Budete vyzváni k vložení disku CD-ROM systému Windows XP s aktualizací SP2, při pokusu o spuštění nástroje Kontrola systémových souborů v počítači se systémem Windows XP SP2

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 900910
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při pokusu o spuštění nástroje Kontrola systémových souborů (Sfc.exe) v systému Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2)-počítače se systémem, můžete být vyzváni k vložení Systém Windows XP s aktualizací SP2 CD. Disk CD-ROM systému Windows XP SP2 nebo původního disku CD-ROM systému Windows XP se však nepřijímá systémových souborů.

Poznámka: Systém Windows XP s aktualizací SP2 můžete nainstalovat z disku CD-ROM systému Windows XP SP2 nebo stáhnout soubory aktualizace SP2. Chcete-li stáhnout soubory aktualizace SP2, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/windowsxpsp2

Příčina

K tomuto problému dochází, protože musí systémových souborů Ověřte soubory aktualizace SP2 proti původně nainstalované soubory. Však Kontrola systémových souborů disk CD-ROM systému Windows XP SP2 nebo Windows XP nerozpozná CD.

Řešení

Chcete-li problém vyřešit, použijte jednu z následujících metody.

Metoda 1: Vložení disku CD Windows XP obsahující aktualizaci SP2 integrovanou

Další informace o tom, jak integrovat aktualizace softwaru do instalace systému Windows zdrojové soubory, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
828930Jak integrovat aktualizace softwaru do zdrojových souborů instalace systému Windows

Metoda 2: Upravte registr tak, aby soubory instalace systému Windows XP SP2

Důležité Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které informace o úpravě registru. Však mohou nastat závažné problémy při nesprávných úpravách registru. Proto se ujistěte, opatrně postupujte takto. Pro zvýšení ochrany před úpravami je nutné zálohujte registr. Můžete pak obnovení registru v případě, že dojde k potížím. Další informace o zálohování a obnovení registru získáte článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup při zálohování a obnovení registru v systému Windows
  1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, Typ regedit v Otevřít pole, a Klepněte na tlačítko OK.
  2. Vyhledejte následující klíč registru:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup
  3. V pravém podokně klepněte pravým tlačítkem myšiServicePackSourcePath, klepněte na tlačítko Upravit, typ%windir%\Servicepackfilesa klepněte na tlačítkoOK.

Další informace

Kroky pro reprodukci problému

  1. Nainstalujte systém Windows XP nebo Windows XP Service Pack 1 (SP1).
  2. Instalace Systému Windows XP s aktualizací SP2.
  3. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, Typ cmd v Otevřít pole a pak Klepněte na tlačítko OK.
  4. Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz: sfc / scannow, a pak stiskněte klávesu ENTER. Budete vyzváni k vložení, aktualizaci Windows XP SP2 CD.
  5. Vložte systému Windows XP s aktualizací SP2 CD nebo na disku CD-ROM systému Windows XP.
K tomuto problému, který je popsán v části "Příznaky".

Odkazy

Další informace Klepnutím na následující číslo článku Microsoft Znalostní báze Knowledge Base:
897128Můžete být vyzváni k vložení disku CD-ROM systému Windows XP Professional při spuštění Nástroj Kontrola systémových souborů v systému Windows XP Home Edition
885522 Nástroj Kontrola systémových souborů nepřijme síťové umístění, které obsahuje instalační disk CD-ROM, pokud použijete přepínač scannow v systému Windows XP SP2 nebo Windows Server 2003

Vlastnosti

ID článku: 900910 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 3.0
Klíčová slova: 
kbtshoot kbprb kbmt KB900910 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:900910

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com