיבת הדו-שיח עריכת ערך DWORD ולאחר מכן לחץ על אישור.

  הערה ניתן להקליד 1 בתיבה נתוני ערך על מנת להפוך לזמינה את ההתנהגות של מדיניות חדשה של מצב ביצועים.
 8. צא מעורך הרישום.

האם הפתרון פתר את הבעיה?

 • בדוק אם הבעיה נפתרה. אם הבעיה תוקנה, סיימת עם סעיף זה. אם הבעיה לא נפתרה, באפשרותך לפנות לתמיכה.
 • אנו מעריכים את המשוב שלך. כדי לספק משוב או כדי לדווח על בעיות כלשהן בפתרון זה, השאר הערה בבלוג "תקנו עבורי" או שלח לנו דואר אלקטרוני.

סינכרון נכון של TSC

במערכות הפעלה מסוימות, ה-TSC של המעבד עלול לשנות את קצב הספירה שלו. בנוסף, ה-TSC של המעבד עלול להפסיק לספור כאשר משתמשים בתכונות ספציפיות של ניהול צריכת חשמל של מעבדים. במחשבים מרובי מעבדים, ה-TSC הוא בדרך כלל קוצב הזמן של חומרת מערכת ההפעלה אשר תומך בקריאות לפונקציית הליבה KeQueryPerformanceCounter. כאשר ה-TSC חדל להתקדם, מונוטונית, בהפרש קבוע - עלולים רכיבי מערכת שמשתמשים בפונקציית הליבה KeQueryPerformanceCounter לא לפעול כהלכה. כדי לטפל בבעיה זו, Microsoft מאפשרת להשתמש בקוצב הזמן של ניהול צריכת החשמל של ACPI כקוצב הזמן של מערכת ההפעלה שתומך בפונקציית הליבה KeQueryPerformanceCounter. אולם תוכניות מסוימות עשויות לגשת ישירות ל-TSC על-ידי עקיפת פונקציות API של קוצב הזמן של Windows. הפשטת הגישה להתקני החומרה (HAL) בסביבה מרובת מעבדים מבטיחה שרישומי ה-TSC בכל המעבדים שבמחשב, יהיו תמיד מסונכרנים היטב. לכן, גישה של תוכנות מערכת המנותבת לעתים למעבדים שונים, לא תחזיר תוצאות שונות. שינוי זה מבטיח ש-HAL בסביבה מרובת מעבדים ימשיך לסנכרן כהלכה את ה-TSC בכל המעבדים שבמחשב, אפילו כאשר קוצב הזמן של ניהול צריכת החשמל של ACPI משמש כקוצב הזמן של חומרת מערכת ההפעלה.

קידום והסגה נכונים של מצב C

שינוי זה מתקן בעיות במנהל צריכת החשמל של הליבה, כך שיטפל כהלכה בקידום ובהסגה של מצב C של ACPI במערכות מרובות מעבדים.

מידע נוסף

לקבלת מידע נוסף על נושא קשור מסוים, לחץ על מספר המאמר שלהלן כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
835730 הקול עלול להיות מושמע באיטיות או שהמוזיקה לא תנוגן ברציפות ב-Windows XP או ב-Windows 2000
לפרטים נוספים על המינוח הרגיל המשמש לתיאור עדכוני התוכנה של Microsoft, לחץ על מספר המאמר שלהלן כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
824684 תיאור המינוח הרגיל המשמש לתיאור עדכוני התוכנה של Microsoft
מוצרים של ספקים חיצוניים הנזכרים במאמר זה מיוצרים על-ידי חברות שאינן תלויות ב-Microsoft.? חברת Microsoft אינה מעניקה אחריות, בין במפורש ובין במשתמע, לגבי ביצועיהם או אמינותם של מוצרים אלה.

מאפיינים

Article ID: 896256 - Last Review: יום שני 10 יוני 2013 - Revision: 2.1
המידע במאמר זה חל על:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
מילות מפתח 
atdownload kbwinserv2003sp2fix kbqfe kbhotfixserver kbfix kbbug kbfixme kbmsifixme KB896256

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com