Servery Citrix MetaFrame XP nebo Citrix MetaFrame Presentation Server 3.0 nefungují po instalaci souhrnné aktualizace 1 na server se systémem Windows 2000 SP4 očekávaným způsobem

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 904711 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Předpokládejme následující situaci. Na serveru se systémem Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) je nainstalován jeden z následujících produktů:
 • server Citrix MetaFrame XP pro systém Windows s aktualizací Feature Release 3 (FR3),
 • server Citrix MetaFrame Presentation Server 3.0.
Na tento server se systémem Windows 2000 SP4 nainstalujete souhrnnou aktualizaci 1 pro systém Windows 2000 SP4. Po instalaci souhrnné aktualizace navážete připojení k serveru Windows 2000 z klientského počítače pomocí programu Citrix Independent Computing Architecture (ICA) Client. Potom se pokusíte spustit program publikovaný na tomto serveru.

Při tomto postupu zjistíte, že po připojení k serveru se systémem Windows 2000 nelze publikovaný program spustit. Navíc se nezobrazí ani výzva k zadání přihlašovacích údajů uživatele. Nakonec klientský počítač přestane reagovat a je nutné ukončit relaci programu ICA Client.

Řešení

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix dodávaná společností Microsoft. Tato oprava hotfix je však určená pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Instalujte ji pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému.

Pokud je k dispozici oprava hotfix ke stažení, na začátku tohoto článku znalostní báze Knowledge Base naleznete oddíl Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení). Není-li tato část uvedena, vyžádejte si tuto opravu hotfix od oddělení služeb zákazníkům a podpory společnosti Microsoft.

Poznámka: Máte-li jakékoli další dotazy nebo je-li třeba vyřešit nějaké potíže, je možné, že pro ně bude nutné vytvořit samostatný požadavek na služby. Další dotazy a žádosti o podporu, které se netýkají této konkrétní opravy hotfix, podléhají běžným sazbám za poskytnutí podpory. Úplný seznam telefonních čísel služeb technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft a možnost vytvoření samostatného požadavku na služby naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Ve formuláři Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení) jsou uvedeny jazyky, v nichž je oprava hotfix k dispozici. Pokud seznam neobsahuje váš jazyk, znamená to, že daná oprava hotfix v tomto jazyku není k dispozici.

Požadavky

Chcete-li použít tuto opravu hotfix, musí být v počítači nainstalována aktualizace Windows 2000 Service Pack 4 (SP4).

Požadavek na restartování

Po instalaci této opravy hotfix je třeba restartovat počítač.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava hotfix nenahrazuje žádné další opravy hotfix.

Informace o souborech

Anglická verze této opravy hotfix má následující nebo vyšší atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Při zobrazení informací o souboru jsou data a čas převedeny na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete na kartě Časové pásmo na panelu Datum a čas v okně Ovládací panely.
  Datum   Čas   Verze     Velikost Název souboru
  --------------------------------------------------------
  01. 08. 2005 02:54 5.0.2195.7061 184 592 Winlogon.exe
  12. 08. 2005 04:15 5.0.2195.7059 100,112 Scardsvr.exe

Jak potíže obejít

Důležité: Tato část, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které popisují úpravu registru. V případě úpravy registru nesprávným způsobem však mohou nastat závažné problémy. Proto vždy pečlivě kontrolujte, zda postupujete přesně podle těchto kroků. Jako dodatečnou ochranu registr před úpravami zazálohujte. Potom můžete v případě problému registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohování, úpravy a obnovení registru v systémech Windows XP a Windows Server 2003


Chcete-li potíže dočasně vyřešit, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, na příkaz Spustit, zadejte příkaz regedit a potom klepněte na tlačítko OK.
 2. V Editoru registru vyhledejte následující podklíč registru a klepněte na něj:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Citrix\Ctxhook\AppInit_Dlls\Smart Card Hook
 3. V pravém podokně vyhledejte položku registru FilePathName a poklepejte na ni.
 4. V poli Údaj hodnoty najděte soubor scardhook.dll a přejmenujte ho na scardhook.dll.old.
 5. Ukončete Editor registru.
 6. Restartujte počítač.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o jiných problémech spojených s produkty Citrix MetaFrame naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824309 Při pokusu o připojení k produktu Citrix MetaFrame nebo Citrix 1.8 trvá přihlášení a odhlášení velmi dlouho (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Další informace o standardní terminologii používané k popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684 Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 904711 - Poslední aktualizace: 1. prosince 2008 - Revize: 1.10
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP4
 • Microsoft Windows 2000 Server SP4
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbbug kbfix kbwin2000presp5fix kbpubtypekc kbhotfixserver kbqfe KB904711

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com