Vysvětlit rozdíly mezi soubory Wave PCM/ADPCM

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 89879 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Pulse Code Modulation (PCM) a Adaptive Delta Pulse Code Modulation (ADPCM) jsou podtřídami Microsoft waveform (.Formát souboru WAV). V Data pro PCM.Soubory WAV je uložen pomocí lineární vzorků, zatímco ADPCM rozdílů mezi vzorky.

Další informace

PCM a ADPCM jsou techniky pro ukládání analogová zvuková data v digital Formát Microsoft.Soubor WAV. Jiné metody úložiště (například Mu- Práva, A-Law, transformace kódování, CELP a tak dále), nejsou podporovány Systém Windows Sound 1.0.

Jak funguje PCM

PCM funguje tak, že odběr vzorků diskrétní i intervalech (nazývá vzorkovací frekvence). Společné intervaly jsou 11 kHz, 22 kHz a 44 kHz. Na vyšší rychlost vzorkování, tím lepší zastoupení původní analogové vln a tím lepší kvalitu zvuku. Každý vzorek je reálné číslo s nekonečné rozlišení z +1.0 z hodnoty plné stupnice k-1.0 hodnoty plného rozsahu stupnice. Protože tyto musí být uložen jako buď je zkrácen finite precision digitální čísla, data 16bitové PCM nebo 8 bitů PCM, běžně nazývaný vzorky 8 a 16 bitů. 16 bitů data mají další rozlišení, tak digitální zvukové zvuky lepší. 8 bitů PCM má nižší rozlišení, způsobit hiss akustický signál. Je také vyžaduje méně místa na disku.

Jak funguje ADPCM

ADPCM, často označovány jako formuláře komprese je vyšší účinnost způsob ukládání tvarový průběh než 16bitové nebo 8 bitů PCM. Používá pouze 4 bitů na vzorku nástupem čtvrtletí místa na disku 16bitové PCM. Však je podřadné kvality zvuku. Protože Windows Sound systém hardwaru pouze znalost PCM 8, 16-bit, musí počítač komprimovat a Dekomprimujte ADPCM do/ze PCM, což vyžaduje čas procesoru. 22 kHz mono ADPCM lze rovnou dekomprimovat v reálném čase (to znamená, že při přehrávání) na 386SX/16 MHz procesoru. Vyšší vzorkovací frekvence (44 kHz) nebo soubory stereo bude trvat příliš dlouhý 386SX/16 dekomprimovat, která způsobí přeskočení ve zvuku. 11 kHz mono ADPCM mohou být zkomprimovány v reálném čase Počítač 386SX/16. Chcete-li ADPCM, musí mít zvuk Správce komprese (ACM) nainstalován.

Kodek ADPCM ukládá hodnotu rozdílů mezi dvěma sousedními vzorky PCM a některé předpokladů, které umožní snížení data. Z těchto důvodů předpoklady, nízké frekvence jsou správně reprodukcí, ale všechny vysoké frekvence typicky získat zkreslený. Deformace je snadno slyšitelný ve 11 kHz ADPCM soubory, ale bude obtížnější nepovolané s vyšší odběr vzorků sazeb a je prakticky nemožné rozpoznat s 44 kHz Soubory ADPCM.

Vlastnosti

ID článku: 89879 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Sound System 1.0
  • Microsoft Windows Sound System 1.0a
Klíčová slova: 
kbmt KB89879 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:89879

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com