Active Directory etki alanı denetleyicileri Exchange Server küme düğümlerinde desteklenmez.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 898634 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Kullandığınız Microsoft Küme sunucusu MSCS tabanlı küme çözümü veya bir üçüncü taraf küme çözümü olup olmadığını, yalnızca etki alanı üye sunucuları olarak yapılandırılmış küme düğümü bilgisayarlarda Microsoft Exchange Server yazılım yüklemenizi öneririz. Microsoft, etki alanı denetleyicileri olarak yapılandırılmış olan bir küme düğümü bilgisayarlarda Exchange kullanımını desteklemiyor.

Daha fazla bilgi

Normal işlem sırasında Exchange, her düğüm bir etki alanı denetleyicisinde veya genel katalog sunucusu olarak yapılandırılmış aynı şekilde yapılandırılan küme düğümlerinde sorunsuz çalışmasına yöneliktir. Ancak, bir sorun devam etmiyorsa, bu yapılandırma giderilir veya kritik etki alanı iletişimleri bozmadan olası sorunları düzeltmek için büyük ölçüde sınırlayabilir.

Ayrıca, her düğüm bir etki alanı denetleyicisinde veya genel katalog sunucusu olarak yapılandırılmış Exchange ortamında çalıştırdığınızda performans sorunları ve güvenlik sorunları yaşayabilirsiniz. Ek yükü Active Directory dizin hizmeti istekleri hizmet tarafından neden olduğu bir sunucuda yüklü olan Exchange yazılımınızı performansını etkileyebilir. Ayrıca, etki alanı denetleyicilerinin Active Directory ormanında geniş yönetici haklarını olması gerekir, ayrıca hizmet, Exchange tabanlı sunucular için yöneticilerin gerçeğini düşünmeniz gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 898634 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
  • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
  • Microsoft Cluster Server 1.1
  • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbexpertiseadvanced kbinfo KB898634 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:898634

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com