Bilgisayar Microsoft Windows Server 2003 yüklemeye çalıştığınızda, metin modunda Kur sırasında yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 896900 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows Server 2003 yüklemeye çalıştığınızda bilgisayar yanıt vermez. Bu belirti, sırasında ilk bölümü metin modunda Kur ve hemen aşağıdaki iletiyi kaybolur sonra oluşur:
Otomatik Sistem Kurtarma (ASR) çalıştırmak için F2 tuşuna basın.

Neden

Bu sorun, başlatma işleminin başında ortaya çıkan HalpFindACPIT içinde bir hata denetimi hatası nedeniyle oluşabilir. Kur, hatalı sistem tanımı tablosunu (DSDT) ACPI tarafından dağıtılmış sayfaların sayısını tanır hesapladığı için hata oluşur. ACPI BIOS, DSDT Ayrıştırılan tanımı blok içerir. Bu, temel bir bilgisayar sistemiyle ilgili uygulama ve yapılandırma bilgileri sağlar. Işletim sistemi her zaman ACPI ad sistem önyükleme sırasında DSDT bilgileri ekler ve hiçbir zaman DSDT bilgileri kaldırır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows Server 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows Server 2003 dağıtmak üzere paylaşılan bir kaynağı oluşturun.
 2. Bu düzeltmenin içerdiği dosyaları paylaşılan kaynaktaki varolan dosyaları değiştirmek. Yazılım güncelleştirmelerini Windows yükleme kaynak dosyalarıyla tümleştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  828930Yazılım güncelleştirmeleri Windows yükleme kaynağı dosyalarınızla nasıl tümleştirilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  06-May-2005 03:01 5.2.3790.2439   116,736 Halaacpi.dll   
  06-May-2005 03:01 5.2.3790.2439   82,944 Halacpi.dll   
  06-May-2005 03:01 5.2.3790.2439   118,272 Halmacpi.dll   
  06-May-2005 03:02          298,096 Setupldr.bin
  06-May-2005 03:02 5.2.3790.2439   278,016 Setupldr.exe   

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows Server 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 896900 - Last Review: 28 Mart 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinserv2003presp2fix kbbug kbfix kbwinserv2003presp1fix kbqfe kbhotfixserver KB896900 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:896900

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com