PCM/ADPCM Wave dosyaları arasındaki farklar açıklanıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 89879 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Darbeli Kod Modülasyonu (PCM) ve uyarlanabilir Delta Pulse Kod Modülasyonu (ADPCM) Microsoft waveform (.wav) dosya biçiminin alt sınıflar ' dir. PCM içinde kullanırken ADPCM deltas örnekler arasındaki, doğrusal örnekleri kullanarak, .wav dosyalarının veri saklanır.

Daha fazla bilgi

PCM ve ADPCM dijital bir biçimde, Microsoft bir .wav dosyası analog ses verilerini depolamak için gereken teknikler ' dir. Başka bir depolama yöntemleri (mu-CVE-2006-Law, A - Law, dönüştürme kodlama, CELP vb.), Windows ses sistemi 1.0 tarafından desteklenmiyor.

PCM'nasıl çalışır?

PCM, eşit aralıklarla (örnekleme hızı olarak da adlandırılır) ayrı bir örnek alarak çalışır. Ortak aralıkları 11 kHz, 22 kHz, 44 kHz ' dir. Daha yüksek örneklendirme oranı, özgün olan örneksel dalga ve daha iyi ses kalitesini daha iyi gösterimi. Her örnek +1.0 ölçekli değerin çözünürlüğünden sonsuz için-1.0, 0. 0'a tam ölçekli değerin ile bir reel sayıdır. Bu dijital finite çift duyarlıklı sayılar olarak depolanması gerekir, çünkü verileri 16-bit PCM ya da genel olarak, 8 ve 16 bitlik örnekler denilen, 8 bit PCM kesildi. Bu nedenle, dijital ses daha iyi sesleri, daha fazla çözümleme, 16 bit veri vardır. 8-bit PCM, daha az bir çözüm için içinde waveform duyulabilir hiss neden vardır. Ayrıca, daha az disk alanı gerektirir.

ADPCM'nasıl çalışır?

ADPCM, sık sıkıştırma, bir form olarak, farklı 16-bit veya 8 bit PCM dalga biçimleri olarak depolamak, daha etkili bir yoludur. Yalnızca, kadar disk alanı 16-bit PCM, üç aylık dönem alma, örnek başına 4 bit kullanır. Ancak ses kalitesi düşük olur. Windows ses sistemi donanım, yalnızca 8/16-bit PCM anladığı çünkü bilgisayar sıkıştırmak ve / alınan, CPU süresi gerekir PCM ADPCM genişletmek gerekir. 22 kHz mono ADPCM gerçek zamanlı sıkıştırılmış (yürütme, açıkken), bir CPU 386SX/16 megahertz. Daha yüksek örneklendirme oranı (44 kHz) veya stereo dosyalara bir 386SX/genişletmek, <a0></a0>, atlanıyor, ses neden 16 çok uzun zaman alır. 11 kHz mono ADPCM 386SX/16 bilgisayardaki gerçek zamanlı olarak sıkıştırılabilir. ADPCM yapmak için <a0></a0>, bilgisayarda yüklü ses sıkıştırma Yöneticisi'ni (ACM) olmalıdır.

ADPCM iki bitişik PCM örnek değer farklılıkları depolar ve veri azaltma sağlayan bazı varsayımlar yapar. Bu bir varsayımlar düşük frekansları doğru olarak yeniden, ancak bozuk herhangi bir yüksek frekanslar eğilimlidir. Deformasyonu 11 kHz ADPCM kolayca duyulabilir dosyalar, ancak daha yüksek örneklendirme oranı discern daha zor olur ve ile 44 kHz ADPCM dosyaları tanımak neredeyse olanaksızdır.

Özellikler

Makale numarası: 89879 - Last Review: 10 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Sound System 1.0
  • Microsoft Windows Sound System 1.0a
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB89879 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:89879

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com