SQL Server 2005 Report Builder küpü temel alan rapor modelleri SQL Server 2005 Analysis Services'ı kullandığınızda oluşabilecek bilinen sorunlar listesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 899825 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 382596 (sqlbudt)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Bu makalede, SQL Server 2005 Report Builder küpü temel alan rapor modelleri SQL Server 2005 Analysis Services'ı kullandığınızda oluşabilecek bilinen sorunlar listelenmektedir.

Daha fazla bilgi

SQL Server 2005 Analysis Services ve Report Builder tümleşik olarak bulunur. Temel alan rapor modelleri oluşturmak Analysis Services, küpler ve Report Builder ' Bu rapor modelleri kullanın. Ancak, aşağıdaki bilinen sorunlar oluşabilir:
  • Rapor Oluşturucu'da, Analysis Services küpü, oluşturulan rapor modeli seçtiğinizde modeli içinde bulunan bir perspektif seçmeniz gerekir. En üst düzey model seçmelisiniz değil. Raporunuzu içinde tek bir perspektif olmayan öğeleri içeriyorsa, rapor oluşturma çalıştığınızda bir hata oluşabilir.
  • Varlıkların sayısı ve ilişkilerin bir <a0>Gezinti</a0> yolunda varlıkların sınırlıdır. Report Builder'de davranış ilgili Ölçüm grubu ve sonra ikinci ilgili boyut bir boyuttan diğerine gezinme, Analysis Services eşdeğeri sınırlıdır. Sonraki sürümleri SQL Server'ın, kullanıcı arabirimi (UI) kısıtlayın ve bu da <a0>Gezinti</a0> yolunun uzunluğu. SQL Server'da Haziran 2005 topluluk teknoloji Önizlemesi'ni (CTP), kullanıcı ARABIRIMININ değil kısıtla <a0>Gezinti</a0> yolunun uzunluğu. Gezinti yolu sınırı aşıyorsa, bu nedenle, raporunuzu başarısız olabilir.
  • Üst-altöge özniteliği ilişkileri modelde görünmez.
  • Analysis Services tarafından uygulanan sıralama raporları tarafından korunur. Bu sorun özellikle Ay özniteliği zamanı öznitelikleri için belirgindir.

Referanslar

Analysis Services küpü temel alan bir model oluşturma hakkında daha fazla bilgi için SQL Server 2005 Books Online'da "model kullanma Report Manager oluştur oluşturma" konusuna bakın.

SQL Server 2005 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/sql/default.mspx

Özellikler

Makale numarası: 899825 - Last Review: 5 Temmuz 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition Community Technology Preview
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition Community Technology Preview
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition Community Technology Preview
  • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition Community Technology Preview
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB899825 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:899825

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com