Síťové programy, které odesílají TCP pakety nebo UDP prostřednictvím soketů raw IP může přestat fungovat po instalaci aktualizace zabezpečení MS05-019 do počítače se systémem Windows XP s aktualizací Service Pack 1

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 897656
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po instalaci aktualizace zabezpečení MS05-019 do počítače se systémem Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 1 (SP1), síťové programy a nástroje, které odesílají ručně vytvořené pakety protokolu TCP (Transmission Control Protocol) přes nezpracovaných soketů Internet Protocol (IP) mohou přestat pracovat. Toto chování může ovlivnit také programy a nástroje, které odesílají pakety protokolu UDP (User Datagram Protocol).

Příčina

K tomuto chování dochází, protože aktualizace zabezpečení MS05-019 změny způsobu pracovat nezpracovaných soketů, v případě, že je zakázána Brána Firewall pro připojení k Internetu (ICF). Brána je ve výchozím nastavení zakázána v systému Microsoft Windows XP s aktualizací SP1.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, povolte BRÁNU. Po spuštění brány Firewall, můžete odeslat pakety TCP a UDP paketů přes nezpracovaných soketů. Chcete-li povolit BRÁNU v systému Windows XP s aktualizací SP1, postupujte takto:
  1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, typ Control.exe netconnectionsa klepněte na tlačítko OK.
  2. Klepněte pravým tlačítkem myši na připojení, které chcete povolit, a klepněte na tlačítko Vlastnosti.
  3. V Upřesnit Klepnutím vyberte kartě Chránit počítač a síť.
  4. Chcete-li povolit používání programů a služeb prostřednictvím brány firewall, klepněte na tlačítko Nastavenía potom vyberte programy, protokoly a služby, které chcete povolit pro konfiguraci brány Firewall.

Další informace

Přenos přes nezpracovaných soketů je také omezen v systému Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 2. Další informace o tomto omezení naleznete v části "Omezen provoz přes nezpracovaných soketů" následujícím webu společnosti Microsoft:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb457156.aspx
Pokud často používáte nástroje, které odesílají pakety přes nezpracované sokety, doporučujeme používat systém Microsoft Windows Server 2003. Windows Server 2003 neomezuje provoz přes nezpracovaných soketů.

Další informace o zabezpečení aktualizace MS05-019, klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
893066MS05-019: Chyby zabezpečení v protokolu TCP/IP může umožnit vzdálené spuštění kódu a odmítnutí služby

Vlastnosti

ID článku: 897656 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 3.0
Klíčová slova: 
kbtshoot kbprb kbmt KB897656 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:897656

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com