Access 2003 Service Pack 2 sonrası düzeltme paketi açıklaması: 24 Ocak 2006'ın açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 902445 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Access 2003 için Microsoft Office Access 2003 Service Pack 2 sonrası düzeltme paketi yayımladı.
Bu makalede, düzeltme paketiyle ilgili aşağıdaki konular anlatılmaktadır:
 • Düzeltme paketinin giderdiği sorunlar.
 • Düzeltme paketini yükleme önkoşulları.
 • Düzeltme paketini yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızın gerekip gerekmediği.
 • Düzeltme paketinin başka bir düzeltme paketiyle değiştirilip değiştirilmediği.
 • Kayıt defterinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekip gerekmediği.
 • Düzeltme paketinde bulunan dosyalar.

Giriş

Bu makalede, Access 2003 24 Ocak 2006 tarihli düzeltme paketinde giderilen sorunları açıklar.

Düzeltme paketinin giderdiği sorunlar

Bu düzeltme paketi aşağıdaki sorunları giderir:
913545Ilk satır bazı rapor sayfalarını son satırlarını görünmeyebilir veya Access 2003'te kesilebilir
Bu düzeltme paketi, daha önce bir Microsoft Bilgi Bankası makalesinde belgelenmeyen aşağıdaki sorunları giderir:
 • Access 2003 beklenmedik şekilde kapanır ve zaman Temizle kılavuza deneyin form temizlemek tıklatın "Microsoft Office Access bir sorunla karşılaştı ve kapatılacak" hata iletisi alıyorsunuz

  Şu senaryoyu inceleyin. Bir Access 2003 formda Forma Göre Süz ' ı tıklatın, formda bir değer seçin ve filtre uygulamak için Filtre Uygula</a1>'ı tıklatın. Birkaç kez bu yordamı yineleyin, sonra Temizle kılavuz ' u tıklatın. Ancak, form, beklendiği gibi temizlenmez. Bunun yerine aşağıdaki hata iletisini alırsınız ve sonra da Access 2003 beklenmedik biçimde kapatılıyor:
  Microsoft Office Access bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz.
 • Utility.mda'ya dosyasına başvuran bir makro çalıştırdığınızda "Girdiğiniz deyim olan bir fonksiyon adını, Microsoft Access bulunamıyor" hata iletisi alıyorsunuz

  Şu senaryoyu inceleyin. Bir modülde'da bir işlev oluşturun. Fonksiyonun adını çift baytlı karakter kümesi (DBCS) karakteriyle başlar. Sonra işlev çalışan bir makro oluşturun. Ayrıca, Utility.mda'ya dosya başvurusu ekleyin. Makroyu çalıştırdığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  Girdiğiniz deyimde, Microsoft Access bulunamıyor bir işlev adı vardır.
 • Aldığınız bir "çalışma zamanı hatası '3078': Microsoft Jet veritabanı alt yapısını başlatamıyor veya giriş tablosu bulmak ' TableName (dbo) ' query" ElektronikTabloAktar</a0> yöntemini kullanmaya çalıştığınızda hata iletisi

  Veritabanı sahibi (dbo) veritabanına bağlı değilseniz, Microsoft Access projesinde (.adp) ElektronikTabloAktar</a0> yöntemini kullanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  Çalışma zamanı hatası '3078': The Microsoft Jet veritabanı alt yapısını başlatamıyor veya giriş tablosu bulmak ' TableName (dbo) ' sorgu. Varolduğundan ve adını doğru yazdığınızdan emin olun.
 • Yinelenen değerler görüntülenir grup üstbilgisi veya grup altbilgisi bölümünü bir rapor yazdırmak veya raporun Baskı önizlemeyi görüntülemek

  Bir rapor yazdırmak veya raporun Baskı önizlemeyi görüntülemek, yinelenen değerler, grup üstbilgisi veya rapor grup altbilgisi bölümünü görünebilir. Denetim için <a2>HideDuplicates</a2> özelliğini Evet olarak ayarlanmış olsa bile bu belirtilerle karşılaşırsınız.
 • Access 2003 kapatır beklenmedik biçimde bir rapor yazdırmak veya rapor içinde kaydırarak

  Bir rapor yazdırmak ve rapor içinde kaydırarak, Access 2003 beklenmedik biçimde kapatılıyor. Raporun bağlı olduğu ve ActiveX denetimi içeren bir alt rapor ise, bu sorun oluşabilir.
 • Aldığınız bir "çalışma zamanı hatası '5': Geçersiz yordam çağrısı veya değişken" PaperBin özelliği, 256'dan fazla bir değere ayarlamaya çalıştığınızda hata iletisi

  Visual Basic Düzenleyicisi'nde, yalnızca PaperBin özelliği 256 veya daha az bir değere ayarlayabilirsiniz. 256'Dan fazla bir değere PaperBin özelliğini ayarlamaya çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
  Çalışma zamanı hatası '5':
  Geçersiz yordam çağrısı veya değişken.
 • Yazıcı seçimi programsal olarak değiştirdiğinizde "Bu belge önceden biçimlendirilmiş yazıcının PrinterName üzerinde Port; ancak yazıcı kullanılamıyor" hata iletisi alıyorsunuz

