DÜZELTME: Windows Media DRM'nin korumakta olduğu zincirleme lisanslı, abonelik gerektiren bir içerik yürüttüğünüzde, bazı taşınabilir aygıtların içeriğin bir kısmını yürütmesi 30 saniye veya daha uzun bir süre alabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 902344 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Taşınabilir aygıtın, lisans deposunu numaralandırması gerektiğinde, bazı taşınabilir aygıtların içeriğin bir kısmını yürütmesi 30 saniye veya daha uzun bir süre alabilir Genellikle bu sorun, Windows Media Dijital Haklar Yönetimi (DRM)'nin korumakta olduğu zincirleme lisanslı, abonelik gerektiren içeriği yürüttüğünüzde ortaya çıkar.

Neden

Bu sorun, bilgisayarın taşınabilir aygıta hatalı bir şekilde yinelenen kök lisanslar göndermesi nedeniyle ortaya çıkar. Bu durum taşınabilir cihazı, yinelenen kök lisansları numaralandırmaya zorladığından, yürütme başlatma performansının düşmesine neden olur.

Kök lisans taşınabilir aygıtta zaten varsa, bilgisayar yalnızca güncelleştirilen dal lisansı göndermelidir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki sürümü beklemeniz önerilir.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleri hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Bazı özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için 891122 numaralı Microsoft Bilgi Bankası (KB) makalesinde anlatılan güncelleştirmenin yüklenmiş olması gerekir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
891122Windows Media Dijital Haklar Yönetimi kullanan oynatıcılar için güncelleştirme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Karşıdan yükleme bilgileri

Aşağıdaki dosyalar Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft destek dosyaları çevrimiçi hizmetlerden nasıl alınır (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir) (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler Eşgüdümlü Evrensel Saat (UTC) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat öğesinde Saat Dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatOSPlatform
Msscp.dll10.0.0.3934366.83226 Haz 200517:13Windows XPx86
Msscp.dll11.0.0.4354346.62410 Tem 200622:31Windows Media Center Edition 2005x86

Durum

Microsoft bunun, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu sorunu çözmek için taşınabilir aygıtı biçimlendirmeniz gerekebilir. Bu işlem, var olabilecek yinelenen lisansların aygıttan silindiğinden emin olmanızı sağlayacaktır.

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Özellikler

Makale numarası: 902344 - Last Review: 22 Ocak 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Media Format 9.5 Software Development Kit
Anahtar Kelimeler: 
kbfix kbqfe kbhotfixserver KB902344

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com