X 64 tabanlı sürümleri Windows Server 2003 ve Windows XP Professional x 64 Edition için yükleme CD'sinden Winnt32.exe programını çalıştırmaya çalıştığınızda "Wınnt32.exe geçerli bir Win32 uygulaması değil" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 896461 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu varsayalım: 32-bit bir sürümü zaten çalışan bir bilgisayarda Microsoft Windows Server 2003 veya Microsoft Windows XP Professional x 64 Edition'ın x 64 tabanlı sürümü yükleme deneyin. Bunu yapmak için x 64 tabanlı yükleme CD'SINDEN Winnt32.exe programını çalıştırarak. Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
<CD_drive>: \AMD64\WINNT32.EXE geçerli bir Win32 uygulaması değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bilgisayarınızı Windows XP Professional x 64 Edition veya Windows Server 2003 x 64 tabanlı sürümü yükleme CD'sinden başlatın. Bunu yaptığınızda, Kur programı otomatik olarak başlar.

Daha fazla bilgi

Ikili önyükleme yapılandırmaları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
896455Windows'un x64 tabanlı sürümü Windows'un 32 bit sürümüyle aynı bölüme yüklendiğinde programlar kararsız hale geliyor veya başlatılamıyor
X hakkında daha fazla bilgi için 64 tabanlı sürümleri, Windows, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
896334Windows x 64 Edition tabanlı bilgisayarlar için kurulum konuları

Windows'un x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek

Donanım üreticiniz Microsoft Windows'un x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek ve Yardım sağlar. Donanımınızla birlikte bir Windows x64 sürümü geldiği için, donanım üreticiniz tarafından teknik destek sağlanır. Donanım üreticiniz, Windows x64 sürümü yüklemesini benzersiz bileşenlerle özelleştirmiş olabilir. Benzersiz bileşenler donanımın performansını en yüksek düzeye getirmek için özel aygıt sürücüleri veya isteğe bağlı ayarlar içerebilir. Windows x64 sürümünüz için teknik yardıma gerek duyarsanız, Microsoft makul ölçülerde yardım sağlayacaktır. Ancak, doğrudan üreticinizle iletişim kurmanız gerekebilir. Üreticinizin donanıma yüklediği yazılımı destekleyecek en nitelikli kaynak yine üreticinizdir.

Microsoft Windows XP Professional x64 Edition ile ilgili ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
Ürün hakkında bilgi için Microsoft Windows Server 2003 x 64 tabanlı sürümleri, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/editions.mspx

Özellikler

Makale numarası: 896461 - Last Review: 11 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbnofix kbprb KB896461 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:896461

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com