MUI dil ayarlarını, Müziklerim ve Resimlerim klasörleri yeni kullanıcılar Windows XP tabanlı bir bilgisayarda bulunan birden çok kısayol oluşturabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 898444 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 1. Hollanda Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi (MUI), Windows XP Service Pack 1 tabanlı veya Service Pack 2 tabanlı bir bilgisayara yükleyin.
 2. Bilgisayardaki geçerli kullanıcı profili için varsayılan dili ayarlamak.
 3. Varsayılan kullanıcı profili, Felemenkçe için ayarlayın.
 4. Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun.
 5. Oturumu kapatın ve sonra yeni bir kullanıcı olarak oturum açın.
Bu senaryoda, aşağıdaki belirtilerden oluşur:
 • Müziğim klasörü örnek müzik (2) adlı ikinci bir kısayol içerir. Örnek Müzik (2) kısayol örnek Müzikler klasörüne işaret eder.
 • Örnek resimler (2) adlı ikinci bir kısayol benim resimler klasörünü içerir. Örnek resimler (2) kısayol Örnek Resimler klasörüne işaret eder.
Not Diğer MUI dilleri kullanırsanız bu belirtilerle oluşabilir.

Neden

Bu sorun, Windows, kullanıcı tanımlı MUI dil ayarlarını kısayolları, Müziklerim ve Resimlerim klasörleri içinde zaten var olup olmadığını doğrulamak için kullandığı için oluşur. Kullanıcı ilk kez oturum açtığında, Windows, Müziklerim ve Resimlerim klasörleri yeni kısayollar oluşturur. Bu yeni kısayollar örnek müzik ve örnek resimler klasörleri tüm kullanıcılar tarafından paylaşılan üzerine gelin. Windows, bu yeni kısayollar oluşturur önce Windows bu kısayollar, Müziklerim ve Resimlerim klasörleri içinde zaten var olup olmadığını doğrular. Windows, doğrulamayı gerçekleştirmek için varsayılan kullanıcı arabirimi dil ayarlarını kullanır. Önceki senaryoda, Windows doğrulamayı gerçekleştirmek için varsayılan kullanıcı arabirimi ayarları yerine kullanıcı tanımlı MUI dil ayarlarını kullanır. Windows, Windows ilk kısayolu var zaten olduğunu doğrulayamıyor çünkü Müziğim ve Resimlerim klasörleri içinde ikinci bir kısayol oluşturur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltme, Windows XP Service Pack 2 (SP2) gerektirir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Version      Size  File name
--------------------------------------------------------------
21-Apr-2005 04:13 6.0.2900.2659  8,452,096 Shell32.dll   
  

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan standart terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 898444 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbwinxppresp3fix kbfix kbbug KB898444 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:898444

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com