DFS ad alanı Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda paylaşılan bir klasöre eriştiğinizde, rasgele bir DFS hedefleri, rasgele SYSVOL veya NETLOGON başvurularına veya deneyimi performans listesini içeren bir DFS başvurularına alabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 905846 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 üzerinde (SP1) bulunan bir dağıtılmış dosya sistemi (DFS) ad alanı paylaşılan bir klasöre erişmek için bir istemci bilgisayar kullandığınızda - tabanlı bilgisayarda, aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz:
 • Istemci bilgisayar, rasgele veya için DFS, DFS istemcisi'nden Active Directory sitesini maliyet açısından uygun olmayan sırayla sunucuları hedef için DFS hedefleri listesini içeren bir başvuru alabilirsiniz.

  Not Istemci bilgisayar, bu sorunu yaşayıp yaşamadığını doğrulamak için <a0></a0>, DFS sunucudan alınan başvuru inceleyin. Başvuru ilk DFS hedef sunucu DFS istemcisinin açısından uygun değilse, sorunu var.
 • Rasgele SYSVOL alabilirsiniz veya DFS sunucusundan bir DFS istemcisinin, komut dosyaları ve NETLOGON ve SYSVOL depolanan ilkelerde erişmeye çalıştığında, NETLOGON başvurularına Paylaşılan Klasörler'ın etki alanı denetleyicilerinde. Bu davranışa neden bir veya daha uzun her zamanki gibi oturum açma gecikmesini olduğundan, SYSVOL verileri bir uzak sitede etki alanı denetleyicisinden alınıyor.

  Not Etki alanı denetleyicilerinin SYSVOL ve NETLOGON başvurularına site costed, yalnızca
  SiteCostedReferrals
  kayıt defteri girdisini, tüm etki alanı denetleyicilerinde kayıt defterine eklenir ve DFS hizmetini yeniden oluşturun. SYSVOL veya NETLOGON başvurularına
  SiteCostedReferrals
  kayıt defteri girdisi eklendiğinde, hedeflerin iki kümesi içerir. Ilk kümesi istemci aynı sitede hedeflerinin tümünü içerir. Ikinci küme, kalan madalya hedefinin tümünü içerir.
  SiteCostedReferrals
  kayıt defteri girdisini aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Dfs\Parameters
  Değer adı: SiteCostedReferrals
  Veri türü: REG_DWORD
  Değer: 1
 • Ayıkladığınızda performans yavaşlayabilir. Bu belirti, uzakta bir geniş alan ağı (WAN) bulunan bir hedef DFS sunucusu üzerindeki bir paylaşılan klasöre erişim ve ağ gecikme süreleri yüksek olduğunda yaşarsınız.
 • Istemci bilgisayar tarafından aşırı bant genişliği kullanımını karşılaşabilirsiniz. Bu belirti, site maliyeti yüksek bir hedef DFS sunucusundan büyük miktarda veri eriştiğinizde yaşarsınız.
Bu sorun, bir <a0>Windows Server 2003</a0> etki alanı denetleyicisine veya Windows Server 2003 üye sunucuda DFS ad alanı barındıran oluşabilir.

Neden

DFS sunucusu SMB hizmetten yanlış bir DFS istemci IP adresi alır, çünkü bu sorunlar oluşur.

Bir DFS sunucusu bir istemciden bir başvuru isteği aldığında, DFS sunucusu istemci çubuğundaki siteyi belirlemek için istemci IP adresini kullanır. DFS sunucusu açısından DFS istemcisi'nden hedef sunucunun site maliyetini artırma başvuru yanıt, hedef sunucular listesini sıralar.

SMB Hizmeti) sunucu için Windows Server 2003 tabanlı bir DFS sunucusu IP adresi yanlış olan bir DFS istemcisinin sağladığında istemci bir başvuru içeren, rasgele bir DFS hedefleri veya DFS hedefleri, DFS istemcisi'nden Active Directory sitesini maliyet açısından uygun olmayan sırayla alır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows Server 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Önemli Bu düzeltme DFS sunucusu bilgisayarına yüklemeniz gerekir.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows Server 2003 SP1'in yüklü olması gerekir.

