Nie można odtwarzać plik animated.gif w prezentacji programu Office PowerPoint 2003 podczas przeglądania prezentacji w widoku pokazu slajdów

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 900496 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Wstawianie animowanych plików GIF w prezentacji programu Microsoft Office PowerPoint 2003, a następnie przeglądania prezentacji w widoku pokazu slajdów. Jednakże animowanych plików GIF nie jest odtwarzany.

Przyczyna

Animowane pliki GIF nie jest odtwarzany, gdy następujące ustawienie jest stosowane do pliku:
Odtwarzanie animacji ograniczoną liczbę razy, ale nie w pętli ciągłej.
Uwaga Jeśli plik jest odtwarzany, plik animowany obraz GIF jest ustawiony w pętli ciągłej i jest ustawiony na określoną liczbę iteracji pętli.

Więcej informacji

89A wersja CompuServe Graphics Interchange Format (GIF) włącza plik .gif pojedynczego zawierają wiele obrazów. Jeśli plik GIF zawiera wiele obrazów, między każdego obrazu są tylko niewielkie zmiany tego pliku jest często zwana animowane pliki GIF.

Animowane pliki .gif umożliwiają odtwarzanie animacji podczas pokazu slajdów programu PowerPoint dwa ustawienia:
  • Flaga pętli
  • Wartość iteracji
Flaga pętla ma wartość 0 lub 1. Wartość 0 wskazuje, że animacja nie pętli. Wartość 1 wskazuje, że animacja ma być looped.

Wartość iteracji jest 0 lub iteracji, wartość jest ustawiona na wartość, która wskazuje, ile razy odtwarzania animacji.

PowerPoint 2003 będzie odtwarzał animowane pliki GIF, jeśli spełniony jest jeden z następujących warunków:
  • Jeśli flaga pętli jest ustawiona na 1, a wartość iteracji jest ustawiona na 0, plik animowany obraz GIF jest odtwarzany nieprzerwanie.
  • Jeśli flaga pętli jest ustawiona na 1, a jeśli wartość iteracji jest ustawiona na wartość większą niż 0, animowanych plików GIF odtwarza liczbę razy, jest równa wartości iteracji.


Jednak jeśli pętli flaga jest ustawiona na 0, a wartość iteracji jest ustawiona na wartość większą niż 0, PowerPoint 2003 nie będzie odtwarzany plik animowany obraz GIF.

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, należy zmodyfikować plik animowany obraz GIF w programie graficznym, który pozwala ustawić flagę pętli na 1.

Uwaga Niektóre programy graficzne zawsze ustawiona flaga pętli 0 wartość iteracji jest ustawiona na 1.

Właściwości

Numer ID artykułu: 900496 - Ostatnia weryfikacja: 17 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Office PowerPoint 2003
  • Microsoft Office PowerPoint 2003 Viewer
Słowa kluczowe: 
kbslideshow kbgraphic kbanimation kbtshoot kbprb kbmt KB900496 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:900496

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com