Aplikace Outlook Express 6.0 přestane reagovat při pokusu o přihlášení k účtu elektronické pošty

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 898123
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při spuštění aplikace Microsoft Outlook Express 6.0, můžete být vyzváni k přihlášení k účtu elektronické pošty zadáním uživatelského jména a hesla Přihlášení Dialogové okno. Ale pokud klepnete v okně aplikace Outlook Express, Outlook Express přestane reagovat. Navíc Přihlášení Dialogové okno zmizí. Klepnete-li v okně aplikace Outlook Express znovu Přihlášení Dialogové okno neobjeví.

Příčina

K tomuto problému dochází, pokud jsou splněny všechny následující podmínky:
  • E-mailový účet nemá heslo zadáno.
  • Klepnutím na tlačítko Odesílání a přijímání na panelu nástrojů Standardní. Potom vrátíte seznamu zpráv bez zadání uživatelského jména a hesla výzvy.

    Poznámka: Odeslat a přijmout operace nemůže být dokončena bez uživatelské jméno a heslo.
  • Na Přihlášení Dialogové okno skryto oknem aplikace Outlook Express. Navíc Přihlášení Dialogové okno nemůže být přepraveny do popředí.

Řešení

Tento problém je vyřešen v aktualizaci 900930. Další informace o možnostech získání aktualizace 900930, klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
900930Aktualizace, která řeší problémy v aplikaci Outlook Express 6.0 je k dispozici pro systém Windows XP

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, proveďte jednu z následujících akcí po zobrazení výzvy k přihlášení k účtu elektronické pošty:
  • Klepněte na tlačítko Storno.
  • Zadejte uživatelské jméno a heslo a klepněte na tlačítko OK.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Vlastnosti

ID článku: 898123 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 3.0
Klíčová slova: 
kblogin kbemail kbqfe kbbug kbfix kbmt KB898123 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:898123

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com