NotX Windows Server 2003 SP1'in içerdiği Windows Server 2003'ün 64 tabanlı sürümleri.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Server 2003 Service Pack 1 ile 32-bit sürümleri
  Date     Time  Version      Size File name
  --------------------------------------------------------
  11-Aug-2005 01:12 5.2.3790.2506 360,448 Srv.sys
 
Windows Server 2003 Service Pack 1 64-bit ıtanium tabanlı sürümleri
  Date     Time  Version       Size File name   Platform
  --------------------------------------------------------------------
  11-Aug-2005 05:57 5.2.3790.2506 1,108,992 Srv.sys
  
Windows Server 2003'ün x64 tabanlı sürümleri
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  11-Aug-2005 19:28 5.2.3790.2506   670,208 Srv.sys 

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Istemci bilgisayarda DFS iç bilgileri arayabilirsiniz. Bunu yapmak için, komut istemine aşağıdaki komutu yazın:
dfsutil / /PKTINFO
Bir istemci bilgisayar tarafından alınan hatalı bir DFS başvurusu, dfsutil / /PKTINFO komutu, aşağıdakine benzer bir çıktı görüntülenir:
--mup.sys--2 entries...
Entry: \domainname.company.com\DFSrootShortEntry: \domainname.company.com\DFSrootExpires in 300 secondsUseCount: 0 Type:0x81 ( REFERRAL_SVC DFS )		  
  0:[\servername.domainname.company.com\DFSroot] State:0x19 ( ACTIVE )
  1:[\servername2.domainname.company.com\DFSroot] State:0x09 ( )
Not bu örnekte ilk giriştir “ servername.domainname.company.com ” çıkış

Başvuru önbelleğinden optimum olmayan sipariş bulabilirsiniz. Bunu yapmak için <a0></a0>, ilk giriş inceleyin ve bu sunucunun istemci bilgisayara çubuğundaki sitedeki veya uzak bir sitede yer olup olmadığını denetleyin. Uzak sunucu adlarını görüntülemek için <a0></a0>, ağ izlemeleri inceleyin. Uzak sunucu adlarını, başvuru yanıtı çerçevede görüntüleyebilirsiniz.

Başvuru önbelleğinde rasgele SYSVOL veya NETLOGON başvuruları doğrulamak için <a0></a0>, başvuru önbelleğinde listelenen ilk etki alanı denetleyicisini istemci bilgisayarın sitesi ya da uzak bir sitede yer olup olmadığını denetleyin.
SMB: R transact2 NT Get DFS Referral (response to frame x)

    Referrals
      Referral
        Version: 3
        Size: 34
        Server Type: SMB Server (1)
        Flags: 0x0000
        Proximity: 300
        TTL: 0
        Path Offset: 1054
        Alt Path Offset: 1114
        Node Offset: 1174
        Path: \domainname.company.com\DFSroot
        Alt Path: \domainname.company.com\DFSroot
        Node: \servername.domainname.company.com\DFSroot <====== is this server in the client's site?
Ağ trafiğini yakalamak hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
812953Ağ İzleyicisi ile ağ trafiği nasıl yakalanır

Referanslar

Site maliyetlendirme, DFS ve DFS hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:Windows Server 2003 ve Windows 2000 Server için ilgili bir güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
831201 Windows Server 2003 ve Windows 2000 Server için bir güncelleştirme oturum açma sunucusu DFS başvurularına listesinin üstünde sağlar
DFS ad alanları istemcisi failback desteklemek kullanılabilir bir düzeltme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
898900 DFS ad alanları istemcisi failback desteklemek BIR düzeltme kullanılabilir
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
258262Nasıl yapılır: DWORD kayıt defterine yazma
Bu makalede kullanılan terminoloji hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Microsoft Windows'un x64 tabanlı sürümleri için teknik destek

Donanım üreticiniz, Windows'un x64 tabanlı sürümleri için teknik destek ve yardım sağlar. Donanımınızla birlikte Windows'un x64 tabanlı bir sürümü geldiği için, donanım üreticiniz tarafından teknik destek sağlanır. Donanım üreticiniz, Windows yüklemesini benzersiz bileşenlerle özelleştirmiş olabilir. Benzersiz bileşenler donanımın performansını en yüksek düzeye getirmek için özel aygıt sürücüleri veya isteğe bağlı ayarlar içerebilir. Windows'un x64 tabanlı sürümünüz için teknik yardıma gerek duyarsanız, Microsoft makul ölçülerde yardım sağlayacaktır. Ancak, doğrudan üreticinizle iletişim kurmanız gerekebilir. Üreticinizin donanıma yüklediği yazılımı destekleyecek en nitelikli kaynak yine üreticinizdir.

Microsoft Windows XP Professional x64 Edition ile ilgili ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
x64 tabalı Microsoft Windows Server 2003 sürümleri hakkında ürün bilgisi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/editions.mspx

Özellikler

Makale numarası: 905846 - Last Review: 6 Ocak 2009 Salı - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbwinserv2003sp2fix kbhotfixserver kbtshoot kbfix kbbug kbpubtypekc KB905846 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:905846

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com