Exchange ActiveSync doğrudan itme teknolojisi için kurumsal güvenlik duvarı yapılandırması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 905013 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 2 (SP2) yükledikten sonra uygulama olay günlüğüne aşağıdakine benzer bir uyarı olayı kaydedilebilir:

Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: Server ActiveSync'in
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 3033
TARİH:
SAAT:
Kullanıcı:
Bilgisayar:
Computer_Name
Açıklama:
Ortalama istemcileri tarafından kullanılan son deftere [200] sinyal aralığı [9] değerine eşit veya daha az olur. Güvenlik Duvarı yapılandırmanızı Exchange ActiveSync ile doğrudan itmeli çoğaltma teknolojisini düzgün ayarlandığından emin olun. Özellikle, böylece fırsatı işlenecek sahip oldukları için önce Exchange ActiveSync istekleri sona güvenlik duvarınız yapılandırıldığından emin olun.
Exchange ActiveSync kullanarak güvenlik duvarı ayarlarını yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi 905013, "Kurumsal güvenlik duvarı yapılandırması için Exchange ActiveSync doğrudan itme teknoloji" (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=3052&kbid=905013).

Güvenlik Duvarı, Exchange Server 2003 SP2 çalıştıran sunucuda yapılandırılmış en az bir sinyal aralığı artık Canlı HTTP (S) istekleri için yapılandırılmadı durumunda, bu sorun oluşabilir. Varsayılan olarak, Exchange sunucusu bu olayı tetikleyen en düşük sinyal aralığı dokuz dakikadır.

Daha fazla bilgi

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, güvenlik duvarı sekiz dakikalık varsayılan zaman aşımı sınırından büyük olması için Exchange sunucusuna HTTP (S) bağlantıları için zaman aşımı değerleri değiştirin.

Not Bu bağlantı için IIS MMC ek bileşeninde Bağlantı zaman aşımı alanı başvuran değil. Alternatif olarak, en düşük sinyal aralığı değiştirin. Güvenlik Duvarı zaman aşımı değerini en az 15 dakika en verimli şekilde gerçekleştirmek doğrudan itme teknolojisi Exchange her zaman yukarı-için-tarih (AUTD) özelliğinin ayarlanması önerilir.

Sinyal aralığı sunucuya ping taşınabilir aygıt arasında geçmesi bir taşınabilir aygıt hesapladığı ne kadar süredir. Aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda, taşınabilir aygıt ile sunucu arasındaki oturumu sonlandırır:
 • Hiçbir e-posta iletilerini bildirim başlatmak için posta kutusuna ulaşır.
 • Sinyal aralığı sona erdiğinde önce sunucudan yanıt yok.
Böylece, sunucu ve taşınabilir aygıt bağlanırlığı sağlayabilirsiniz, bu sinyal aralığı Exchange doğrudan itme teknolojisi kullanır. Bu nedenle, e-posta iletisi geldiğinde, taşınabilir aygıt bildirmek için kullanılacak sunucu için bir oturum açıktır.

Exchange Server 2003, kayan bir pencere sunucuya taşınabilir istemciler tarafından sağlanan en son deftere sinyal aralığı sağlar. 200 Sinyal aralığı bu kayan pencere için varsayılan değerdir. Bu değer,
HbiSampleSize
kayıt defteri anahtarında yapılandırabilirsiniz. Ancak, varsayılan değer her zamankinden ayarlanması gerekeceğini beklenmiyor. Bu bölüm <a0>
HbiSampleSize
</a0> kayıt defteri anahtarının değerleri için tabloda</a1> konusuna bakın.

Koşullar aşağıdaki boththe doğruysa olay uygulama olay günlüğüne kaydedilir:
 • Sinyal aralığı ortalama kayan Bu pencerede, uyarı eşiğine eşit veya daha az olur.
 • HbiSampleSize örnekleri vardır.
Varsayılan uyarı eşik 540 (9 dakika) saniyedir. Ancak, uyarı eşik
HbiAlertThreshold
kayıt defteri anahtarında yapılandırabilirsiniz. Bu bölümde key.The olayın
HbiAlertThreshold
kayıt defteri değerleri için tabloda saat başına birden çok kez oturum bakın. Varsayılan değer her zamankinden ayarlanması gerekeceğini beklenmiyor.

