Özel site tanımları ve özel alan tanımları 2007 ve 2010 SharePoint 2003'te çalışmak için desteklenen ve desteklenmeyen senaryolar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 898631 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Microsoft Windows SharePoint Services 2.0, Windows SharePoint Services 3.0 ve SharePoint Foundation 2010 özel site tanımları hakkında bilgi içerir. Ayrıca, Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003, Microsoft Office SharePoint Server 2007'in ve SharePoint Server 2010 özel alan tanımları hakkında bilgi içerir. Bu makalede, desteklenen senaryolar ve site tanımları ve alan tanımları özelleştirdiğinizde, desteklenmeyen senaryolar listeler.

Daha fazla bilgi

Desteklenen senaryolar

Özel site tanımları veya özel alan tanımları ile çalışırken, aşağıdaki senaryolarda desteklenmemektedir:
 • Özel site bir tanım veya bir özel alan tanımı oluşturmak için <a0></a0>, kopyaladığınız var olan bir site tanımı ya da varolan bir alanın tanımını ve yeniden adlandırın ve yeni site tanımı ya da yeni alan tanımını değiştirin. Bu desteklenen bir yöntem hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms868598.aspx
 • Özel site tanımı veya özel alan tanımı kullanarak yeni bir site veya yeni portal alanları oluşturmadan önce .xml dosyaları) ve bir özel site tanımı veya bir özel alan tanımı .aspx dosyaları değiştirin.
 • Dağıtmak, özel site tanımı veya özel alan tanımı. Diğer bir deyişle, yeni siteler veya yeni portal alanları özel site tanımı veya özel alan tanımı'nı kullanarak oluşturursunuz. Yeni Siteler veya oluşturduğunuz yeni portal alanları değiştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki üç desteklenen yöntemlerden birini veya birkaçını kullanın:
  • Site veya portal alanı Microsoft Office FrontPage 2003, SharePoint Designer 2007 veya SharePoint Designer 2010'ni kullanarak değiştirin.
  • Programlı olarak site veya portal alanı SharePoint Portal Server nesne modeli) veya Windows SharePoint Services nesne modelini kullanarak değiştirin.
  • Site veya portal alanı Microsoft Office FrontPage 2003 kullanarak değiştirin.
  Not Bu üç aynı zamanda portal sitesindeki default.aspx sayfasını değiştirmek istiyorsanız, kullanmak için desteklenen yöntemlerden yöntemlerdir. Portal sitesindeki default.aspx sayfasını değiştirmek için başka yöntemler kullanarak Microsoft desteklemez.

Desteklenmeyen senaryolar

Özel site tanımları veya özel alan tanımları ile çalışırken, aşağıdaki senaryolarda desteklenmez:
 • Siz, varsayılan site tanımları birini veya SharePoint'teki içerdiği varsayılan alan tanımlarını birini değiştirin.

  Site tanımları veya alan tanımlarını, SharePoint yüklediğinizde yüklenen varsayılan kümesini değiştirmeyi desteklemez. Ayrıca, .xml dosyalarını veya .aspx dosyaları varsayılan site tanımını veya varsayılan alan tanımını değiştirme desteklemez.
 • Özel site tanımı veya özel alan tanımı'i dağıtmanız, sonra bir özel site tanımı ya da bir özel alan tanımı değiştirin.

  Bu site tanımlama veya alan tanımı kullanarak yeni bir site veya yeni bir portal alanı oluşturduktan sonra bir özel site tanımı ya da bir özel alan tanımı değiştirmeyi desteklemez. Ayrıca, özel site tanımı veya özel alan tanımı dağıttıktan sonra .xml dosyaları) veya özel site tanımı veya özel alan tanımı .aspx dosyaları değiştirme desteklemez.
 • Değişiklik, Webtemp.xml dosyası veya Webtempsps.xml dosya aşağıdaki klasörde bulunur:
  Sürücü: \Program Server Extensions\60\Template\LCID\XML

  veya

  Sürücü: \Program Server Extensions\12\Template\LCID\XML

  veya

  Sürücü: \Program Server Extensions\14\Template\LCID\XML
 • Biz _layouts klasöründeki değiştirme dosyaların desteklemez. Gerektiğinde bu dosyaları yazılım güncelleştirmeleri hizmet paketlerinde de daha sonraki bir tarihte güncelleştirmek için hakkını saklı tutmaktayız. Bu özel değişikliklerin kaybolmasına neden olabilir. Böylece, daha sonra geri yükleyebilirsiniz değiştirdiğiniz dosyaları her zaman yedeklemeniz gerekir.

Referanslar

Uygulama reusability ve yükseltmenin sağlamaya yönelik en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için SharePoint, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms916859.aspx
Şablonları ve site tanımları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin: Şema dosyalarında, site tanımları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms954092.aspx
Özel şablonları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
825217SharePoint Portal Server 2003 ve Windows SharePoint Services içinde özel şablonları hakkında genel bakış
SharePoint Server 2007 geliştiriciler için geçiş ve yükseltme bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/office/aa905505.aspx
SharePoint Portal Server nesne modeli ve Windows SharePoint Services nesne modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft SharePoint Products and Technologies Software Development Kits bakın (SDK). SharePoint Ürünleri ve teknolojileri 2003 SDK'nı görüntülemek için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms954103.aspx
SharePoint Ürünleri ve teknolojileri 2007 SDK görüntülemek için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms550992.aspx

Özellikler

Makale numarası: 898631 - Last Review: 13 Mayıs 2010 Perşembe - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office SharePoint Server 2007
 • Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003
 • Microsoft Windows SharePoint Services
 • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0
 • Microsoft SharePoint Foundation 2010
 • Microsoft SharePoint Server 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbxml kbasp kbtshoot kbinfo KB898631 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:898631

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com