  Kod, varsayılan yazıcı, bir Access 2003 raporunda bir yazıcı için yazıcı seçimi değiştirmek için kullandığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
  Bu belge yazıcı Port üzerinde; PrinterName önceden biçimlendirilmiş ancak yazıcı kullanılamıyor. Port üzerinde DefaultPrinterName varsayılan yazıcısını kullanmak istiyor musunuz
  Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olursa oluşur:
  • Rapor ilk olarak varsayılan yazıcı.Belirli yazıcı kullan seçeneği ile kaydedildi
  • Seçili yazıcıyı varsayılan yazıcı olarak değil bir yazıcıya değiştirmek için bir komut dosyası kullanırsanız.
  Seçili yazıcıyı değiştirmek için komut dosyası kullandığınızda, UseDefaultPrinter özelliği false olarak ayarlanır.
 • Erişim 2003 SP2'yi beklenmedik biçimde kapatılıyor (çökme), raporun <a1>Sayfa Yapısı</a1> iletişim kutusunda, yazıcı ayarlarını birçok kez değiştirdiğinizde

  Siz Veritabanı penceresinde bir raporu tıklatın ve sonra <a0>Sayfa Yapısı</a0> iletişim kutusunu açmak için Dosya menüsünden Sayfa Yapısı ' nı tıklatın. Yazıcı ayarlarını Sayfa Yapısı</a0> iletişim kutusunda, birçok kez değiştirdiğinizde, Access 2003 SP2'yi beklenmedik biçimde kapatılıyor (Kilitleniyor).
 • The Microsoft Windows XP teması uygulanmamış bir Microsoft Access projesi (.adp) başka bir Microsoft Access projesi ile başvurulan formlara

  Başka bir Microsoft Access projesine başvuran bir Microsoft Access projesi (.adp) kullandığınızda, Windows XP teması başvurulan Microsoft Access projesinde form uygulanmaz. Bu sorun, Microsoft Access projesi Visual Basic Düzenleyicisi'nde References iletişim kutusunu kullanarak başvuru oluşur.
 • Bir kayıt beklenmedik biçimde kaydettiğiniz zaman belirli Microsoft Windows ayarları değiştirildi.

  Belirli Windows Ayarları değiştirildiğinde kayıt beklenmedik biçimde kaydedilmiş olabilir. Örneğin, kayıt ekleme veya bilgisayar için bir grup ilkesi ayarı uygulandığında, bir kaydı değiştirme, beklenmedik biçimde kaydedilir.
 • Bir "Microsoft Access birleştirme ifadesi temsil" hata iletisi aldığınız Access 2003 kullandığınızda, önceki Access sürümünde oluşturulan bir sorguyu açmak için

  Access'in önceki bir sürümünde oluşturulan bir sorguyu açmak için Access 2003 kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  Microsoft Access birleştirme ifadesi temsil
  Sorguyu kopyalama ve sorgu Veritabanı penceresinde sorgu için yeni bir ad kullanarak yapıştırın, sorgudan birleştirme kesildiğinde bulun. Bu nedenle, sorgunun doğru artık çalışmaz.
 • Erişim 2003 SP2'yi beklenmedik biçimde kapatılıyor (çökme) veritabanını sıkıştırın çalıştığınızda

  Erişim 2003 SP2'yi beklenmedik şekilde kapanabilir (çökebilir) çalıştığınızda aşağıdaki senaryolardan birinde veritabanını sıkıştırın:
  • Kodu derlenir. Açtığınız ve Visual Basic IDE kapatın. Daha sonra veritabanını Sıkıştır ve Onar yardımcı programını çalıştırın.
  • Kodu derlenir. Açtığınız ve Visual Basic IDE kapatın. Bir CD Kapanışta gerçekleştirin ve sonra veritabanını kapatmak seçin.
  • Kodu derlenir. Açtığınız ve Visual Basic IDE kapatın. Bir CD Kapanışta gerçekleştirin ve sonra veritabanını kapatmak seçin. Sonra komut satırından veritabanını sıkıştırın.

Daha fazla bilgi

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorun ilk olarak Office 2003 Service Pack 3 ' giderilmiştir.Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Office 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870924En son Office 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Aşağıdaki listede düzeltme paketi önkoşulları bulunmaktadır:
 • Bu düzeltmenin en iyileştirilmiş sürümü Microsoft Office 2003 Service Pack 2 sonrası düzeltmesidir ' dir. Düzeltmeyi yüklemek için Office 2003 Service Pack 2'yi yüklemiş olmanız gerekir.Office 2003 Service Pack 2 hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  887616Office 2003 Service Pack 2'in açıklaması
 • Bu düzeltmenin tam dosya sürümü aynı zamanda yönetimsel sürümüdür. Düzeltmenin bu sürümünü, Office 2003 Service Pack 2 veya Office 2003 Service Pack 1 ile çalışan bir bilgisayara yükleyebilirsiniz. Ancak, size, Office 2003 Service Pack 1'den bu düzeltme Office 2003 Service Pack 2 üzerinde daha kapsamlı olarak sınanmıştır. Bu düzeltme Office 2003 Service Pack 1 çalışan bir bilgisayara yüklerseniz bazı dosya çakışmaları ortaya çıkabilir. Bu yapılandırma desteklenmekte, ancak önerilmemektedir.

