ACC: "Yüklenebilir ISAM bulunamadı" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 90111 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Orta: temel makro, kodlama ve birlikte çalışabilirlik becerileri gerektirir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Almaya çalışırsanız, verme veya bağlantı (Ekle) bir dizin oluşturulmuş sıralı erişim yöntemi (ISAM) sürücüsü kullanarak bir dosyayı Microsoft Access ISAM sürücüsü bulamazsa bir hata iletisi alabilirsiniz.

Neden

ISAM sürücüleri, Microsoft Access tarafından dışındaki kendi dosya biçimlerini güncelleştirmek için kullanılır.

Microsoft Access 2. 0'da ISAM sürücüsü Msacc20.ini dosyanızın yolu geçersizse veya ISAM sürücüsü yoksa, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Yüklenebilir ISAM bulunamadı.

Microsoft Access 7.0 ve 97 bir .ini dosyası yok. Daha önce .ini dosyalarında depolanan bilgiler, artık Microsoft Windows kayıt defterinde depolanır. ISAM sürücüsü, Windows Kayıt Defteri'ndeki yolu geçersizse veya ISAM sürücüsü yoksa, Microsoft Access 7.0 ve 97'de, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Yüklenebilir ISAM bulunamadı.

TransferDatabase eylemini bir makroda kullanırken bir SQL veritabanı için bir geçersiz veritabanı adı girerseniz, bu hata da oluşabilir. Bir geçersiz bağlantı dizesi kullandığınızda, Access bir yüklenebilir ISAM SQL veritabanı arar. Bir yüklenebilir ISAM bulunamadı, hata oluşur.

Çözüm

Microsoft Access 2. 0'da, .ini dosyası ' [yüklenebilir ISAMs] bölümünde doğru yolu belirtmek üzere düzenleyin veya özel seçeneğini kullanarak bir Microsoft Access'i yeniden yükleyin. Sorun giderme Microsoft Access 2.0, bu hata iletisiyle ilgili ipuçları için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

150494ACC2: "Yüklenebilir ISAM Bul oluşturulamıyor" hata giderme

Microsoft Access 7.0 veya 97'de, Windows kayıt defterini düzenleyebilirsiniz. "Kayıt defteri için" kayıt defteri değişiklikleri hakkında daha fazla bilgi için arama ve sonra da Microsoft Access 97 Yardım dizininde "Özelleştir Windows kayıt defteri ayarlarını Microsoft Access tarafından kullanılan" kullanma. Sorun giderme Microsoft Access 7.0 Bu hata iletisiyle ilgili ipuçları için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

155666ACC95: "Yüklenebilir ISAM bulunamadı" hata giderme

Microsoft Access 97'de ISAM sürücüleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

159322ACC97: Paradox, Lotus & ValuPack, MS Exchange/Outlook ISAMs

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Davranışı yeniden oluşturma adımları


 1. Microsoft Access'i başlatın ve herhangi bir veritabanını açın.
 2. TestError adlı yeni bir makro oluşturun:
     Macro Name Condition Action
     --------------------------------------
     TestError       TransferDatabase
  
     TestError Actions
     ----------------------------------------------------------------
     TransferDatabase
       Transfer Type: Link (or Attach in version 2.0)
       Database Type: ODBC Database (or SQL Database in version 2.0)
       Database Name: pubs
       Object Type: Table
       Source: dbo.authors
       Destination: Test
       Structure Only: No
  						
 3. Kaydedin ve sonra makroyu çalıştırın. Not hata iletisini alırsınız. Bu örnekte, geçersiz veritabanı adı bağımsız değişkeni bir SQL veritabanı için bir hata neden olur. Geçerli veritabanının adı için <a0></a0>, tüm ODBC bağlantı dizesi iliştirilmiş SQL tablosu için eklemeniz gerekir.

Referanslar

TransferDatabase eylemini hakkında daha fazla bilgi için TransferDatabase Office Yardımcısı içinde yazıp Ara'yı tıklatın ve "VeritabanıAktar eylemi" olarak görüntülemek için tıklatın

Özellikler

Makale numarası: 90111 - Last Review: 18 Ocak 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Access 2.0 Standard Edition
 • Microsoft Access 95 Standard Edition
 • Microsoft Access 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb kbusage KB90111 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:90111
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com