Rozdiely medzi súbory typu Wave PCM/ADPCM vysvetliť

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 89879 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Pulzne kódová modulácia (PCM) a Adaptive Delta Pulzne kódová modulácia (ADPCM) sú podtried Formát Wave Microsoft (.Formát súboru WAV). V PCM, údaje pre.Súborov WAV skladuje, použitím lineárnej vzoriek, zatiaľ čo ADPCM používa deltou medzi vzorkami.

DALSIE INFORMACIE

PCM a ADPCM sú techniky pre uskladnenie Analógový audio dáta digitálny formát, Microsoft.Súbor WAV. Iné spôsoby skladovania (napríklad Mu- Práva, A-Law, transformácia kódovanie, CELP a tak ďalej), nie sú podporované Windows Sound System 1.0.

Ako funguje PCM

PCM funguje odobratím diskrétnych vzoriek dokonca intervaloch (nazývaný vzorkovacia rýchlosť). Spoločné intervaloch sú 11 kHz, 22 kHz a 44 kHz. V vyššia vzorkovacia rýchlosť, tým lepšie zastúpenie pôvodný analógový vlny a lepšiu kvalitu zvuku. Každá vzorka reálne číslo s nekonečné rezolúciou z +1.0 zariadený hodnoty na-1.0 hodnoty plného rozsahu stupnice. Pretože tieto musia byť uložené ako konečná presnosť digitálnych čísla, údaje sa skráti na buď PCM 16-bitové alebo 8-bitové PCM, bežne nazýva 8 a 16 bitových vzoriek. 16-bitové údajov má viac rozlíšenie, takže digitálny vlnovú znie lepšie. 8-bitové PCM má menšie rozlíšenie spôsobujúce akustický sy?anie formátu Wave. To tiež vyžaduje menej miesta na disku.

Ako funguje ADPCM

ADPCM, bežne nazývané ako formu kompresie, je účinnejšie spôsob ukladania vĺn ako 16-bitové alebo 8-bitové PCM. Používa sa iba 4 bity jednu vzorku nástupe do štvrť disku 16-bitové PCM. Avšak, kvalita zvuku je horší. Pretože okná zvuk hardvéri systému len chápe 8/16-bitové PCM, počítač musí komprimovať a Dekomprimujte ADPCM z centrálnych distribučných skladov a do PCM, ktorá vyžaduje času Procesora. 22 kHz Mono ADPCM môžete dekomprimované v reálnom čase (to znamená, kým prehrávanie) na 386/16 MHz CPU. Stereofónny súbory alebo vyššou vzorkovacou (44 kHz) bude trvať príliš dlho pre 386/16 dekomprimovať, čo spôsobuje vynechanie adiskusie. 11 kHz mono ADPCM môžu byť komprimované v reálnom čase na 386/16 Počítač. Urobiť ADPCM, počítač musí mať Audio Kompresia Manager (ACM) nainštalované.

ADPCM uchováva hodnotu rozdiely medzi dvoma susednými vzorkami PCM a robí niektorých predpokladov, ktoré umožňujú zníženie údajov. Pretože z týchto predpoklady, nízke frekvencie sú správne reprodukované, ale akékoľvek vysoké frekvencie majú tendenciu získať skreslené. Skreslenie je ľahko počuteľné v 11 kHz ADPCM súbory, ale stáva ťažké rozoznať s vyšším odbere sadzby, a je prakticky nemožné rozpoznať s 44 kHz ADPCM súbory.

Vlastnosti

ID článku: 89879 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Sound System 1.0
  • Microsoft Windows Sound System 1.0a
Kľúčové slová: 
kbmt KB89879 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:89879

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com