Yeniden başlatma bilgileri

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme daha yeni bir düzeltme ile değiştirilmemiştir.

Kayıt defteri Bilgileri

Bu paketin içerdiği düzeltmeleri kullanmak için herhangi bir kayıt defteri anahtarlarını değiştirin ya da bir kayıt defteri anahtarı oluşturmanız gerekmez.

Düzeltme Dosyası Bilgileri

Bu düzeltme, bir ürünü en son sürüme tam olarak güncelleştirmek için gerekli olan dosyaları içermeyebilir. Bu düzeltme, yalnızca bu makalede listelenen sorunları düzelten dosyaları içerir.

Bu düzeltmenin genel sürümü, düzeltmeyi yüklemek için bir Microsoft Windows Installer paketi kullanır. Tarihler ve saatler için bu dosyalar, eşgüdümlü evrensel saat (UTC) aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde tarih yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

Karşıdan yükleme bilgileri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Office2003-kb902445-glb.exe4,450,55210-Şub-200600: 12X86

Microsoft Windows Installer .msp dosyası bilgileri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Msaccessff.mspUygulanamaz20,303,87224 Oca 200603: 43
Msaccessop.mspUygulanamaz1,839,10423 Oca 200623: 05
Thumbs.DBUygulanamaz4.09621 Mar 2005 Ara23: 37
Düzeltme paketini yükledikten sonra bu düzeltme paketinin genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen daha yeni dosya özniteliklerine veya dosya özniteliklerine sahiptir.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAAT
Facxlisamreg.mstUygulanamaz14,33613 Haz 200521: 59
Msaccess.exe11.0.8008.06,658,24810 Ocak 200600: 41
Msaexp30.dll11.0.6561.0133,32003 Haz 200519: 45
Mscdm.dll11.0.6550.0231,61617 Mar 200521: 40
Notları
 • Bu düzeltmenin nasıl yükleneceği konusunda daha fazla bilgi için, düzeltme paketinde bulunan Readme.txt dosyasına bakın.
 • Iki .msp dosyası arasındaki farklar hakkında daha fazla bilgi için "İçin Office 2003 ınstallations 2003 Yüklemelerini Güncelleştirme Stratejileri" konusuna bakın. Bu konuyu görmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://office.microsoft.com/en-us/ork2003/HA011525741033.aspx
Microsoft yazılım güncelleştirmelerini tanımlamak için kullanılan terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Bilinen sorunlar

 • Access 2003 SP2 yüklediğinizde, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede açıklanan sorunla karşılaşabilirsiniz:
  914830Access 2003, Office 2003 SP2 yüklendikten sonra beklendiği gibi başlamayabilir
  Bu sorun nedeniyle, bazı büyük kuruluş müşterileri, şu anda Access 2003 SP2'yi yükleyemezsiniz. Ancak, bu müşterileri, Access 2003 SP2'in içerdiği kritik düzeltme gerektirebilir. Bu önemli düzeltme 902445 bu makaledeki anlatılan Access 2003 Service Pack 2 düzeltme paketi içinde de bulunmaktadır. Bu makalede açıklanan Access 2003 Service Pack 2 düzeltme paketi, Microsoft Office Access 2003 Service Pack 1 (SP1) çalışan bilgisayarlara yüklenmesi için Access 2003 SP1'i yükleyin ve sonra bu makalede açıklanan Access 2003 Service Pack 2 düzeltme paketi uygulayın olamaz ve Access 2003 SP2'yi yüklemiş olan müşteriler kritik düzeltme yine de edinebilirsiniz.

  Not Bu makalede açıklanan Access 2003 Service Pack 2 düzeltme paketini uyguladığınızda, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi 914830'de açıklanan sorunu da karşılaşabilirsiniz.
 • Microsoft Office Access 2003'te, Excel çalışma kitabına bağlantı içeren tablolardaki verileri güncelleştirmeye çalıştığınızda, düzenleyemez, ekleyin veya tablolardaki verileri siler.Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  904953Office Access 2003 veya Access 2002'de bir Excel çalışma kitabına bağlantı içeren tablolardaki verileri değiştiremiyor, ekleyemiyor veya silemiyorsunuz

Özellikler

Makale numarası: 902445 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Access 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kboffice2003sp3fix kbsettings kbreport kbprogramming kbprint kbfunctions kberrmsg kbfix kbqfe kbhotfixrollup kboffice2003presp3fix kbhotfixserver KB902445 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:902445

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com