Posta teslimi beklenenden daha yavaş gerçekleşiyor veya posta teslimi, uzaktaki bir siteyle Exchange Server'daki bir X.400 Bağlayıcısı durur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 904712 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Posta teslimi beklenenden daha yavaş gerçekleşiyor veya posta teslimi, uzaktaki bir siteyle Microsoft Exchange Server'daki bir X.400 Bağlayıcısı durur. X.400 bağlayıcı kuyruklarında, Exchange Sistem Yöneticisi'nde görüntülerseniz, uzun bir dönem önce teslim için iletileri sıraya alınmış bulun. X.400 bağlayıcı kuyruklarında görüntülemek için <a0></a0>, Exchange System Manager'da karşılık gelen ileti aktarım aracısı (MTA) <a1>Kuyruklar</a1> sekmesine bakın.

X.400 bağlayıcı ucunu Microsoft Exchange MTA Yığınları hizmetini yeniden başlattığınızda, bazı iletiler teslim edilir. Ancak, belirtiler yeniden bir süre sonra oluşur.

Not Exchange Server 5.5 Exchange kuruluşundaki çalışmıyorsa, bu sorun oluşmaz.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar doğru olduğunda oluşur:
 • Microsoft Exchange Server 5.5, Microsoft Exchange 2000 Server veya Microsoft Exchange Server 2003 çalıştıran bir sunucu, ayrıca Microsoft Windows 2000 Server Service Pack 4 (SP4) çalışıyor.
 • Windows 2000 Server SP4 yazılım güncelleştirmesi Windows 2000 SP4 için Güncelleştirme Toplaması 1'ile güncelleştirilir.

  Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  891861Windows 2000 SP4 için Güncelleştirme Toplaması 1 ve bilinen sorunlar
 • Bazı WinSock uygulamalar yuva giriş yapmak ve zaman uyumsuz olarak çıktı okuma yüzdelerinin göstergelerine alabilirsiniz. Bu sorun, çok işlemcili bilgisayarlarda stressed ortamında oluşabilir. Bu makalenin "Belirtiler" bölümünde anlatılan sorunun nedeni olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, WinSock dosyası (Afd.sys), <a1>Sürüm</a1> 5.0.2195.7036 yardımcı işlev sürücüsü inceleyin. AFD.sys C:\winnt\system32\drivers klasöründe bulunur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımladı, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

ÖNKOŞULLAR

Düzeltmeyi yüklemek için herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------
  29-Jul-2005 02:51 5.0.2195.7061   119,056 Afd.sys

Düzeltme yükleme bilgileri

Düzeltme, Exchange Server 5.5 çalışan Windows 2000 Server sunucu üzerinde yüklü olmalıdır. Düzeltme Exchange 2000 Server çalıştıran bir sunucu veya Exchange Server 2003 yükleme.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Düzeltme paketlerinin nasıl adlandırıldığı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
816915Microsoft Windows Yazılım Güncelleştirme Paketleri için Yeni Dosya Adlandırma Şeması
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 904712 - Last Review: 26 Ekim 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix kbwin2000presp5fix kbpubtypekc KB904712 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:904712

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com