Daha zengin ve "her zaman yukarı-için-tarih" bir deneyim sağlayabilmek HTTP (S) istekleri Exchange Server Microsoft-Server-ActiveSync sanal dizini için güvenlik duvarı zaman aşımı değerlerini artırmak öneririz. Güvenlik Duvarı zaman aşımı değerlerini artırmak için kullandığınız yöntem, kullandığınız güvenlik duvarı ürünü bağlıdır. Güvenlik duvarınızın belgelerine bilgi için güvenlik duvarı zaman aşımı değerlerini artırma hakkında başvurun.

Exchange doğrudan itme teknolojisi için Microsoft ınternet Security and Acceleration Server (ISA) 2004 boş oturum zaman aşımı değerlerini yapılandırmak için

 1. ISA Server Management konsol ağacında, Güvenlik duvarı ilkesi) tıklatın.
 2. Araç kutusu</a0> sekmesinde, Ağ nesneleri tıklatın.
 3. Web dinleyiciler düğümünü genişletin ve sonra da uygun Web dinleyici özelliklerini görüntüleyin.
 4. Tercihler sekmesini tıklatın ve sonra da Gelişmiş ' i tıklatın.
 5. Varsayılan Bağlantı zaman aşımı (dakika 2) 120 saniye 1800 saniye (30 dakika) olarak değiştirin.
 6. Bu değişiklikleri kabul etmek için iki kez Tamam ' ı tıklatın.
 7. Uygula ' yı tıklatın.
Aşağıdaki tabloda, bunlar için sinyal aralığı ile ilgili olarak değiştirilebilir değerleri içerir. Bu kayıt defteri değerleri, yeni bir Exchange Server 2003 SP2 yüklemesinde yok. Bu kayıt defteri değerleri yoksa, sunucu sabit kodlanmış varsayılanlarına geri döner. Yönetici izinli değerleri ayarlamak isterse, bu kayıt defteri değerlerini el ile oluşturmanız gerekir. Bu değerler, aşağıdaki kayıt defteri anahtarında ayarlayabilirsiniz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MasSync\Parameters
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
AdıVeri türüDeğerleriVarsayılanAçıklama
MinHeartbeatIntervalDword1 MaxHearbeatInterval60 saniyeEn düşük sinyal aralığı
MaxHeartbeatIntervalDwordMinHeartbeatInterval-35402700 saniyedir (45 dakika)En fazla sinyal aralığı
HbiSampleSizeDword1 veya üstü200 örnekleriSinyal aralığı örnek boyutu
HbiAlertThresholdDword1 veya üstü480 saniyeSinyal aralığı uyarı eşiği
Notları
 • Bu tabloda, "1 - MaxHearbeatInterval" değeri 1 ile MaxHearbeatInterval değeri arasında herhangi bir değer gösterir. Ayrıca, "MinHeartbeatInterval 3540" değeri MinHeartbeatInterval değerinin 3540 arasındaki herhangi bir değer gösterir.
 • Bu değerlerin herhangi bir kayıt defterindeki ayarlanır ve belirtilen değer bu parametre için listelenen değerleri dışında yer alıyorsa, Exchange ActiveSync, başlatma, varsayılan olarak döner. Ayrıca, uygulama olay günlüğüne bir olay günlüğe kaydedilir. Ancak, değeri sıfır olarak ayarlanırsa, bir olay uygulama olay günlüğüne günlüğe kaydedilmez. Değer sıfır olarak ayarlandığında, değer saatlerinizi gibi davranıştır. Diğer bir deyişle, kodlanmış varsayılan kullanılır.
 • Exchange ActiveSync, başlangıçta bir kez bu değerleri okur. Bu nedenle, değerleri değiştirmek yönetici karar verirse, değişikliklerin etkili olması için IIS Admin hizmeti başlatılmalıdır.
Exchange 2007'in yayımlanan sürümünde, bu kayıt defteri ayarlarını eşitleme web.config dosyasına taşınmıştır.

Exchange 2007'in yayımlanan sürümünün
 1. Not Defteri'nde, istemci erişim sunucusunda eşitleme web.config dosyasını açın. Varsayılan olarak, bu, altında \Program Files\Microsoft\Exchange Server\ClientAccess\Sync konumdur.
 2. Arama ve aşağıdaki değerleri gerektiği şekilde değiştirin:
  <add key="MinHeartbeatInterval" value="60"></add> <add key="MaxHeartbeatInterval" value="3540"></add>

Özellikler

Makale numarası: 905013 - Last Review: 21 Kasım 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 2
 • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexchmobility KB905013 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:905013

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com