Arpidfix.exe aracının açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 904630 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

GİRİŞ

Bu makalede Arpidfix.exe aracı açıklanmıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) ve Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2), Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır öğesine yeni bir özellik eklemiştir. Bu yeni özellik, düzeltmelerin kullanıcılara gösterilme biçimini değiştirir. Bu yeni özellik, güncelleştirilmelerin gösterilmesi veya gizlenmesi için Güncelleştirmeleri göster onay kutusunu eklemiştir. Güncelleştirmeler gösteriliyorsa, en eski güncelleştirme listede en başa gelecek şekilde yüklendikleri tarihlere göre sıralanırlar.

Yüklenme tarihi işlevi Update.exe sürüm 6.1 kullanılarak oluşturulan güncelleştirmeler için çalışmaz. Bunun yerine, bu güncelleştirmeler listenin en başında, sıralanmış öğelerden önce yer alır. Update.exe; Windows yazılım güncelleştirmelerinin Kurulum programıdır. Update.exe sürüm 6.1 ile oluşturulan paketler kayıt defteri anahtarlarında Installed On özniteliğine sahip olmadığı için, bu güncelleştirmeler listenin en başında, sıralanmış öğelerden önce görüntülenir. Installed On özniteliği olmadığında, düzeltmenin yüklenmesinde bir karışıklık ortaya çıkabilir. Bu sorun Update.exe'nin sonraki sürümünde düzeltilecektir. Bu arada, güncelleştirmelerin düzgün görüntülenmesini sağlamak için Arpidfix.exe aracı oluşturulmuştur. Bu araç, Update.exe'nin güncel sürümü kullanılarak oluşturulmuş güncelleştirmelere özeldir. Arpidfix.exe aracı, Update.exe sürüm 6.1 işlevlerinin bir uzantısıdır ve Update.exe sürüm 6.1 ile oluşturulan paketlerle tümleşiktir. Arpidfix.exe aracının bir yararı, aracın daha önce yüklenen çoğu Windows yazılım güncelleştirmelerinin Installed On özniteliğini de ayarlamasıdır.

Arpidfix.exe aracı tek başına yürütülebilir bir (.exe) dosyadır. Arpidfix.exe çalıştığında, yüklenen güncelleştirmelerin kayıt defteri anahtarlarına gerekli Installed On değerlerini ekler. Böylece, Program Ekle veya Kaldır iletişim kutusu açıldığında, Program Ekle veya Kaldır iletişim kutusu ilgili kayıt defteri anahtarlarını okur ve güncelleştirmeleri tarihlerine göre doğru şekilde sıralar.

Not
 • Arpidfix.exe aracı yalnızca Windows yazılım güncelleştirmeleri için Installed On özniteliğini ekler. Diğer güncelleştirme ve programlar Installed On özniteliğine sahip olmayabilir. Installed On özniteliğine sahip olmayan program veya güncelleştirmeler Arpidfix.exe aracı tarafından düzeltilmez.
 • Arpidfix.exe aracı yalnızca güncelleştirmeler uygulandığında çalışır. Arpidfix.exe aracı hedef bilgisayarda bulunmaz. Arpidfix.exe aracı tek başına bir araç olarak bulunmaz. Bunun yerine, Arpidfix.exe aracı yalnızca 2005'in ikinci yarısında yayımlanan bazı güncelleştirmelerle birlikte bulunur.

Özellikler

Makale numarası: 904630 - Last Review: 14 Eylül 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows XP Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo KB904630

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com