Windows XP tabanlı bir bilgisayarda Active Directory'de sertifika yayımla sonra sertifika yenileme, Active Directory Sertifika bırakabilir deposu boş

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 903930 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayarda bir kullanıcı sertifika yetkilisi sertifikası'nın yaşam çevriminin yönetmek için otomatik kayıt özelliği kullanmaya çalışan. Sertifika, sertifika Active Directory dizin hizmetinde yayımladıktan sonra Active Directory bırakabilir sertifika deposu boş.

Neden

Bu sorun, yeni bir sertifika yayımlama olmadan otomatik kayıt özelliği eski sertifika Active Directory'den kaldırır oluşur. Bu sorun, bazı özel durumlarda sertifika yenileme oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Windows XP Service Pack 1 (SP1) veya Windows XP Service Pack 2 (SP2), bu düzeltmeyi yüklemeden önce yüklü olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP Service Pack 1
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Pautoenr.dll5.1.2600.172258.88029 Tem 200521: 03X86
Windows XP Service Pack 2
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Pautoenr.dll5.1.2600.272862,97629 Tem 200520: 55X86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, sertifika yetkilisinden (CA) sertifika almak ve sertifikayı Active Directory'de yayımlayın.

Microsoft Windows Server 2003 CA'DAN sertifika almak konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/448dc9ee-eec5-4229-a6e5-64653bc4e1531033.mspx
Microsoft Windows 2000 CA'sından sertifika almak konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/71284504-7cf5-4a8e-bc76-b138e64de7d81033.mspx
Sertifika, Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda Active Directory'de yayımlamak hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/en/library/c25f57b0-5459-4c17-bb3f-2f657bd23f781033.mspx?mfr=true
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/051bbb3a-a5f4-46ef-827d-4b68ee0610b61033.mspx
Sertifika, Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda Active Directory'de yayımlamak hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windows/windows2000/en/advanced/help/sag_CSprocsPol_PubAD.htm

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Windows XP'deki Otomatik sertifika kaydı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456981.aspx
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 903930 - Last Review: 2 Kasım 2007 Cuma - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbpubtypekc kbhotfixserver kbqfe KB903930 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:903930

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com