Windows'un 64-bit sürümleri 16 bit bileşeni, 16 bitlik işlemler veya 16-bit uygulamaları desteklemez

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 896458 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

X 64 tabanlı sürümleri Windows XP Professional x 64 Edition ve Microsoft Windows Server 2003 işletim sistemleri, 16 bit programlar, 16 bitlik işlemler veya 16 bit bileşeni desteklemez. Ancak, Windows'un bu 64-bit sürümleri, bazı 16 bit yükleyicisi tanı ve otomatik olarak bir 32-bit yükleyicisi için 16 bit Yükleyicisi'ni Dönüştür.

Daha fazla bilgi

16 Bitlik işlemler veya 16 bit bileşeni kullanan bir 32-bit program ya da bir 16 bit programı çalıştırmak için program Windows 32-bit sürümünü yüklemeniz gerekir. Bir programı çalıştırmak için ikili önyükleme yapılandırmasında Windows 64-bit sürümü ile Windows'un 32-bit bir sürümünü yükleyebilirsiniz. Sonra Windows'un 32-bit sürümü için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve 16 bit program veya 16 bitlik işlemler veya 16 bit bileşeni kullanan bir 32-bit program yüklemeye.

Not Windows'un 32-bit sürümü ayrı bir disk birimi veya ayrı fiziksel sabit düzgün çalışması için disk üzerinde yüklü olmalıdır. Aynı disk birimde 32-bit bir sürümü ve 64-bit bir sürümünü yüklerseniz, bilgisayarınız yanıt vermeyebilir.

Windows'un 64-bit sürümleri ile ikili önyükleme yapılandırmaları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
896455 Programlar kararsız veya 64-bit bir sürümünü Windows'un 32-bit bir sürümünün bulunduğu bölüme yüklediğinizde başlatılmaz
Not Kritik 32-bit programlar 64-bit donanım tam olarak yararlanmak için bir 64-bit sürümü ve Windows 64-bit sürümüne yükseltmelisiniz.

Windows'un x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek

Donanım üreticiniz Microsoft Windows'un x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek ve Yardım sağlar. Donanımınızla birlikte bir Windows x64 sürümü geldiği için, donanım üreticiniz tarafından teknik destek sağlanır. Donanım üreticiniz, Windows x64 sürümü yüklemesini benzersiz bileşenlerle özelleştirmiş olabilir. Benzersiz bileşenler donanımın performansını en yüksek düzeye getirmek için özel aygıt sürücüleri veya isteğe bağlı ayarlar içerebilir. Windows x64 sürümünüz için teknik yardıma gerek duyarsanız, Microsoft makul ölçülerde yardım sağlayacaktır. Ancak, doğrudan üreticinizle iletişim kurmanız gerekebilir. Üreticinizin donanıma yüklediği yazılımı destekleyecek en nitelikli kaynak yine üreticinizdir.

Microsoft Windows XP Professional x64 Edition ile ilgili ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
Ürün hakkında bilgi için Microsoft Windows Server 2003 x 64 tabanlı sürümleri, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/editions.mspx

Özellikler

Makale numarası: 896458 - Last Review: 11 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbtshoot KB896458 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:896458

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com