Düzeltme: Windows ortak denetimlerini Mscomctl.ocx veya Comctl32.ocx uygulamanız veya Visual Basic 6 IDE beklenmedik biçimde sonlandırılmasına neden olabilir ya da bir "Sıfıra" hata iletisini alabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 896559 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Microsoft Visual Basic 6.0 için temel destek 31 Mart 2005'te sona erdi. Microsoft yayın Mainstream destek sonuna hemen önce hazır geliştirmeleri içerdiği için güvenlikle ilgili olmayan bu paketi yayımladı. Visual Basic 6.0 için genişletilmiş destek moda ve genişletilmiş destek 31 Mart 2008'den çalışır. Microsoft Mainstream Destek aşaması Visual Basic 6.0 için herhangi bir şekilde genişletme değil.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows ortak denetimlerini iki sürümü vardır. Comctl32.ocx ve Microsoft Visual Studio 5.0 ile birlikte gelen Windows ortak denetimlerini 5.0 içerir. Mscomctl.ocx ve Visual Studio 6.0 ile birlikte gelen Windows ortak denetimlerini 6.0 içerir. Bu düzeltme, bu denetimleri aşağıdaki kritik hataları giderir.

Windows ortak denetimlerini 5.0: Comctl32.ocx

Aşağıdaki senaryoyu düşünün.
 • Microsoft Windows 2000 veya sonraki bir işletim sistemi sürümünü WinEvent hook ayarlayan bir uygulama çalıştırıyorsunuz.
 • ListView denetimi veya Microsoft Windows ortak denetimlerini 5.0 TreeView denetimi kullanan bir uygulama başlatın.
Bu senaryoda, uygulama beklenmedik biçimde sonlandırılabilir veya aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Project1: Project1.exe - uygulama hatası
"0X202d0f51" adresindeki yönerge "0x40000001" adresindeki belleğe başvuruyor. Bellek "yazılamadı".Programı sonlandırmak için Tamam'ı tıklatın
Not Genellikle, Microsoft Active Accessibility yerleşik olarak bulunan erişilebilirlik uygulamaları WinEvent hook ayarlayın. Örneğin, ekran okuyucusu Microsoft Active Accessibility yerleşik olarak bulunur. Ancak, Microsoft Windows XP Tablet PC Edition işletim sisteminde çalışan hizmet programları da WinEvent hook ayarlayın.

Windows ortak denetimleri 6.0: Mscomctl.ocx

Sütunları yeniden sıralamak çalıştığınızda Mscomctl.ocx sürüm 6.1.97.64 kullanan bir uygulama çalıştırıyorsanız veya sonraki bir sürümü ve uygulama ile AllowColumnReorder özelliği Trueolarak ayarlanmış bir ListView denetimi içeriyorsa, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Project1: Project1.exe - uygulama hatası
"0X27618848" adresindeki yönerge "0x016e1e90" adresindeki belleğe başvuruyor. Bellek "okunamıyor".
Varsayılan hata ayıklayıcı Kurulum sisteminize bağlı olarak, aynı zamanda bir "0xC0000094 sıfıra" hata iletisi alabilirsiniz veya uygulama beklenmedik biçimde sonlandırılabilir.

Not Visual Basic 6 IDE içinde uygulamanızı çalıştırırsanız, bu sorunların her ikisini de karşılaşacaklardır.

Neden

ListView öğesinin metin üye NULL metin üyenin LVI_IMAGE maskesi kullanarak kopyalamak Comctl32.ocx çalıştığı için Windows ortak denetimlerini 5.0 sorun oluşur.

Windows ortak denetimlerini 6.0 ile sorun Mscomctl.ocx dosyasının 6.1.97.64 sürümü bir değişiklik nedeniyle oluşur. Sürüm 6.1.97.64 826287 düzeltme ile birlikte gelir. Windows XP veya sonraki bir işletim sistemini çalıştıran bir bilgisayara Visual Studio 6.0 çalışırken Mscomctl.ocx dosyasının 6.1.97.64 sürümünü ListView denetiminin davranışını değiştirir. Mscomctl.ocx ImageList denetimi çağrıları sarmalayıcılar Comctl32.dll dosyasında tanımlanan ImageList shell ortak denetim sınıfına çağrıların çoğu. Ancak, ImageList_GetImageRect yöntemi sarmalanmamış. Bu yöntem yine önceki ImageList yapısının önceki sürümü ve Mscomctl.ocx dosyasında tanımlanan ImageList denetimi sınıfını kullanır. Bu tasarım sütun yeniden sıralama işlemi sırasında gerçekleşmesi sıfırla bölme hatası neden olur.

Çözüm

Önemli Kullanmakta olduğunuz uygulama için bir üçüncü şahıs tarafından sağlandıysa, bu düzeltmeyi yüklemeden önce uygulama size sağlanan üçüncü tarafla bağlantı kurmak isteyebilirsiniz. Örneğin, uygulamanın kendi ürettiğiniz değil. Yeterli sınama yapılmadan bu düzeltmeyi yüklerseniz, uygulamalar çalışmamaya.

Not Etrafı kapalı düzeltme kaldırıldı veya yüklendikten sonra kaldırılamaz.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Visual Basic 6.0 ortak denetimler paketini şimdi karşıdan yükle.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=25437D98-51D0-41C1-BB14-64662F5F62FE
Support dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft destek dosyaları çevrimiçi hizmetlerden nasıl alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın yüklendiği tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Microsoft Visual Basic 6 SP6 için desteklenen bir düzeltme kullanılabilir.
Bu düzeltmenin İngilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version  Size    File name
  ------------------------------------------------------
  18-Aug-2003 20:25 6.0.81.6  1,344,512 Comctl32.ocx   
  02-Nov-2004 00:16 6.1.97.86 1,064,208 Mscomctl.ocx   

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
827217 Düzeltme: Windows 2000 veya sonraki sürümlerde Comctl32.ocx dosyasında erişim ihlali
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 896559 - Last Review: 23 Kasım 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Basic 6.0 Professional Edition
 • Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbvs600sp6 kbpending kbbug kbmt KB896559 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 896559

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com