Düzeltme: Bir "Dizin, dizi sınırlarının dışındaydı" hata iletisi günlüğe kaydedilir ve BizTalk Server 2004 Service Pack 1 yüklendikten sonra varolan iletilerini doğru ilişkilendirmek.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 903874 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Uzun süredir çalışan hareketleri içeren orchestrations sahip ve hareketleri correlated. Daha sonra Microsoft BizTalk Server 2004 Service Pack 1 (SP1) yükleyin. Hizmet paketini yükledikten sonra varolan iletileri değil doğru ilişkilendirmek ve aşağıdakine benzer bir hata iletisi uygulama günlüğüne kaydedilir:

Olay türü: hata
Olay kaynağı: FatalBrokerException
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 0
Açıklama: <fatalbrokerexception><CorrelatedField >xxx</CorrelatedField > <version>1</version> <message>dizin dışındaydı dışında sınırları dizi.</message><source>Microsoft.XLANGs.BizTalk.Engine</source>(XLANGMessage msg, ınt32 iOperation) Microsoft.BizTalk.XLANGs.BTXEngine.BTXPortBase._flowPropertiesFrom Microsoft.BizTalk.XLANGs.BTXEngine.BTXPortBase.ReceiveMessage (ınt32 iOperation Zarf env, XLANGMessage msg, korelasyon [] initCorrelations, içerik cxt, Segment s) en altında en <stack>:(<a1>Segment</a1> s, StopConditions stopCond, özel durum ve Bkl) Microsoft.XLANGs.Core.SegmentScheduler.RunASegment adresindeki TestBroker.TestBrokerOrchestration .segment2 (StopConditions stopOn)</stack></fatalbrokerexception>

Not Yeni iletiler bu sorunu yaşarsınız. Yeni iletileri düzgün aralarındaki ilişkileri belirlemektir.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Uyarı Bu düzeltmeyi BizTalk Server ortamından geri alamazsınız. Bu nedenle, bir üretim ortamına bu düzeltmeyi uygulamadan önce tam olarak bu düzeltme bir sınama ortamında sınamanızı emin olun. Bu veritabanı değişiklikleri geri değil, BizTalk Server ortamında tutarsız bir durumda bırakır olduğundan, bu düzeltmeyi kaldırmak için Program Ekle veya Kaldır'ı kullanmak çalışmayın.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, BizTalk Server 2004 Service Pack 1 (SP1) yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  ----------------------------------------------------------------------------
  07-Jul-2005 20:25 3.0.6141.0 221,184 Microsoft.xlangs.biztalk.engine.dll 
  07-Jul-2005 20:25 3.0.6141.0 221,184 Microsoft.xlangs.engine.dll 

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft'un yayımlandıktan sonra Microsoft yazılım düzeltir, kullandığı terminoloji hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 903874 - Last Review: 15 Kasım 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbiztalk2004sp2fix kbbiztalk2004-2006swept kbbtsorchestration kbfix kbqfe kbbug kbprb kbhotfixserver KB903874 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:903874

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com