Yazılım güncelleştirmesi 898461 Windows için Paket Yükleyici sürüm 6.1.22.4'ün kalıcı bir kopyasını yüklüyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 898461 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Windows için Paket Yükleyici, Microsoft Windows işletim sistemleri ve diğer Microsoft ürünleri için yazılım güncelleştirmeleri yüklemek amacıyla kullanılır. Yazılım güncelleştirmesi 898461, sonraki yazılım güncelleştirmelerinin çok daha küçük boyutlu karşıdan yüklemeler olmasını sağlamak amacıyla bilgisayara Windows için Paket Yükleyici sürüm 6.1.22.4'ün kalıcı bir kopyasını yükler.

Daha fazla bilgi

Windows için Paket Yükleyici sürüm 6.1.22.4'teki yeni özellikler

Günümüzde, Windows için Paket Yükleyici dosyaları, Windows Update sitesini veya Otomatik Güncelleştirmeler'i kullanarak bilgisayarınızı her güncelleştirdiğinizde karşıdan yüklenir. Yükleyici dosyaları bilgisayarda saklanırsa bu fazladan karşıdan yüklemelerden kaçınılabilir, çünkü sonraki güncelleştirmelerde bu dosyalar kullanılabilir. Yazılım güncelleştirmesi 898461, Windows için Paket Yükleyici sürüm 6.1.22.4 dosyalarını bilgisayara yükler.

Not Bu davranış değişikliği, yalnızca Windows Update sitesinden veya Microsoft Windows XP için Otomatik Güncelleştirmeler aracılığıyla karşıdan yüklenen hızlı yükleme paketleri için geçerlidir. Windows Update Kataloğu sitesinden yapılan karşıdan yüklemeler etkilenmez.

Güncelleştirme bilgileri

Windows için Paket Yükleyici dosyaları aşağıdaki klasöre yüklenir:
%windir%\System32\PreInstall\WinSE\WXP_%lcid%_v1
Not Burada %windir% Windows sistem dizininin konumunu gösterir. %lcid% yer tutucusu ise, bilgisayarın çalıştırdığı işletim sistemi için dil tanımlayıcısını gösterir. Dil tanımlayıcıları hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms776324.aspx
Bu klasöre aşağıdaki dosyalar yüklenir:
  • Update.exe.ref
  • Updspapi.dll.ref
  • Spuninst.exe.ref
  • Spcustom.dll.ref
  • Spmsg.dll.ref
  • Spupdsvc.exe.ref

Sonraki güncelleştirmelere etkisi

Yazılım güncelleştirmesi 898461, başlangıçta kritik güncelleştirme olarak sunulmuştur. Ancak bu yazılım güncelleştirmesi artık zorunludur.

26 Temmuz 2005 tarihinde veya sonrasında yayımlanan ve Windows Update sitesinden veya Otomatik Güncelleştirmeler aracılığıyla edinilebilen yazılım güncelleştirmelerinin bazıları Windows için Paket Yükleyici'yi içermez. Bunun yerine, bu güncelleştirmeler, Windows için Paket Yükleyici'nin yazılım güncelleştirmesi 898461 tarafından yüklenen kalıcı bir kopyasını kullanır.

Yazılım güncelleştirmesi 898461 öncesinde yayımlanan yazılım güncelleştirmeleri değiştirilmeyecek ve oldukları gibi sunulmaya devam edilecektir. Windows Update Kataloğu sitesinden edinilebilen güncelleştirmeler de yükleyiciyi içermeye devam edecektir ve bu nedenle de sistemde yazılım güncelleştirmesi 898461'in yüklü olması gerekmez.

Karşıdan yükleme bilgileri

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan Yükle
898461 paketini şimdi karşıdan yükle. Yayın Tarihi: 28 Haziran 2005

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir).
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Ek kaynaklar

Windows için Paket Yükleyici ile ilgili daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windowsserver2003/deployment/winupdte.mspx

Özellikler

Makale numarası: 898461 - Last Review: 13 Mayıs 2007 Pazar - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Service Pack 1
  • Microsoft Windows XP Service Pack 2
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbhotfixserver kbpubtypekc kbwindowsinstaller kbdownload kbadmin kbexpertiseadvanced atdownload kbupdate kbinfo KB898461

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com